forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DD Unified theory Forever
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 24/01/2004 : 17:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

PS Zox, ako ti nije tessko, bi li mi/nam se predstavio. Vidim da si stripass, a fali mi da znam ime i na ccemu radiss. Ako je bed, ostani anoniman.

***Svakog utorka nova AUKCIJA na Burzi!*** A ne zaboravite ni MCNov ORMAR na istom mjestu!***



Nije bed, nadam se samo da isto tako nije bed ako se predstavim ovdje, totalno off topic. Valjda mi necete zamjeriti, barem ne nakon ovoliko citata koje sam izdvojio

Zovem se Zoran Herceg, rodjen sam 1979 u Sarajevu, trenutno pohadjam petu godinu na Akademiji likovnih umjetnosti u Milanu.
Stripas sam jos uvijek samo uslovno, jos uvijek na pocetku karijere. Clan sam SCIENCE studija iz Milana, sa jos trojicom mladih crtaca i jednim copywriterom. Radimo omote CD-ova, reklame, plakate i, naravno, stripove. Nas zadnji posao na stripu je kolor Cavazzanovog i Faracijevog Spidermana. Stalno pravimo nekakve susrete i izlozbe po Milanu, sinoc smo bas imali jedno otvorenje (crtao sam "dediche" do tri ujutru! I jos sam mamuran)
Objavljivao sam djecije stripove pod pseudonimom u BiH, Svicarskoj i Italiji. U Hrvatskoj saradjujem sa grupom savremenih umjetnika koji pripremaju novi casopis za kulturu (trebao bi se pojaviti i na kioscima). U Svicarskoj sam jos 95-e osvojio drugo mjesto na nacionalnom konkursu za mlade strip autore, ali to NIJE znacilo pocetak briljantne karijere.
Gianmarco i ja smo radili za Medicina Nucleare, hrabru malu izdavacku kucu koja je, nazalost, propala (nadam se ne nasom greskom). Saradjujemo amaterski, znaci bez naknade, sa Zerodue, visokotiraznim besplatnim casopisom koji se dijeli u lokalima i barovima u svim vecim gradovima sjeverne Italije Trenutno radim za izdavacku kucu De Falco editore (nedavno su objavili jos jednog Zorana, to nisam ja!) na novom liku Marca Fea, Ninosu Ferratu, ciji bi se nulti broj trebao besplatno dijeliti ove godine na Cartoomixu u Milanu. Za Ninosa sam razradio kompletnu ambijentaciju (brosuru koju koriste svi ostali crtaci) i model sheets svih sporednih likova. Dio toga ce se pojaviti u nultom broju.
Uporedo, vec nekoliko mjeseci radim na epizodi koja bi trebala biti broj 2 ili 3, (radni naslov Hail to the thief), stigao sam do cetrdesete stranice (od sezdeset), po tekstu gorespomenutog copywritera clana studija, Gianmarca Zanréa. Ugovor je na samo jednu epizodu, Marco Feo nam je vec predlozio nastavak saradnje, ali kao i svi mladi stripasi Gianmarco i ja vec brijemo na neke nase likove koje kanimo ponuditi naokolo, uglavnom krace price jer se zelimo okusati u raznim zanrovima.

P.S. Uskoro slijede i neki odgovori VEZANI za topic

Edited by - Zox on 24/01/2004 17:45:17
Go to Top of Page

Wahoomi
Average Member

Croatia
705 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 24/01/2004 : 18:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Wahoomi a Private Message
quote:
Originally posted by Heyoka



Slucajno ili ne, tog datuma je Badnjak. Bestija (u islamu je to vjerovatno Dedzdzal) dolazi na Zemlju i ubija sve koji mu se suprotstave dok Isa a.s. (Isus) ne sidje na Zemlju (ponovo se "rodi"!) i ubije ga. Jos jedna interesantna stvar koja mi je pala na um dok sam ovaj mail pisao stinkyju (na ovom mjestu): u jednoj od predaja koju sam cuo o Dedzdzalu se kaze da ce on imati uklesano LAZOV na celu i da ce to moci vidjeti samo vjernici. A u "Ubici", Golem ima uklesano EMET - istina. Objasnjenje slijedi...

Po islamu, pred Sudnji dan ce se muslimani i krscani ujediniti i ubijati Zidove ("kamen ce vikati: Iza mene je Zidov, ubij ga!"). Kako je Golem konstruisan da brani Zidove, a ono sto je za Zidove ISTINA, za muslimane i krscane ce, logicno, biti LAZ, sve kockice mi se cine na mjestu.


"Umiljato janje dvije majke siše." - Konfucije ;-)



Baš zanimljivo, nisam imao pojma da to piše u Kuranu. Kuran sam samo prolistao par puta, ali ga nikad nisam procitao. A još je zanimljivije da sam ja to sanjao, ovo što si ti napisao. A baš ne volim kad imam takve snove. Ponekad se pitam koji je smisao svega tog svijeta koji mi se cini ponekad besmislenim. Ali ne mogu shvatiti kako je moguce da sam sanjao nešto što je zapisano u Kuranu, to sam potisnuo duboko u sebe, i sada ne znam što da mislim; možda samo slucajnost. Isto tako sam sanjao da je Crkva predana Sotoni na vlast, sanjao sam papu koji ima doci u ime Svjetlonoše (Lucifera) i da je celibat sotonsko djelovanje u Katolickoj Crkvi. Još puno je bilo takvih nocnih mora. Bilo je i lijepih snova o Isusu kao prijatelju, normalnom covjeku koji je pun razumijevanja. Te snove pokušavam zaboraviti jer onda danima ne mogu doci sebi. Jednom kada dodem malo sebi mislim da bi trebali otvoriti topic na tu temu u svaštari. Ove noci cu popiti puno kave da ne zaspem. Heyoka baš si me uzdrmao s ovim postom, ali nisi kriv, ti si samo napisao što piše u svetoj knjizi tvoje religije. Moram što prije procitati Kuran.

Eno ide ISTINA, dronjavo obucena;
Grbava i mršava, krvava, pretucena!!!
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 24/01/2004 : 18:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
Dok vecina ljudi sanja Pamelu ili Angelinu, Wahoomi sanja Sotonu & co.:-)))))
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 24/01/2004 : 22:56:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Ovo nema veze s temom, ali ne znam da li je neko od vas primjetio da Tom Ruster iz MM 86,87 izgleda kao brat blizanac Dr. Hicksa iz DD??

Bosna da prostis jedna zemlja imade, i posna i bosa da prostis, i hladna i gladna, i k tomu jos da prostis prkosna od sna!
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 25/01/2004 : 14:42:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
U vezi Sclavijevog ateizma. Heyoka, kao vec vise puta do sada, dokazuje da je obdaren vrlo istancanom intuicijom kad kaze da Sclavi baca dim u oci u vezi ove skakljive teme.
Sclavi se jako mnogo puta do sada definisao kao ateista. Non c successo niente, njegov zadnji roman, je djelom posvecen i temi ateizma u danasnjem vremenu. Polemican je i po pitanju Boga i, narocito, po pitanju religioznih institucija. Sa neskrivenim odusevljenjem se hvali da ga je neko italijansko crkveno udruzenje proglasilo "nepodobnim". Mjestimicno (ovo zvuci kao vremenska prognoza), Tiz cak otvoreno vrijedja tudja ubjedjenja, ali utisak koji ostavlja je da ON SAM SEBE pokusava ubjediti u nesto u sta i sam nije siguran. Ovo ne govorim zbog toga sto sam se JA LICNO nasao uvrijedjen, buduci da sam i sam neka vrsta agnostika.
Cinjenica je da on svoj ateizam dozivljava kao nesto vrlo kontradiktorno, sto ga razdire i iz cega proizilaze razni kompleksi krivnje i "pogresnosti". To je u katolickoj Italiji prilicno normalno, Sclavi je odrastao u religioznoj porodici i njegova zena je vjernica. Mnogi njegovi romani nose u sebi krscansku simbologiju, posebno Tre, iz ocitih razloga (Sveto Trojstvo).
Reklo bi se da je Sclavi "militantni ateista-ekstremista", a znamo da ekstremizam proizilazi i iz cinjenice da ljudi pokusavaju da ubjede prije svega SAMI SEBE u nesto tako sto pokusavaju nametnuti, milom ili silom, drugima. (Da, njegove pozicije su povrsinksi vrlo ekstremne po ovom pitanju).
Evo i par citata po tom pitanju:
"Sad sam siguran da Bog postoji. Treba ga samo naci i prebiti"
"Kad sam bio mali, moj djed se razbolio. Ja sam molio Boga da ozdravi i nakon toga sam bio SIGURAN da ce se to dogoditi. Kad je djed umro, nisam mogao vjerovati da me Bog iznevjerio. Eto sta je religija, razocarenje nevinih (ili nevinosti)"

Ti si indijanac koji razmislja
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 25/01/2004 : 14:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Wahoomi, nihilizam nije rješenje za probleme. Može se covjek kriti iza "I am tough motherfucker" stava sve do jednog momenta. U tom momentu shvati da je sam, da usprkos milionima nihilista nema nijednog istomišljenika, nijednu srodnu dušu. Nikad nisam volio vjerski fanatizam, ubijanje u ime vjere osudujem, ali ni ona druga krajnost ne valja. No to je previše off-topic da bismo sad o tome raspravljali. Usput, prije nego otvoriš na Svaštari topic u vezi toga: stav da je Muhammed a.s. napisao Kur'an je neprihvatljiv iz jednostavnog razloga što nepismen covjek (a Muhammed a.s. je bio nepismen) ne može ništa napisati, a cak ni pismen covjek ne može napisati knjigu kao što je Kur'an.

stinky, Sclavi je vjerovatno proucavao vjerske knjige jer se i Kur'anu nalaze brojna prorocanstva i koja su ispred nauke 1000 godina no o tome više stoji u knjizi Haruna Yihaye "Kur'anske mu'džize".

Nadalje, interesantno je ono što Dylanu govori Mala u Demonskoj ljepoti. Dylan ne vjeruje u Boga, a zna da Vrag postoji no svejedno to negira.

Sad mi je na um pao još jedan detalj tako sitan da ga niko nije spomenuo, a opet neizbježan: KOJEG VRAGA ZNACI "JUDO PLESACU"??? Zašto baš taj izraz? Ako nema veze sa religijom, zašto ga je Dnevnik preimenovao u "Sto mu vampira"? Šta stoji u originalu "Golkonde" gdje Dylan kaže "Sto mu vampira", a Vrag kaže "Ne spominji mi vampire. Ne podnosim ih otkako su mi priredili par neslanih šala."

Sve sam uvjereniji da iz ove "Kocke" necemo izaci. Previše je "zašto", a skoro nijedno "zato".

"Umiljato janje dvije majke siše." - Konfucije ;-)
Go to Top of Page

Wahoomi
Average Member

Croatia
705 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 25/01/2004 : 17:15:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Wahoomi a Private Message
Heyoka, ja mislim da se u tom Kuranskom prorocanstvu govori o duhovnim Židovima, a ne u vjerskom i nacionalnom smislu. Npr. moj stric je cisti primjer kršcanskog licemjerja, svaki dan u crkvi, clan crkvenog odbora, tuce djecu ako ne žele ici na procesije, redovno ide na hodocašca u Medugorje. Izvana je sve lijepo, a ne bi umirucem ni cašu vode dodao. On jako mrzi muslimane, ali ne mrzi Aliju Delimustafica (vi iz BiH znate bolje tko je on) koji ga je za vrijeme rata izvukao iz muslimanskog zatvora, dok ostali nisu imali tu privilegiju jer nemaju mafijaških veza. Ne mrzi on ni one cudne Muslimane s kojima suraduje na važnim poslovima, ne znam ja šta oni rade, znam samo da je moj strikan spao na dvi kuce i tri auta, cisti socijalni slucaj(živi u Z. Hercegovini). On svojim ponašanjem svaki dan raspinje Krista u kojeg se kune, znaci on je duhovni Židov, farizej. Ja sam tako shvatio Kuransko prorocanstvo, jer te vjerske knjige su napisane u šiframa, a tko je napisao Kuran ne znam, ja sam mislio da je Muhamed.

Da ne budem off-topic, što se tice Dnevnikovih prevoda Dylana, oni su vjerovatno zbog cenzure u tom sistemu izbacili "Judo, plesacu", jer Juda je ipak biblijski lik, pa su ubacili "Sto mu vampira" jer su izbacivali gdje god su mogli bilo što da je imalo veze s religijom, cak i tako nejasnu uzrecicu "Judo, plesacu". Meni se cini da je Sclavi procitao puno vjerskih knjiga jer vidi se da je dobro potkovan, a što se tice njegovog ateizma, prije bih rekao da je on duboko religiozan, što ne znaci da se to mora pokazivati pred svima, a ateizam je možda odgovor na licemjerje koje ga okružuje, tj. takav je prema vanjskom svijetu. Meni se više cini da je agnostik nego onaj klasicni ateist koji nikad ni ne razmišlja o Bogu. Mislim da je ustvari jako malo onih cistih ateista koji ne vjeruju da postoji nešto više, iako se dosta ljudi deklarira tako. A kao što se vidi iz Zoxovih citata, Sclavi je doživio duboko razocaranje još u djetinjstvu u sliku Boga koju je imao, tj. onu sliku Boga kako su ga naucili u obitelji, crkvi. Klasicno razmišljanje naivnog djeteta: kako netko tko je opce dobro, tko je svemoguc, može dopustiti da se dogodi nešto zlo, u Sclavijevom slucaju smrt djeda. Smatra da ga je Bog izdao jer on se molio i bio siguran u djedovo ozdravljenje. Ne znam, moje je mišljenje da se Bog ne miješa u ljudske poslove, dao je ljudima slobodnu volju i zato ga ne treba kriviti za ratove i ostala zla.

Eno ide ISTINA, dronjavo obucena;
Grbava i mršava, krvava, pretucena!!!
Go to Top of Page

Wahoomi
Average Member

Croatia
705 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 25/01/2004 : 17:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Wahoomi a Private Message
quote:
Originally posted by byoman

Dok vecina ljudi sanja Pamelu ili Angelinu, Wahoomi sanja Sotonu & co.:-)))))



Byo, ne znam jel mi vjeruješ, ali rade bi sprcio bilo koju Ciganku iz naselja "Texas" kod slavonskog sela Bistrinci, nego ove dvije hollywoodske drolje Pamelu Anderson i Angelinu Jolie. Zašto sanjati o necem nedostižnom, kad imaš pri ruci stoput bolje od njih jedino što nije razvikano. A da vidiš pojedine od tih Gipsyjevki bilo bi ti jasno o cemu pricam. Ali o ukusima se ne raspravlja. Što se tice Sotone & co pa svi mi ponekad imamo nocne more, uostalom to je bilo dok sam pio previše one najgore rakijetine koja otvara druge dimenzije. I nije samo na mene tako djelovala. Neki su vidali i svoje predake. Ja sam to protumacio kao otvaranje vremenskih prolaza izazvano velikim kolicinama najotrovnije brlje od svih brlja.

Eno ide ISTINA, dronjavo obucena;
Grbava i mršava, krvava, pretucena!!!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/01/2004 : 17:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ohoho... ponovo je pocelo.

Gomila stvari je izašla na videlo, no da pocnem sa onim sto je trebao da bude odgovor na Heyokin mail, samo da sam ja malo ažurniji...

ja sam vidis prilicno ubedjen da je Sclavi ateista. U Dylanu prakticno da nema pomene Boga (na par mesta Smrt prica o konkurenciji, ako se ne varam, u Sette anime dannatte se pojavljuje jedan Andjeo koji se bas i ne ponasa najlepse, a u Il fine del mondo imamo Bozju ruku koja je u stvari, manje vise iluzija). I sve skupa, jedan depresivac Sclavijevog ranga ne bi mogao to da bude ako bi verovao u postojanje Vrhunskog Bica i samim tim, nekog smisla zivota i postojanja, zar ne?

Dok je ideja sa Dylanom, tj. Dylanima i Fritzom kao Svetim Trojstvom veoma primaljiva, ne znam koja bi venetualno bila poenta toga, tj. sta bi Sclavi hteo da kaze? Da je Dylan Bog? Ali on to nije, on je zarobljenik greha svojih roditelja. Da je Dylan Stariji Bog? Mozda, no to ipak nema nekog impakta na naseg dragog junaka. S druge strane, ubacivanje falusnih i vaginalnih simbola u jednu pricu cija je srz Edipov kompleks mi nekako deluje logicnije.

Sto ne znaci da ne postoji NESTO, tj. da Sclavi ne veruje da postoji nesto, neki Tvorac. U "Neko nas zove odozgo, to se i nagovestava – postoji neki smisao, mozda, nesto sto se nama manifestuje na odredjene nacine, ali u sta nikako ne mozemo da proniknemo. To bi mozda moglo da pomiri Sclavijev ateizam sa tim da nista nije slucajno. Naravno da nije, ali to nije dejstvo Boga, ili barem ne onog kakvim ga religije zamisljaju, vec Univerzum, ili Priroda. Da li je to samo drugo ime za Boga? Mozda, a mozda ne. I tu je caka – dok Boga navodno i mozemo da spoznamo kroz religiju i ucenja raznih crkvi sekti i cega-sve-ne, ono sto nam Sclavi (i mnogi drugi) sugerisu NE MOZEMO. Sto je uglavnom u skladu sa onim da ni konacno tumacenje Dylana ne moze da se napravi.

Nastavak sledi...

I živa daje crn talog.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/01/2004 : 17:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

Dylan ima 33 godine - kao i Isus u evandelju - po jednoj verziji DD se ne sjeca perioda života od djecaštva do zrelosti (npr. 13-30god), isto kao što nemamo podatke ni o tom periodu Isusovog života.


E od ovoga boli glava... genijalno povezivanje.

I živa daje crn talog.
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 25/01/2004 : 19:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
quote:
Originally posted by Wahoomi

quote:
Originally posted by byoman

Dok vecina ljudi sanja Pamelu ili Angelinu, Wahoomi sanja Sotonu & co.:-)))))



Byo, ne znam jel mi vjeruješ, ali rade bi sprcio bilo koju Ciganku iz naselja "Texas" kod slavonskog sela Bistrinci, nego ove dvije hollywoodske drolje Pamelu Anderson i Angelinu Jolie. Zašto sanjati o necem nedostižnom, kad imaš pri ruci stoput bolje od njih jedino što nije razvikano. A da vidiš pojedine od tih Gipsyjevki bilo bi ti jasno o cemu pricam. Ali o ukusima se ne raspravlja. Što se tice Sotone & co pa svi mi ponekad imamo nocne more, uostalom to je bilo dok sam pio previše one najgore rakijetine koja otvara druge dimenzije. I nije samo na mene tako djelovala. Neki su vidali i svoje predake. Ja sam to protumacio kao otvaranje vremenskih prolaza izazvano velikim kolicinama najotrovnije brlje od svih brlja.

Eno ide ISTINA, dronjavo obucena;
Grbava i mršava, krvava, pretucena!!!



Vjerujem ti Wahoomi i ispricavam se ako ti jemoj odgovor zvucao podrugljivo jer mi nije bila namjera.
A ovo boldano je jedan od najboljih komentara alkohola koji sam cuo

Bill Gates - "It's not a bug, it's an additional feature"
Go to Top of Page

Wahoomi
Average Member

Croatia
705 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 26/01/2004 : 20:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Wahoomi a Private Message
Byo, ma nemaš se šta ispricavati. Što se tice rakije ja sam pitao covjeka od kojeg smo nabavili da kakva je to rakija, a on je spominjao buniku. E, sad ja ne znam tocno što je bunika, ali znam da nije ništa dobro. Uglavnom, ta rakija stvarno otvara druge dimenzije jer za svakog covjeka je realnost ono što vidi u tom trenutku. Uglavnom ne savjetujem nikome, jer to je totalni kaos u mozgu. Npr. tko su ljudi koji se klanjaju zmiji koju zovu Ebedjar. Nikad cuo to ime, ali vidio jesam. Ta dimenzija je nepresušan izvor scenarija. Tako je nastao i Conan, kao što tvrdi njegov tvorac Robert Howard, kao da mu je netko diktirao, kad je pisao nije se mogao zaustaviti. Meni se cini da i Dylan ima veze s tim. Evo i jedne istinite anegdote: Skinuo se moj pajdo iz vojske i primio sam njega i neke decke iz Like na spavanje. Išli smo u ducan po pijacu i pajdo pred ducanom zaboravio vrecicu u kojoj mu je bio novcanik, dokumenti i još neke stvari. Sjetio se nakon tri sata. Ja sam mu rekao da nema više šanse naci, da je to sve ukradeno. Ode on do ducana i vrati se s vrecicom iz koje nije ništa falilo. Našao ju je ispred ducana tamo gdje ju je i ostavio. Prodavac mu je rekao da su se mnogi ljudi zaustavljali i gledali vrecicu ali je nitko nije uzeo niti kopao po njoj, a neki stariji ljudi su pobjegli kad su je vidjeli. Na vrhu vrecice bio je DYLAN DOG (sjecam se da je to bila ona epizoda gdje sjedi na elektricnoj stolici, a oko njega neka ženska i nekakav gorila u ljudskom obliku, SD broj 52, ali nikako se sjetiti naslova). Zakljucili smo da je Dylan spasio vrecicu i lovu, drugo objašnjenje nismo mogli naci, ja nisam mogao vjerovati da mu to nitko nije maznuo jer preko puta je park gdje se okupljaju kroneri i drogeri koji bi ubili za kunu. To je bio moj jedini slucaj da vidim Dylana Doga na djelu u stvarnom svijetu, u ovoj našoj realnoj dimenziji i nikada to necu zaboraviti.

Eno ide ISTINA, dronjavo obucena;
Grbava i mršava, krvava, pretucena!!!
Go to Top of Page

Wahoomi
Average Member

Croatia
705 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 26/01/2004 : 20:42:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Wahoomi a Private Message
Evo sam provjerio, radi se o epizodi Dylan Dog SD 52 "Prizivac duhova" i pogrešno sam napisao da Dylan sjedi na elektricnoj stolici, više mi lici na stolicu za mucenje.

Eno ide ISTINA, dronjavo obucena;
Grbava i mršava, krvava, pretucena!!!
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 27/01/2004 : 12:32:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Povecavam svoj doprinos novom izdanju knjige: "1000 zašto, nekoliko zato":

Ako je Xabaras = Abraxas = Vrag, zašto onda ne bi moglo biti:
Dog = God = Bog?
Zašto je na jedru Dylanove galije krst?

Djole, kad si spomenuo falusni i vaginalni simbol...i to se može povezati sa woodooom. Naime, u Rada Loa obliku, Barun Samedi se zove Guede (to je onaj lik koji pomaže Zagoru), a cesto ga se prikazuje kao šaljivcinu sa DRVENIM FALUSOM! Logicno bi bilo da je Dylanov cale Guede. Moracu još malo pogledati u Leksikon okultizma.

Ostaje stinkyjevo pitanje, cak i ako dokažemo da je Sclavi vjernik, kakve to veze ima sa cijelom teorijom?

Eh, da, Djole: kad je covjek u depresiji, a vjerovao je dotad u Boga, on ne negira njegovo postojanje, on samo više ne vjeruje da je Spomenuti dobar. Dugo mu treba da se vrati (ako se vrati) na "pozitivnu nulu" ili odluta u drugom pravcu - cinizmu koji mu zaprijeci percepciju stvarnosti kakvu normalan covjek ima. U Zoxovom citatu za prebijanje, cinicni stav je samo tanki celofan za ocaj i bijes koji Sclavi osjeca po pitanju Boga.

"Umiljato janje dvije majke siše." - Konfucije ;-)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/01/2004 : 12:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Vidiš Heyoka, i ja sam sebi ono postavio, Dog se može preokrenuti u God. I onda te neke paralele s Isusom. Ali, ono što i sam kažeš, kakve sve to veze ima sa ostalim mogucnostima i što bi trebalo znaciti?

Inace, malo sam aut zadnjih dana zbog bolne sitacije sa zubom, tako da nisam puno razmišljao o DD; povratak slijedi...

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 30/01/2004 : 13:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
quote:
Originally posted by stinky


Inace, malo sam aut zadnjih dana zbog bolne sitacije sa zubom, tako da nisam puno razmišljao o DD; povratak slijedi...

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih



Cekaj da pogodim: žena te cula dok si u snu vikao: "Morgana...spajanje...falus...vagina..."

"Umiljato janje dvije majke siše." - Konfucije ;-)
Go to Top of Page

Thunderbolt
Senior Member

Croatia
2333 Posts

Member since 22/12/2002

Posted - 31/01/2004 : 00:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Thunderbolt a Private Message
quote:
Originally posted by tantus

Djole, sjajan topik, ali ce morati, bar sto se tice mene, da malo saceka sa odgovorima.

Vecinu nabrojanih epizoda imam, bilo u nasim, bilo u italijanskim izdanjima, bilo na CD-u, ali bar pola nisam stigao da procitam. A kao sto je i Markos napomenuo, od citanja nekih je proslo 4-5 godina i moram da obnovim gradivo.

U svakom slucaju si me zaintrigirao sa temom, pa cu se prihvatiti citanja.


takoder

__________
Sve mi diraj ,ali kiosk nikad ne!
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 10/02/2004 : 13:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Da vratimo ovo na vrh. "Ne odustajem..."

"Umiljato janje dvije majke siše." - Konfucije ;-)
Go to Top of Page

shareef
Junior Member

Saudi Arabia
412 Posts

Member since 06/01/2003

Posted - 21/02/2004 : 12:09:38  Show Profile Show Extended Profile  Send shareef a Private Message
nisam neko vrijeme citao ovaj topic i stvarno su me zacudile wahoomijeve rijeci.ono sa zmijama i to.cuo sam puno takvih prica i oduvijek su me,kao i vecinu ljudi, jako interesirale.npr ono u vecernjem iz prošle godine,neki tip se probudio sav izgreban i tvrdio je da su mu to ucinile nekakve sablasti.ta obitelj je zvala egzorciste i sve.poslje nije više ništa o tome pisalo...to je bilo u požegi,kolko se sjecam.

it is a good day to die
Go to Top of Page

Thunderbolt
Senior Member

Croatia
2333 Posts

Member since 22/12/2002

Posted - 21/02/2004 : 21:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Thunderbolt a Private Message
MA ima takvih prica kolko oceš.
E ad ,da li su istinite...

__________
Sve mi diraj ,ali kiosk nikad ne!
Go to Top of Page

Ned Mace
stripovi.com suradnik

Croatia
638 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 22/02/2004 : 13:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Ned Mace a Private Message
Najbolji topic ikad ako mene pitate! Jucer sam potrošio 2 sata da pozorno išcitam svih 8 strana i danas sam se pod hitno bacio na citanje spominjanih epizoda.
Ovo sa simbolikom brojeva je sjajno. Jedno od mjesta pojavljivanja Sclavijevog rodendana:broj 22, klinca iz Hicksova eksperimenta, posvoje na 3.4.

Go on home British soldiers, go on home
Have you got no fuckin' homes of your own?
For 800 years we fought you without fear and we will fight you for 800 more




Edited by - Ned Mace on 22/02/2004 13:44:12
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 11/04/2004 : 00:07:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Daklem!

Heyoka the oprecni je u svojoj izvrsnoj recenziji "Finche morte non vi separi" i mailu koji mi je poslao izneo veliki broj krajnje zanimljivih zapažanja...!

Ali!

Ja bih se sada konacno, nakon dosta vremena, malo pozabavaio sa Il lago nel cielo. Naime, nisam baš imao puno vremena da meditiram nad njom ranije, ali sada... mislim da znam zašto bez nje ne bi bilo Dylana.

Pred kraj, u jednom panelu, ona bakica prica o tome kako se Spring podvrgla psihoanalizi i cak elektrošokovima da bi se izlecila od traume iz detinjstva, aonda joj je Dylan pomogao da se sama izeci. I šta rdi prezdravela spring? Baca svoj laptop i telefon, i rešava se da pocne da piše bajke!

Sclavi nam ovde indirektno opisuje momenat katarze koji verovatno u ovom ili onom momentu doživeo, kada se spojo sa svojim vodenim odsjajem, detetom u sebi, obacio te grown up stvari kao što je stalni posao kravata, tehnologoja, i rešio da se posveti pricama, bajkama. Bez te katarze definitivno ne bi bilo Dylana.

Nego, Zox, jel se podseti ti tih knjiga? ;)

Nice and smooth.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 11/04/2004 : 00:50:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Baš zanimljivo, da ne kažem koja slu#269;ajnost!!!!!! (a slu#269;ajnosti se ne doga#273;aju slu#269;ajno, kaže DD).
Upravo sam završio uvod u jedno tuma#269;enje DD koje me zaokupilo posljednjih dana. Kažem jedno, jer mogu#263;nosti su beskona#269;ne.

Da, da, fascinantna stvar kako smo sva trojica (heyoka, djole i ja) zadnjih dana ponovo po#269;eli razmišljati o ovoj materiji. Valjda je tako trebalo biti. Još ako je i Zox po#269;eo...

Javi#263;u se kad završim.



ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

draskomisterno
Senior Member

Serbia
1003 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 11/04/2004 : 01:38:37  Show Profile Show Extended Profile  Send draskomisterno a Private Message
ala vi imate viska vremena...

drale
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 11/04/2004 : 03:03:37  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
A spring se podvrgla elektrosokovima kao i Sclavi (cuo sam to)...
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000