forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DD Unified theory Forever
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 17/01/2004 : 02:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Ovo je najbolji topic u zadnjoj godini dana! Momci, svaka cast!

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/01/2004 : 10:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Izmorili smo se malo, a treba od neceg i da se zivi...

Ali, nastavak sledi soon!

I živa daje crn talog.
Go to Top of Page

shareef
Junior Member

Saudi Arabia
412 Posts

Member since 06/01/2003

Posted - 17/01/2004 : 11:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Send shareef a Private Message
best topic EVER!svaka cast.mislim da je djoletova teorija najbolja i priklonio sam joj se od samog pocetka citanja topica.

a sad nešto nevezano uz topic.ko je u stvari bio taj samedy?ja znam o njemu samo iz dilana.jel on izmislio voodoo il šta??i kako je mogao biti 'barun' na haitiju??

it is a good day to die
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/01/2004 : 12:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Eh, jucer sam došao možda i najdalje u povezivanju cijele ove price.
Tako da bih ipak morao korigirati svoje mišljenje sa pocetka rasprave, tj. nadopuniti ga. TEORIJA ZAVJERE POSTOJI odpocetka, cak i prije prvog broja DD. ALI, to nije sve, i nije SAMO TO u pitanju. Ima tu i nadogradivanja stvari s vremenskim odmakom, kao što sam i tvrdio. Medutim, prije sam gledao suviše usko, pokušavajuci shvatiti i povezivati samo pricu. Stvari su medutim, daleko šire. I Djole i ja smo bili u pravu, ustvari.

Obrazloženje ovih mojih razmišljanja slijedi u iducem postu, sad samo da kažem da je gotovo sigurno ono do cega smo vec i došli u raspravi, BEZBROJ MOGUCNOSTI.

Ja cu pokušati iznijeti povezivanje, ALI, na to moje videnje bi se trebali nadopuniti i drugi, krpati rupe i propuste, jer ovo je toliko opsežan posao, da bi ustvari i trebali napraviti doktorat, a i sam ne mogu nikako uspijeti, buduci ni nemam sve bitne brojeve DD, nisam citao Sclavijeve knjige, nisam citao knjige njegovih velikih uzora, i ono vrlo bitno, ne znam talijanski. I vrlo važno, nemam ni vremena posvetiti se samo ovome. Zato smo i uspijeli (donekle) zajednickim snagama, i zajednickim snagama cemo otici još i dalje.

nastavak slijedi...

Jašem
divlje konje ludila
kroz zvjezdanu jebovinu
na putu za suncev sustav
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 17/01/2004 : 13:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
quote:
Originally posted by shareef



a sad nešto nevezano uz topic.ko je u stvari bio taj samedy?ja znam o njemu samo iz dilana.jel on izmislio voodoo il šta??i kako je mogao biti 'barun' na haitiju??

it is a good day to die





http://www.geocities.com/BourbonStreet/6157/BaronSamedi.html

"Every man dies. Not every man really lives."
""In Sicily, women are more dangerous than shotguns.""
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 17/01/2004 : 13:16:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Pretrazio sam po dokumentaciji u vezi brojeva i izgleda da su Sclaviju brojevi vrlo bitna stvaralacka komponenta. Broj tri je, po njemu, broj beskonacnosti, broj koji ne dozvoljava da se zaustavi na dihotomijama (dobar-los, crno-bjelo) jer uvijek postoji treca varijanta. Tri su entiteta koji ulaze u proces pisanja:pisac, djelo, citaoc.
Konkretno o broju 7 ne kaze nista, ali proceprkao sam po internetu u potrazi za znacenjem ovog broja, i cini mi se da itekako ima veze sa ovim sto smo napisali dosad:

Najmagicniji od svih brojeva. Sedam je broj etapa do savrsenosti. Sedam je broj grana na Kosmickom drvetu. Simbolizira kraj jednog ciklusa (!!!) i pocetak novog. Broj koji je prolaz izmedju poznatog i nepoznatog, broj magicnih intuicija. Gdje je ovaj broj prisutan, tu se koncentrisu sujevjerje i magija.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/01/2004 : 15:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Pa da krenemo. Možda ce ovo biti malo zbrkano i teško za pratiti, ali treba uzeti u obzir kratkocu vremena i brzinu kojom ovo pokušavam povezati. Znaci, ovo je u grubim crtama, plus to je sam mali dio, na koji ce se drugi nadovezati.

Prvo teorija zavjere, na koju mi je skrenuo pozornost Djole, iznoseci datume, smrt DD 1994, kada i izlazi stotka (a što piše u DD gigantu 7 (ovo je isto bitno: SEDAM), znaci njegov nadgrobni spomenik) i drugi datum, iznijet u DD 77, smak svijeta ožujka 2001. kada ustvari i izlazi posljednja Sclavijeva prica (istog tog ožujka 2001, koja se btw. može povezati i sa DD 77 opet u smislu brojeva, zadnja epizoda ima broj 176, koji opet daje dvije sedmice, jednu sedmicu vec imamo, i druga je 1+6). Ovu sedmicu bih definitivno htio vidjeti obrazloženu, TO trebamo prouciti (pri tome, još da spomenem da DD živi na broju 7, Craven road 7).

Znaci imamo teoriju zavjere, a imamo i nadogradivanje price, koje takoder ide od samog pocetka (vec u prvom broju imamo mnogo elemenata na koje se Sclavi nadograduje). Tu nadogradnju, Sclavi radi (mislim) vremenom i analizom prehodnih epizoda, spajajuci SVAKI, i najmanji elemenat koji mu padne na pamet, u bezbrojne veze i mogucnosti, povezuje ih i ispreplice, tako da istovremeno vodi (cijelu pricu, a i citaoce tj. one koji pokušavaju to povezati) u sve i ništa, znaci imamo planirani kaos, koji se opet razvija i sam od sebe, i spontan je i planiran, IMAMO SVE, BEZBROJ MOGUCNOSTI. Ako promatramo taj (planirani) kaos i mogucnost povezivanja, presudnu ulogu u tome ima sclavijeva fascnacija PARALELNIM SVIJETOVIMA/DIMENZIJAMA, što je takoder vidljivo u mnogobrojnim epizodama, pa i onim bezazlenim (tipa Jack trbosjek, vec tu imamo ranu naznaku nerealnosti, DD se pita ko je ubio onu žensku, prividenje Jacka???, pa i u Noci punog mjeseca, vještica kaže, mi živimo u paralelnoj dimenziji, itd), dok u kasnijim epizodama imamo otvoreno prelaženje iz dimenzija u dimenziju, imamo DD multiuniverzum (Morgana, Prica ni o kome, Dva lica istine, Golkonda, Prica o DD, Safara, Povratak u zonu sumraka itditd). U ovo sad ne bih dublje ulazio, jer je i komplicirano i teško za pratiti, možda bi se za to trebalo procitati onu kljucnu knjigu (koja je vidljiva i u DD epizodi Prica ni o kome) WHAT MAD UNIVERSE, pa da vidimo kako autor objašnjava te teorije o paralelnim svijetovima.

OK, znaci imamo datume i imamo sve u znaku sedmice. Da je sve to planirano vec od pocetka, možemo naci i u drugim Sclavijevim epizodama (mi smo se isprva ogranicili samo na one kljucne epizode, medutim stvari su puno šire nego što smo mislili) i to možemo promatrati kroz igru brojevima (datumi koji se poklapaju) i kroz poruke (pisane rijecima) koje se pojavljuju u pojedinim epizodama.. Tako vec u DD 4 imamo bitnu recenicu "tvoja sudbina je zapisana", i mnogo slicnih recenica u smislu, buducnost ce se ostvariti, to je sudbina, sve je zapisano. Ali, vec i tu imamo paradoks i suprotnost, pa se pojavljuju recenice tipa "jedna od mogucih buducnosti, "moguci svijetovi", pa tako DD razmišlja "nije sve zapisano, možda se može pronaci izlaz". U tom broju 4, DD nije mrtav zbog "slucajnosti i šale sudbine", ali i zbog toga što ustvari još nije vrijeme, jer daleko je još stotka i plan koji je Sclavi postavio. Opet imamo dvije mogucnosti, sve je odredeno, i ništa nije odredeno, znaci i je planirano, i nije planirano, isto kao što je stotka i kraj, ali i pocetak, isto kao što i imamo dva kljucna Dylana (jedna je star 30 godina, drugi je star 300 godina), isto kao što imamo dvije verzije oca (jedan je dobar, drugi je olicenje zla), i dvije Morgane (jedna je ljubavnica, jedna je majka) itd. Opet jedna bitna postavka cijelog opusa DD, a i Sclavijevog svjetonazora, NEMA APSOLUTNOG ODGOVORA NI NA ŠTA, Sclavi se jednostavno uvijek pita i balansira izmedu dviju verzija istine, je li "to" crno, da, ali je i "bijelo". Dobro, da se ne izgubimo u ovome, idemo dalje na teroiju zavjere. Ako ovo primjenimo na DD (recenicu iz DD 4, sve je zapisano), možemo reci da Sclavi govori, DD je isplaniran od pocetka do kraja, kraj je vec odreden. Pa tako imamo dalje u DD 5, bezazlenu recenicu (ali u svijetlu ovoga, znakovitu) "Kraj svijeta se približava". Imamo DD 9, znakovit naslov, Alfa i omega, pocetak i kraj. Ovo se opet može povezati sa stotkom, koja je i pocetak i kraj. Onda dalje imamo DD 10, Smrt se obraca Dylanu, "ti još nisi trebao umrijeti" - i na kraju DD ne umire. E sad, nisam analizirao baš sve epizode DD, treba za to vremena i vremena, tako da skacem na one koje jesam (a i te sam na brzinu, u grubo). Tako u DD 40, imamo vijest o Dylanovoj smrti, medutim on ne umire, samo još jedna šala sudbine (a i stotka i posljednja Sclavijeva epizoda su ionako još daleko). Onda imamo DD 46, Dva lica istine, epizoda koje je vrlo znakovita u svijetlu svega ovoga. Tu se govori kako je DD vec puno puta trebao poludjeti (moguce se misli i umrijeti, ili su jednostavno u dnevniku pogriješili u prijevodu), ali ga je uvijek spasavala ironija. Onda imamo znakovitu recenicu "Za kada je PREDVIÐENA njegova smrt? Mislim definitivna" Odgovor: "moracemo još malo sacekati". Na kraju te epizode dolazi do zbrke u zapisanoj, predvidenoj sudbini, pa je tako DD skoro (i opet) stadao prije UTVRÐENOG DATUMA, tako istina uvijek ima dva lica, što povlaci - moguca korekcija (isto kao što je to receno u DD 4, i je zapisano, ali i nije).

Dobro, dosta za sad od mene, uglavnom vidjeli smo da imamo vodilju kroz mnogobrojne epizode ka UTVRÐENOJ smrti DD, koja je odredena za 1994. i ka UTVRÐENOM kraju, smaku svijeta, što je takoder utvrdeno za 2001. Isto tako, imamo vodenje, da je utvrdena smrt, ustvari i kraj i pocetak, a i smak svijeta, kraj takoder nije kraj, jer DD izlazi i dalje. Uskoro cemo moci vidjeti i DD 151, za koji je, cini mi se, receno da je presudan za nastavak serijala, pa cemo vidjeti i to.

U redu, dajte sad korekcije i nadogradnju, (moguce da sam i zaboravio ponešto napisati, što mi je palo na pamet analizirajuci problem kojim se bavimo, jer zbilja je komplicirano i opsežno, pa cu nadopuniti ako se sjetim).

Jašem
divlje konje ludila
kroz zvjezdanu jebovinu
na putu za suncev sustav
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/01/2004 : 15:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
E da, još nešto, što sam uocio, brojevi su definitivno vrlo važni, i kombinacije brojevima, buduci u jednom, naoko, bezazlenoj epizodi DD 12 Emet (ubojica) imamo doslovno igru brojevima i spominjanje "fundamentalne knjige numerologije NEVJEROJATNI DOKTOR MATRIX" od Martina Gardnera. Ovu bi knjigu takoder trebalo prouciti.
a ovo se fino uklapa u ono što sam maloprije iznio, nisu samo neke epizode kljucne, SVE, cijeli opus je bitan i u svemu ima tragova.

Jašem
divlje konje ludila
kroz zvjezdanu jebovinu
na putu za suncev sustav
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/01/2004 : 21:01:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Citao sam i citao, pa citao i opet, sve što smo izrekli na topicu, svih 6 strana. Mislim da smo došli prilicno daleko, otvorili smo široko vrata i sad se stvari polako slažu i gomilaju.

Prvo, ispocetka smo svi gledali samo jedan segment, samo ono što smo sami zamislili (u pocetnoj ideji; tako je djole htio postmodernizam i razlicite nivo pripovjedanja, ja sam htio povezanu pricu u cjelinu kroz paralelne svijetove, zox je htio vidjeti svijet Sclavijevim ocima itd), a stvari su daleko šire i MOŽE SE, da, MOŽE SE ANALIZIRATI DD NA ONOM NAJDUBLJEM NIVOU (koji mi ovdje i pokušavamo). Isto tako, ko što je Zox rekao, taj nivo je interesantan samo zaludenicima i manjem postotku citaoca (barem do sada). Medutim ako se iznese stvar javno i obrazloženo, vjerujem da ce se zainteresirati, ne samo obicni citaoci DD, vec i gomila kriticara i cijela plejada slicnih likova. No, za takav pokušaj, ne da treba knjiga, vec možda i tomovi, serijal (obrazložicu kasnije). Za one druge pak, koji se ne žele zamarati, DD se može citati i bez ikakvog povezivanja, u tome je i ljepota, svaka epizoda zasebno, recimo to je jedan nivo citanja - najniži. No, i to se može produbiti, pa pokušati povezati neki segment (kao što smo i mi radili u pocetku) - to je vec dublji nivo, itd. Ali, mi se ovdje bavimo ultraanalizom, i vec smo pomalo i dokazali da i ona kao takva ima smisao.

Tako kad spojimo sve segmente, dolazimo do stvari koje mogu zaprepastiti covjeka: imamo jedan planirani opus, koji se može tumaciti na mnogo nacina, a unutar ponekog od tih nacina ima opet bezbroj mogucnosti.

Krenimo redom, otkrili smo jednu finu teoriju zavjere, koju pronalazimo u brojevima (datumi koji se poklapaju, znak sedmice (zox je fino iskopao: sedmica oznacava kraj jednog ciklusa i pocetak drugog - ovo zvuci poznato!!!), a možemo je pronaci i u skrivenim porukama kroz mnogobrojne DD epizode. Ovo je jedan nacin.

Medutim, nije samo teorija zavjere u pitanju, to je samo jedna moguca analiza, pa tako imamo i drugi nacin, nadogradnju i povezivanje elemenata u samim pricama, koji opet u konacnici vode u bezbrojne mogucnosti. I za ovo možemo reci da je zamišljeno odavno, i prije DD (no ujedno je i radeno vremenom), te i tu imamo nekakv plan, koji se razvija i spontano i namjerno. E, unutar ovog imamo ONO ŠTO SMO MI HTJELI KAO KONACAN ODGOVOR, unutar toga su paralelni svijetovi, postmodernizam, metafore, projiciranje autora itd. UGLAVNOM, OVAJ NACIN DAJE BEZBROJNE MOGUCNOSTI, što je vjerojatno i željeno, to je cilj.

Idemo dalje, možemo na još jedan nacin tumaciti DD, a to je analiziranje autora kroz djelo, i tim se može pozabaviti, jer u pricama DD imamo sve, Sclavijeve frustracije, Sclavijeve probleme, Sclavijeve strahove, videnja svijeta, razmišljanja... Jedna lijepa psihoanaliza.

I sad se vracam na ono što sam rekao, za ovakav pristup je potrebno ispisati knjigu, ili knjige, u kojima bi do detalja analizirali sve segmente i mogucnosti koje nudi ona "duboka analiza" kojom se bavimo. Recimo, krenemo do detalja analizirati i ispisati svako djelo, svaki film, svaki citat, SVE, na što se poziva Sclavi u DD pricama, znaci povucemo paralele izmedu toga. Ovo nije nešto pregenijalno, ali je opet vrlo zanimljivo za fanove. Ne moramo ni zamisliti koliko bi strana doticne knjige zauzimala jedna takva studija. A i koliko bi trebalo vremena i pronalaženja svih mogucih djela koje Sclavi navodi u DD. Nakon takvog uvoda, krenemo analizirati i objašnjavati teoriju zavjere, secirati svaku epizodu i dokazivati brojevima i citatima postojanje iste. Pa se osvrnuti na tumacenje price, pa tu buncati o svim onim elementima koji se povezuju, pa pokušati naci logiku koja funkcionira u povezivanju price kao cjeline (mislim da bi se i ovo moglo uraditi, kad bi se baš posvetili tome), no tih logika ima više, pa tako ima tu paralelnih dimenzija, razlicitih nivoa kazivanja i svega ostalog. Pa se usuditi dati psihološki profil autora, do kog smo došli analizom djlea, takoder svih najsitnijih detalja koji to potkrepljuju.

Eto, knjiga se može napisati, no za sada cemo se morati zadovoljiti ovom diskusijom i eventualno nekim sažetkom koji bi mogao biti objavljen, kao što je vec spomenuto u topicu.

Jašem
divlje konje ludila
kroz zvjezdanu jebovinu
na putu za suncev sustav
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/01/2004 : 21:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Craven road 7, Special 7, Gigant 7, DD 7 i 57 i 77... e zaista nisam mogao da verujem, al' izgleda da u tome ima nesto. Ta teroija je cak i za mene bila waaaaaaay too much, kad ono...

No, ovo Zoxovo je interesantno, i ako mogu balko da skrenem na Kabalu (odosmo u tri lepe! ;) ), dolazimo do sedmice kao jedne od cakri, Nezacha, koji na Drvetu zivota oznacava Vecitu Sadasnjicu, sto bi, recimo, pojasnilo zasto Dylan uopste ne stari. E sad, nema naznaka da se Sclavi nesto posebno bavio Kabalom i Sepher Yetsirom, imamo onog Rabina u Emetu i u jos jednoj epizodi cijeg se imena ne secam, ali to je to, vise ga je cela stvar zanimala kao lep kontekst, nego kao misterija, ili cak zivotna filozofija. S tim u relativnom skladu, ako je sedmica broj zavrsetaka, da li to znaci da je svaka od onih epizoda u neku ruku zavrsna? Treba misliti o tome.

stinky, dok ne mislim da je bas svaka recenica u Dylanu naznaka necega, dotakao si se jednog bitnog elementa cele price koji smo propustili - Smrti. Kako je Sclavi opisuje? Kao prilicno hladnog stvora, kao sto mozemo videti u #10, Specialu #2 i DD & MM #2. Smrt sa blagim smeskom, melanholicna iz Oltre la morte, Hope iz Totentanza, je, verujem Marchesellijeva tvorevina, Sclavi bas nije bio toliko ljubazan prema njoj. Medjutim, ako je sve povezano, onda je i cuvena recenica iz #10 povezana: "Jos nije tvoje vreme", sto sugerise da ce njegovo vreme doci, i da ce ona doci po njega. Sto se, prema mojim saznanjima, ne desava (osim u jednoj onirickoj sceni u DD 7 MM #2 - jedina dobra scena u celom stripu, ali to je ionako bio san). Da nije Smrt mozda Urednik, tj. Bonelli licno? Jer, to je jedina smrt koja se Dylanu nije desila - smrt serijala, ona konacna. Kada Bonelli proceni da serijal vise ne donosi profit, on ce ubiti serijal, it o je to? Mada, quite probably lupetam.

E sad, ja bih malo da pitam neke stvari:

* da li se u DD #151 pojavljuje Galija, i u kom svojstvu?

* nismo se dotakli Frica iz #100. What the fuck does he signify?

* zasto bas spanska galija?

* kakav je Sclavijev upliv u epizode koje on nije pisao? Da li samo klima glavom Chiaverottiju i boli ga uvo, ili mozda i tu ima necega?

* kakav je upliv Marchesellija u celu stvar? Oboriva je pretpostavka da nije nebitan...

* da li je Dylan u nekoj epizodi putovao kroz vreme? (I'll get to improtance of that later)

* ima li Sclavi dece?

Mislite o tome...

btw, ja se jos uvek uzdrzavam od sumiranja, cekam da se jos malo skupi...

btw 2, pokusavama da nadjem Browna u e-book formatu, pa ako uspem, javljam...

btw 3, vec postoji knjiga gde su izvuceni svi citati iz prvih ja misoim 100 brojeva DD-a, imaginativno nazvana "Enciclopedia di Dylan Dog" u Mondadorijevom izdanju. Neko na Forumu je i spominjao da je ima, ako se ne varam.

I živa daje crn talog.
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 17/01/2004 : 21:54:20  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
quote:
Vecitu Sadasnjicu, sto bi, recimo, pojasnilo zasto Dylan uopste ne stari.


da li to moze da znaci da je dilan ono cega se najvise grozi?Zombi?
Covek bez sadasnjosti buducnosti,bez pravih emocija?
Samo zombi jednog viseg nivoa,zombi koji razmislja?
da,da...ko zna sta cete sve jos iskopati?



...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/01/2004 : 22:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Da Galija se pojavljuje u broju 151 na samom pocetku http://www.echopper.com/upload/dd151.JPG .Ima opet putovanje u drugu dimenziju,flash back na djevojciu koju je dylan poznavao kao decak + vidimo dylana u skoli...

Smrt,(dylanova) proslost...Naslovnica dobro govori kako se putuje u drugi svijet!

Btw samo da naglasim da nisam procitao strip nego sam ga samo prelistao da vidim da li se galija pojavljuje u DD151! galiju!

I'm the hand up Mona Lisa's skirt. I'm a surprise. They don't see me comin'.

Edited by - seinfeld on 17/01/2004 22:10:20
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/01/2004 : 22:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Slika je mutna :-((( ali galija se vidi na lijevoj strani...

I'm the hand up Mona Lisa's skirt. I'm a surprise. They don't see me comin'.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/01/2004 : 22:19:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Uh, opet smo krenuli.

Ne mislim da je baš svaka recenica u Dylanu naznaka necega, vec da ima u mnogim epizodama poruka, kroz razne recenice, koje se uklapaju u onu našu teoriju zavjere (koju si priželjkivao).

Za sad bih ipak da ostanemo samo na Sclaviju (ko da i to nije dovoljno opsežno), ali ujedno i mislim da se može i to proširiti pa tako i sagledati sve, cijeli serijal svih autora, jer Sclavi vjerojatno ima utjecaja i nadgleda druge.

Nisam ni ja za završno sumiranje i obradivanje, vec samo onako, pomalo povezivanje svega recenoga. a skupice se toga još dosta. Ipak ce biti tomovi, hehe

Za jedno od onih tvojih pitanja vec i imam jednu mogucnost, o kojoj sam mislio. FRITZ, o njemu sam i ja mislio, i vidi, njega možemo povezati i povuci paralelu - sa Grucom. Imamo u stotki dva svijeta/dimenzije (pogledaj pocetak), oba prikazuju Dilana i Gruca, jedan stvaran recimo, i jedan paralelni, u paralelnom je Dilan prikazan kao otac, a Gruco kao Fritz. U dalje analize nisam išao, ali može se to produbiti, jer vidimo dalje u stotki da je Fritz bitan, on sam postaje nekakva nova dimenzija itd.

151 cemo uskoro vidjeti, kad izda Ludens.

Dylan je puržtovao kroz vrijeme mnogo puta, u svim tim parelelnim svijetovima, e sad, ako misliš ono za prošlost buducnost, to bi trebali provjeriti, vjerojatno ima i toga.

Jebi ga, neko nas je pretekao s knjigom citata, no citaoci ovo uvijek vole, tako da to ipak može ostati uvod, hehe

Jašem
divlje konje ludila
kroz zvjezdanu jebovinu
na putu za suncev sustav
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/01/2004 : 22:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Smrt, davo, pakao - to su vjecite Sclavijeve teme, pa tako imamo nekoliko verzija pakla (pakao kao birokracija u Dva lica istine, pakao u središtu zemlje u Golkondi, pakao kao planeta sa koje dolazi Mala u Demonskoj ljepoti itd), vraga u mnogo oblika (Xabaras kao vrag, imamo anagram ABRAXAS, jedno od imena davla, imamo Malu kao vraga, imamo vraga u Golkondi, imamo upravnika pakla u Dva lica istine prikazanog ujedno sa dva lica, cak i Hicksa pokazanog kao vraga, u jednoj slicici u DD 57, Hicksova sjena je pokazana kao obris vraga).

U ove sve elemente ni ne trebamo za sad dublje ulaziti, jer sve je to isprepleteno i povezano, to su one BEZBROJNE MOGUCNOSTI o kojima pricamo, koje su i cilj (ili jedan od ciljeva).

Jašem
divlje konje ludila
kroz zvjezdanu jebovinu
na putu za suncev sustav
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/01/2004 : 22:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Da, bilo bi fino da nadeš WHAT MAD UNIVERSE, još bih više volio da ovo ima prevedeno pa da mogu i ja procitati.
A da ti ne bude premalo, pogledaj i THE INCREDIBLE DR. MATRIX od Martina Gardnera, siguran sam da tu ima mnogo toga o kombinacijama brojeva, cime se Sclavi igra.

Jašem
divlje konje ludila
kroz zvjezdanu jebovinu
na putu za suncev sustav
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 18/01/2004 : 00:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Na brzinu par odgovora Djoletu, ono sto se sjecam bez posezanja za literaturom.
U Non c successo niente Sclavi kaze da ne moze imati djecu, kao i to da Marcheselli fakticki promijeni KOMPLETAN scenario drugih scenarista, dok njegove ne dira.
Barbato kaze da Sclavi ima pravo veta, da je vrlo ljubazan ali da ipak koriguje kad neko odluta daleko od njegove zamisli DD.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/01/2004 : 01:28:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Bedtime comments:

Ijao! Pa na sta li su licili Chiaverottijevi scenariji pre nego sto ih je Marcheselli menjao?!!!!

seinfeld, je mutno, ali, ovde ima i secanja na DD #100, sto znaci da se ovo desava posle price o DD, sto je onako, malo... cudno, ako uzmemo u obzir da je stotka... pa, kraj. Moracu da razmislim o tome... tnx!

Moje teorije o putovanjima kroz vreme i Fritzu, tj. vise njegovom zabolikom alter-egu, slede sutra...



I živa daje crn talog.
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 18/01/2004 : 10:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
zaista interesantno...jedva cekam da procitam sumirana misljenja....nadam se da tekst nece imati manje od 4 stranice...

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

igorpb
Senior Member

Australia
1931 Posts

Member since 24/08/2003

Posted - 18/01/2004 : 10:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send igorpb a Private Message
Neznam da li je neko to spomenuo jer mi je malo predugo da citam svih 6 stranica.
Negdije sam citao da se covijek 7 puta rodi i umre odnosno "prebaci" u slijedeci zivot(laicki receno) prije nego sto stvarno umre.
Vidim da volite da se igrate sa brojkama pa mozda vam pomogne.
A i izgleda da ce se sumiranje misljenja desiti na sedmoj strani ovoga topica. :-)))
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4646 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 18/01/2004 : 20:22:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Igore, pogledaj broj svojih postova

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

igorpb
Senior Member

Australia
1931 Posts

Member since 24/08/2003

Posted - 19/01/2004 : 09:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send igorpb a Private Message
quote:
Originally posted by Barker

Igore, pogledaj broj svojih postova

Bistro i duboko nebo utociste pruza!

Jebote.Boio je 777 kad sam ono pisao.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/01/2004 : 16:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Izgleda da je došlo do malog predaha. Valjda ce se opet zahuktati.

Djole, dužnik si, obecao si iznijeti razmišljanja o Fritzu i putovanju kroz vrijeme.

Inace, Heyoka je iznio neka zanimljiva razmišljanja (medutim samo meni na mail, buduci se izrodila ona situacija u svaštari, valjda ce to ubrzo biti gurnuto u stranu pa da idemo dalje), tako da to ostavljam njemu da iznese. Ali, iznio je i jednu stvar koju sam i ja zapazio i o kojoj sam razmišljao jucer.

Radi se o SLUCAJNOSTI. Cesto imamo situaciju u DD epizodama kad Dylan spominje KAKO SE SLUCAJNOSTI NIKAD NE DOGAÐAJU SLUCAJNO. Ako to uklopimo u ovu našu pricu oko "teorije zavjere", dobili smo još jednu potvrdu iste: brojevi nisu tu slucajno, datumi nisu slucajno, sedmica nije slucajno, neki opci motivi koji se ponavljaju nisu slucajni, drugim rijecima te "slucajnosti" koje se ponavljaju dio su plana. Kako bi Djole rekao, još jedna oboriva pretpostavka???

E sad, u vezi s tim, i ja bih pitao par stvari (par natuknica za razmišljanje):

- da li se u epizodama poslije stotke Smrt ikad obraca Dylanu (prije je to bio cest slucaj, tipa "nije još tvoj trenutak")
- kakva je simbolika (ili metafora, ako hocete) u cestom motivu dobacivanja pištolja, u kriticnim trenucima imamo uvijek Gruca. Mislim, ako sve te "slucajnosti" ustvari nisu slucajnosti, trebalo bi razmisliti i o ovome (buduci bi jednostavnije i logicnije bilo da DD ima pištolj kod sebe pa da ga sam uzme kad mu zatreba, medutim...)
- cesti motivi su i razlicita stanja svijesti, svijesna, nesvijesna i podsvijesna stanja (kaže Rambo:))
- u vezi s tim i snovi

Jašem
divlje konje ludila
kroz zvjezdanu jebovinu
na putu za suncev sustav
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 19/01/2004 : 17:48:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Ljudi, samo da zaurlam da sam mozda vidio Sclavija danas u gradu!!!!!
Siguran sam jedno 80% da je bio on.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 19/01/2004 : 17:50:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>spominje KAKO SE SLUCAJNOSTI NIKAD NE DOGAÐAJU SLUCAJNO. Ako to

Ne savim na temu, ali ... Ako govorimo o svijetu koji je proizvod jedne kreativne svijesti (nass, ako ste religiozni; ili DD ako promatramo samo Sclavijev opus) onda je NEOPHODNO da se stvari i nenamjerno povezuju u cjelinu vechu od svojih sastavnih dijelova, jer sve u tom svemiru dolazi od ograniccene koliccine gradje koja je prethodno bila u umu. Otad ponavljanje motiva, pa ma kako zamaskiranih, otud "tematsko jedinstvo", otud i veze koje izgledaju occite, koje su mozzda i bitne, a da nisu kao takve bile zamissljene od poccetka.

- kakva je simbolika (ili metafora, ako hocete) u cestom motivu dobacivanja pištolja, u kriticnim trenucima imamo uvijek Gruca.

Za to mi se nekako ccini da je Sclavijeva mala ssala sa stereotipom pomochi u zadnji ccas, dotjeranom do apsurda.

mcn

***Svakog utorka nova AUKCIJA na Burzi!*** A ne zaboravite ni MCNov ORMAR na istom mjestu!***
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000