forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 200

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/11/2016 : 17:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BD

quote:
Originally posted by Mrkva


Oprosti, nisam htjela da zvuči kao da mislim da je moje mišljenje bogomdano ili nešto :) Nisam dobro promislila prije tipkanja. Samo bih dodala da su životinje u Ezopovim basnama korištene zbog trećeg razloga: jer predstavljaju pojedine ljudske osobine (lukavost, glupost, dobrotu itd.). U Mausu su tako prikazane iz više razloga, ali jedan je sigurno naglašavanje hijerarhije.




Pa ni ja nisam imao namjeru postavljati univerzalnu teoriju uporabe zivotinjskih likova u narativnim umjetnostima...
Poanta mi je bila samo to da ne vidim sto se ovdje postiglo stavljajuci rode u redengote i tigrice u ustirkane ovratnike.

Zivotinjske vrste ovdje ne simboliziraju nikakve osobine, iz prostog razloga sto ovi likovi nemaju nikakvih osobina.

U Mausu mi se posebno svidjelo sto su Poljaci prikazani kao svinje. To je izvrsna, izvrsna ideja. (Opcenito mi je Maus odlican strip i nisam nijednom zaspao pri pokusaju da ga napokon procitam, najmanje na onim stranicama koje prekidaju osnovnu pricu kako bi nam prikazale Spiegelmana starijeg kako priprema dorucak.)


Životinje kao glavni likovi a ne ljudi u ovom slučaju sjedaju ko kec na desetku. One su na neki način fin komentar na činjenicu da su Verneovi romani prije svega ipak samo kolportaže.

Have mercy
Go to Top of Page

BD
Starting Member



40 Posts

Member since 19/10/2016

Posted - 17/11/2016 : 17:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send BD a Private Message  Reply with Quote
Slazem se donekle. Zivotinjski likovi se nekako uklapaju u taj jedan staromodni i ukoceni svijet, koji nije nedopadljiv, pogotovo staromodnim i ukocenim tipovima poput mene.
Moja konacna dijagnoza bi bila: nemojte puno razmisljati, samo se prepustite prelijepim slicicama. Svaka, pa i najpovrsnija, analiza ce vam nepovratno unistiti taj uzitak.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/11/2016 : 16:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Mene je bogami Kamijev Stranac bas pukao kad sam ga citao i ostace mi urezan u pamcenju sigurno. Takodje i Kafkin Proces i Hemingvejev Starac i more.

Te tri knjige su nesto najbolje sto moze deci da se ponudi u srednjoj skoli kao lektira. Savrsena dela za filozofsku analizu.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 29/11/2016 : 17:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
izivko, prijatelju,

bacaš me u neplanirane troškove.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/12/2016 : 14:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Der Casanovacomplex (Schreiber & Leser 2007, 196 str.)

Autori su Yoji Fukuyama i Pica Koyama.

Muškarac srednjih godina naglo iziđe iz vlaka na nekom provincijskom kolodvoru i vidi kako mjesto nije označeno ni na jednoj karti niti planu vožnje. Još čudnije je ponašanje ljudi u ovom gradiću. Ovdje se ljudi prcaju svako sa svakim i na svakom koraku, njima je to sasvim normalno, kao reći dobar dan. I čovjek ovdje upozna ženu svog života. Sve izgleda kao u raju...

Nisam zaluđen japanskim mangama ali tu i tamo pročitam neku. Ovdje mi se svidila ideja ovog slobodnog sexa. Ovi Japanci su opičeni, najviše vole pseću pozu, obavezno koriste kondom a zajebana je njihova zaluđenost školarkama. Groteksno, pomalo smiješno i nije za mlađe čitatelje.




Jednostavno staneš u red i čekaš...


- Opet svako gleda svog posla.
- Ajmo, razlaz! Neću jebačinu isprid svoju butigu!



Have mercy
Go to Top of Page

Profesor
Average Member



Serbia
653 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 01/12/2016 : 15:41:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Profesor a Private Message  Reply with Quote
Hahaha!

Pica Koyama. :)De ga se seti.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/12/2016 : 16:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Profesor

Hahaha!

Pica Koyama. :)De ga se seti.



Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/12/2016 : 17:13:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Serpijeri:Junak i legenda

Dva ogromna plusa ovog albuma su Serpijerijev crtež i ideja nastanka legende iz intervjua "nepoznatog" novinara i ostarelog Kita Karsona.
Serpijeri,iako bez one njegove oštrine, i dalje je bog i batina za skoro ceo Bonelijev crtački staf.
A ono što bih mu ja više zamerio od gubljenja na oštrini crteža (što nije nikakvo čudo za njegove godine) je na trenutke loša dinamika crteža.Pogledajte samo Teksov dvoboj sa Crnim mesecom - uf,u nekoliko kadrova se čini da je za pokrete bi zadužen neko od pomoćih crtača,koji je potpuni amater.
Ali na stranu sve to,opet je sjajno gledati Teksa u Serpijerijevom izvođenju.Čak i ako liči na "gancija".
Priča je čist kliše.Ali takav da mi nije iritirajući.Pomalo Ramboovski,ali to Texu i stoji.
Znači,neću sad baš nešto specijalno pamtiti ovog Texa - osim po Serpijeriju i ideji za nastanak legende.
7/10

Bozeli:Alberti:Frontera
!

Meni je Bozeli jako dobar scenarista.I ume da na Texu napravi strašne priče.A od Fontere sam očekivao da dobijem Teksa na BD način.I dobio sam ga.Ali nisam nimalo zadovoljan kako sam ga dobio.
Crtež:jebote,koji je bre ovaj Alberti? Ni najmanje mi se ne sviđa njegov crtež!Jedino mi boje valjaju.Nije on sad nešto loš,jednostavno mi nije nimalo za Texa.Ko da bre nisam čitao strip o Teksu Vileru.
Priča:majko mila,uvek kažem da za mene nema lošeg Teksa.Pa i dalje to mislim,ali ovde je baš bilo blizu da to mišljenje promenim.
između 6/10 i 7/10

izdanje:
[hail2]
Šta drugo reći.Dizajn,cena,prevod,tehnikalije,ostale sitnice,ideja za dva-u-jedan,... - sve za deset.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 05/12/2016 : 19:39:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote


4/10
koja precijenjena glupost. vidim da je dobilo i neke nagrade. sigurno opet neka dječurlija ocjenjivala.
ocjenu drži isključivo onaj dodatak na kraju gdje se pojašnjava kako se rade strip albumi, što se ne može baš bilo gdje pronaći.
ali ova čudovišta što se pojavljuju u albumu, i dijete bi se zastidilo tako nešto zamislit i nacrtat. no comment.

ne preporučujem.

Edited by - nika331 on 10/12/2016 13:53:25
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/12/2016 : 10:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Sad ce i po tebi kako su meni smorili ...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

danilo9899
New Member



Serbia
108 Posts

Member since 15/12/2015

Posted - 06/12/2016 : 11:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send danilo9899 a Private Message  Reply with Quote
Da je precenjeno jeste, ali bas 2/10...

Sta reci? Koju posluku porati?
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/12/2016 : 17:17:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Sad ce i po tebi kako su meni smorili ...






Suzdržavam se.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 06/12/2016 : 18:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Poli


Sad ce i po tebi kako su meni smorili ...




Suzdržavam se.




ionako nikoga ne slušam.
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 10/12/2016 : 13:54:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danilo9899

Da je precenjeno jeste, ali bas 2/10...



evo ocjena je promijenjena u duhu novih spoznaja
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/12/2016 : 14:06:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
mora se priznat da izivko izbaci i koji zanimljiv naslov

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Andrey
New Member



British Indian Ocean Territories
265 Posts

Member since 06/01/2009

Posted - 17/12/2016 : 22:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrey a Private Message  Reply with Quote
Brzo sam pročitao strip "Dzonatan Kartland" Osveta žene pauka iz polu stare stripoteke. U životu nisam procitao gori scenarij za neki western, jako jednostavan, siromašan scenarističkim invencijama i dijalozima, konfuzan, i baš dječji. Ovo djeluje kao parodija koja želi potvrditi neku tržišnu tezu da je fetišistima određenog žanra/settinga moguće prodati bilo šta što će oni i onda htjeti u skupim obojanim integralima kupiti. I sam sam (guilty pleasure) ljubitelj westerna ali trudim ga se ne fetišizirati previše.

Scenarij kao da je napisan u 19.st (pa bi posluzio kao povijesni dokument) a ne krajem 70-ih kada su nastajala najveća remek djela Blueberryja. I što onda kada neki bonelijevac uzme ovakav strip da se uvjeri koliko su francuzi superiorniji? I ovo se preporuca ljubiteljima Bluba??, samo na prvi pogled su to slični stripovi. Želim natrag svojih 5 kn:D

Zapravo jedini pozitivni momenti su prva a i zadnja scena, ironično. Jer glavni lik je istinski antijunak koji ne placa racune u hotelu i ne zrtvuje svoj zivot da spasi nevinog covjeka. Realisticno i osvjezavajuce. Prica se takodjer cini dobra kao sama ideja pa mozda je tada bila originalna pa ja zato ne kuzim zasto ovaj strip nije popljuvan. Mozda zbog toga i koliko se brzo ovo cita, za razliku od Bluba, dam šansu jos jednoj epizodi.

Zanimljivo da je autor scenarija zenskog spola, rijetko za ovakav stereotipno muški žanr. Baš je na kioscima drugi strip sa ženskim autorom, Barbatin Dylan, i znam da ce tu scenarij zasigurno biti zanimljiviji.

puno postam, uprati https://twitter.com/talsakob

sclavi>originalni radovi junjija ita

Edited by - Andrey on 17/12/2016 22:30:39
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/12/2016 : 19:13:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ajd, u zadnjih mj-dva sam procitao dosta stripova (neke i po drugi put jer sam ih zaboravio od ranije), pa da u kratkim crtama dam svoje misljenje (neke sam vec napisao po drugim temama pa cu ih samo kopi/pejstat ovdje).

Bajke 1,2 i 3:

Ajme sto je ovo dobro i napeto, progutao sve 3 knjige zacas i sa gustom.
Odlican crtez, jos bolji humor. jednostavno i zabavno stivo.
Za mene ovo je odlicna ideja, mislim na to kako bi izgledali junaci djecijih prica i bajki u danasnje doba, predobro.
Cak mi se svidja i ovaj manji format.
A tko ce sad docekat da stignu ostale knjige :(

Eternaut:

Evo i ja sam ga procitao, i ostao odusevljen!
Da se razumijemo, nije to sad meni najbolji strip koji sam procitao ili tako nesto, ali je jako JAKO dobar, tj odlican.

Vidim neki govore da je crtez staromodan, ovakav-onakav, neznam, meni se crtez bas svidja (nekako me podsjeca na bonellije koje sam citao kao klinac i koje volim i dan danas).
Jedino bi volio da su slicice mrvu vece kao u npr USA izdanju, pa da se vidi vise detalja.
A tekst tj prica mi je apsolutni vrh, krenem citat i nemogu stat, samo jos ovaj red, pa kad sam vec tu da dovrsim stranicu, pa mogao bi i sljedecu....pa prodje 1-2h za 15min :D
Bas mi je bio napet, i svidja mi se kako junak sve fino opisuje, vise kao u knjizi nego u stripu. Ovako sam dosada jos jedino ''progutao'' Inkala (cijelu trilogiju), bas ga nisam mogao ispusti iz ruku i jako mi je drago sto sam ovaj strip ubacio u kolekciju.
Sad vec razmisljam da si uzmem i Mort Cindera posto je od istog autora, ali cu prvo zaviriti malo u privju ;)

Neznam koliko pratite serije, ali ako je netko gledao Falling Skies (ako niste, ni NEMOJTE :D ), ali izgleda da su autori bili jako inspirirani ovim stripom, prica je jako slicna, ali nije identicna. Obozavam SF, pa gutam sve vezano uz tematiku, tako su mi prve dvije sezone serije bile dosta dobre, ali poslje kvaliteta na skoro negledljivo, ali sam se prisilio odgledat svih 5 sezona samo da saznam kraj, koji btw ocajan. Ugl. seriju preskocite ako vec niste potrosili par sati zivota kao ja...

Ne dajem ocijene ni igrama, ni filmovima, knjigama, stripovima...tako da necu ni ovdje.

Ali cu dat jednu OGROMNU preporuku za ovaj strip svima koji vole stripove, a i koji ne vole ;)

Hvala svima na preporuci za ovaj strip ;)

Jeremiah:

Ovo sam prije citao skenove i imao sam brojeve 1-28.
Na Interliberu sam naletio na cini mi se stand strpova na kvadrat (zute vrecice na Alan Forda i dobio sam blokic na Zagora ) i kupio hrpu brojeva po super cijenama. Uzeo sam prva tri integrala i brojeve 21-33 minus broj 23, njega nema :(

Ovo mi je bio jedan od najdrazih stripova i kod ponovnog citanja ovih prvih 9 brojeva je odlicno, ali ovi kasniji brojevi su mi nekako losiji, nedoreceni, neznam totalno bezvezne price, bezvezni likovi, stariji brojevi su uglavnom bolji. Tj bolji su meni ;)

Hombre :

Uzeo sam oba od fibre, i c/b i onog u boji. Inace to su nisu iste epizode u oba stripa, nego su poptuno razliciti (mnogi ljudi misle da je su to zapravo dva ista stripa samo je jedan u boji).
Hombre je bas njuska i po. Posto je jako slican Jeremiah-u, jako mi se svidio. Ovdje je rijec o jako kratkim nepovezanim pricama (ajde dobro u koloru ima jedan dobar dio koji je donekle i povezan).
Ka sto rekoh Hombre, covjek koji prvo puca, a onda postavlja pitanja, cak djeluje i realnije za takav svjet od npr Jermiah-a i Kurdy-a.
Debela prepopruka ljubiteljima postapokalipticnog settinga i Jeremiah-a.

Metalne i Rajske Godine od Moebius-a:

Evo iskreno, ovo mi je tesko razocaranje. U ta dva paketa su mi OK Edena, Macje Oci i The Long Tomorrow. A ostalo...neznam...
Prekrasan crtez, ali cisto ludilo, jednostavno ludilo, droga i ludilo
Prije kupnje preporucam da bar malo prolistate i vidite da li je to za vas.

Inkal, Prije Inkala i Poslije Inkala:

Citao sam ih redom kojim su izlazili (dakle ovako kako sam gore napisao). Kupio sam si fibrina izdanja i bas mi je dragod a je Marko odabrao originalnu boju a ne one novije, farbane kompjuterski (ne svidjaju mi se nikako). Sva tri Inkala su mi odlicna, crtez, prica, sve, odlicna space opera koju mora svatko procitat, bio ljubitelj ili ne. Naznam sto bih jos pametnog napisao...procitajte

Tehnoočevi:

Fibrino izdanje, odlican strip iz Jodoversa.
Po meni slabiji od Metabaruna i Inkala.
Crtao ga je Janjetov, pa je naravno predivan, prica je zanimljiva i napeta, o nastanku jednog od najmocnijih tehnooceva.
Preporucam svim ljubiteljima Jodoversa.

Metabaruni:

I njih sam davnih dana citao (skenovi), ali ako se dobro sjecam, imao sam samo 4 ili 6 broja, nemogu se sjetit, tako da ih nikad nisam procitao do kraja. Posto nisam mogao doci do izdanja na nasem jeziku, narucio sam si ENG izdanje od Humanoids-a. OK je, mozda je mrvu malen (26x20cm), ali ajde, fino se cita. Tu je zapravo komletan serijal u jednoj knjizi (544 stranice) sa dva manja dodatka (jedan dio originalnog serijala koji je naknadno promjenjen-necu spojlat, i drugi koji pokazuje kako su Castake dosli na Marmolu) koji su me ugodno iznenadili.
Meni je ovo za sada najbolji dio Jodoversa, odlicna prica o povijesti metabarona, napeto i zanimljivo, procitao sam strip s totalnim gustom.
Gimenez crta bogovski, stvarno predivni crtezi, svemirske bitke preko dvije strane (zbog ovoga mi je zao sto je strip manjeg formata), likovi, planete...sve je predivno!

Metabarun/Meta-Baron:

Ovo je trenutno najnoviji serijal o bezimenom metabarunu i kod nas su izasla samo dva broja zasada (u FRA je izsasao i 3 broj, a 4-i izlazi u veljaci). Nase izdanje je jako dobro i relativno kvalitetno (malo mi se ogulio sam od sebe onaj najlon na naslovnici :(, provjerio sam i druge u knjizari i svi imaju isti problem) sa jako dbelim sjajnim listovima. Crtez mi je nerealno dobar, izgleda kao da su uzeti skrinsotovi iz kakve moderne videoigre. Prica je dosta dobra, i sada me bas zanima kako ce se dalje razvijat. U ove dve knjige je jedna zaokruzena prica, tako da nema napetog iscekivanja nastavka zbog ''cliffhanger ending-a''.

Sad me jos cekaju i Živi Mrtvaci (sva 3 omnibusa), a i u planu mi je kupit jos par stripova, a i neke jos cekam da stignu postom, pa cu isto ovako ukratko bacit svoje misljenje kada dodju i kad ih procitam

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/12/2016 : 20:01:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@DiSkAcH

Ne komentiram često tuđe ocjene, ali baš mi se sviđa tvoja strast prema stripovima.

Od ovoga što si nabrojao, a što sam čitao ocjene su nam dosta slične.

Od Jeremiaha se može naći i poneka epizoda poslije ovih prvih 9 da može zabaviti i zadovoljiti kvalitetom.

Inače vezano za Hermanna preporučio bih ti (nije postakopkaliptični po temi) i po meni potcijenjeni naslov "Noć punog meseca" iako je začudo scenarist zloglasni Yves H.
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/strip-album-album-sa-12-noc-punog-meseca/31696/0/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/12/2016 : 20:44:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
O super, bacimi oko ako nadjem ;)
Da, za sina sam cuo da stogod radi...nevalja...nisam nis citao jos.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/12/2016 : 21:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Pokušaj posuditi u knjižnici ili od nekoga, za slučaj da ti se ne svidi, da me ne proklinješ.

Na Interliberu obično bude Hermannovih Jeremiaha i ovog naslova po 30 kuna.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/12/2016 : 22:42:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo



Od Jeremiaha se može naći i poneka epizoda poslije ovih prvih 9 da može zabaviti i zadovoljiti kvalitetom.

Inače vezano za Hermanna preporučio bih ti (nije postakopkaliptični po temi) i po meni potcijenjeni naslov "Noć punog meseca" iako je začudo scenarist zloglasni Yves H.
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/strip-album-album-sa-12-noc-punog-meseca/31696/0/



bogami,do 15 albuma Džeremaja gura sjajno - recimo, Julia & Romeo (12.broj) mi jedna od najboljih priča.

a glede Noći punog mjeseca,prepustivši se pejovom istančanom ukusu,ovo će se uskoro nabaviti obavezno!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 26/12/2016 22:42:32
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/12/2016 : 23:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nika331



4/10
koja precijenjena glupost. vidim da je dobilo i neke nagrade. sigurno opet neka dječurlija ocjenjivala.
ocjenu drži isključivo onaj dodatak na kraju gdje se pojašnjava kako se rade strip albumi, što se ne može baš bilo gdje pronaći.
ali ova čudovišta što se pojavljuju u albumu, i dijete bi se zastidilo tako nešto zamislit i nacrtat. no comment.

ne preporučujem.



Eto, sta su ti ukusi. Ovo je po mom misljenju album godine. The Stalk mi je jedan od najdrazih likova uopste.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/12/2016 : 00:37:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

... a glede Noći punog mjeseca,prepustivši se pejovom istančanom ukusu,ovo će se uskoro nabaviti obavezno!




Anto, bolje oprezno.

Meni se strip svidio, ali vidim da dobiva dosta slabe ocjene po raznim siteovima. Sadržajno nije ništa što dosad nije viđeno, ali meni se baš svidjela atmosfera i izvedba uz pomalo nešto slabiji Hermannov crtež koji kao da se uklopio u tu atmosferu.

S druge strane npr. Hermannov album Mjesec ratnika (scenarij legendarni Van Hamme) me pomalo razočarao, a on dobiva osjetno bolje ocjene.

Samo radi usporedbe, tvoj prijatelj kasper i ja se slažemo oko dosta naslova, dok oko nekih imamo oprečna mišljenja.

Neki put je ocjena rezultat trenutačnog raspoloženja i okolnosti, raspoloživog vremena i sl. i zato bez obzira na uvažavanje nečijeg mišljenja oprezno.
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 27/12/2016 : 10:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by nika331



4/10
koja precijenjena glupost. vidim da je dobilo i neke nagrade. sigurno opet neka dječurlija ocjenjivala.
ocjenu drži isključivo onaj dodatak na kraju gdje se pojašnjava kako se rade strip albumi, što se ne može baš bilo gdje pronaći.
ali ova čudovišta što se pojavljuju u albumu, i dijete bi se zastidilo tako nešto zamislit i nacrtat. no comment.

ne preporučujem.



Eto, sta su ti ukusi. Ovo je po mom misljenju album godine. The Stalk mi je jedan od najdrazih likova uopste.



Isto mislim nakon pročitane jedne trećine, beskrajno uživam u ovom stripu.

...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/12/2016 : 22:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by anto

... a glede Noći punog mjeseca,prepustivši se pejovom istančanom ukusu,ovo će se uskoro nabaviti obavezno!




Anto, bolje oprezno.

Meni se strip svidio, ali vidim da dobiva dosta slabe ocjene po raznim siteovima. Sadržajno nije ništa što dosad nije viđeno, ali meni se baš svidjela atmosfera i izvedba uz pomalo nešto slabiji Hermannov crtež koji kao da se uklopio u tu atmosferu.

S druge strane npr. Hermannov album Mjesec ratnika (scenarij legendarni Van Hamme) me pomalo razočarao, a on dobiva osjetno bolje ocjene.

Samo radi usporedbe, tvoj prijatelj kasper i ja se slažemo oko dosta naslova, dok oko nekih imamo oprečna mišljenja.

Neki put je ocjena rezultat trenutačnog raspoloženja i okolnosti, raspoloživog vremena i sl. i zato bez obzira na uvažavanje nečijeg mišljenja oprezno.


oprezan sam prilično - naime,ja sam već pročitao jedan deo ovog stripa u PZ i svideo mi se,i planirao da nabavim SA album,ali kad sam video kako su ga napljuvali,malo sam se ohladio.
A sad kad videh da si ga preporučio,a trenutno je na akciji u Srbiji,jednostavno sam sabrao dva i dva.

A meni je Mesec ratnika odličan strip i potpuno se slažem sa visokim ocenama koje dobija;kad se već i njega dotičemo.

glede kaspera,otkud sad njega ubaci u priču?
jeste mi prijatelj,sa kojim se nekad složim oko nekog stripa,nekad ne,ali kakve on sad ima veze sa Hermanom?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 200 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000