forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Mirko Ilic dizajnira Politikin zabavnik!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 20/03/2006 : 14:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
heh, sasvim ocekivane reakcije.
kao sto covek ne moze protiv svoje prirode, isto tako to ne moze ni svinja, konj ili gmizavac.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/03/2006 : 15:06:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

heh, sasvim ocekivane reakcije.
kao sto covek ne moze protiv svoje prirode, isto tako to ne moze ni svinja, konj ili gmizavac.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."


Predpostavljam da je ovo upuceno i meni, pa te pitam medju koje spadas ti, u ove gore navedene?

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6164 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 20/03/2006 : 21:35:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Nikad nisam cuo za Mirka Ilica i Novi kvadrat.Bilo bi dobro da neko stavi sken njegovih stripova pa da vidim i to cudo.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1583 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 21/03/2006 : 09:49:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message
Još par reci oko Novog Kvadrata, ako nekog interesuje:
1979 godine, odmah nakon raspada grupe, izašao je deseti broj "Pitanja", mesecnika za društvo, znanost i kulturu, koji je bio u celosti posvecen Novom Kvadratu. U stvari je to prava monografija Novokvadratovaca te njihovih saputnika.Na oko stotinjak stranica svaki je autor predstavljen sa kratkom biografijom te autoportretom i naravno sa svojim stripova. Uvodnik, kao i veci broj tekstova napisao je Pero Kvesic.
Naslov monografije je Novi Kvadrat,naravno.
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 21/03/2006 : 11:41:39  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message

http://www.popboks.com/intervju/mirkoilic.shtml
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 22/03/2006 : 02:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

malo cudno da neko ko organizuje festival stripa ne zna ko je mirko ilic

pretty f...ing unbelivable!



Nije cudno, a jos manje je jebeno nevjerojatno, kako ti kazes.

Da li to po tebi znaci da npr. organizator festivala hard rock glazbe u Hrvatskoj koji pozove npr. AC/DC kao glavne goste mora znati tko je Pero Panjkovic ili Maksim Mrvica (svaki u svojoj krajnosti) samo zato sto su i oni glazbenici, i to iz Hrvatske?

Ja osobno ne znam tko je on, no zahvaljujuci informacijama koje je postao ninel procitat cu par stvari i vidjeti o cemu se tu radi.

Eh, da je to jedina stvar koju ne znam iz svijeta stripa...

I da, nemojte zaboraviti jos nesto. Ne postoje glupa pitanja. Samo glupi odgovori.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...

Edited by - Gaston on 22/03/2006 03:04:48
Go to Top of Page

zizanon
Senior Member



Croatia
1523 Posts

Member since 21/11/2003

Posted - 22/03/2006 : 03:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zizanon a Private Message
evo i clanka objavljenog u nacionalu 1999. godine, sorry , nemam skener pa idu fotke(prva i druga):
[URL=http://img473.imageshack.us/my.php?image=novikvadrat012ub.jpg][/URL]
[URL=http://img378.imageshack.us/my.php?image=novikvadrat027ol.jpg][/URL]


motel, money, murder, madness
let's change the mood from glad to sadness
Go to Top of Page

zizanon
Senior Member



Croatia
1523 Posts

Member since 21/11/2003

Posted - 22/03/2006 : 03:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Send zizanon a Private Message
plus treca:
[URL=http://img64.imageshack.us/my.php?image=novikvadrat038ll.jpg][/URL]


motel, money, murder, madness
let's change the mood from glad to sadness
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/03/2006 : 08:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:

Da li to po tebi znaci da npr. organizator festivala hard rock glazbe u Hrvatskoj koji pozove npr. AC/DC kao glavne goste mora znati tko je Pero Panjkovic ili Maksim Mrvica (svaki u svojoj krajnosti) samo zato sto su i oni glazbenici, i to iz Hrvatske?



znas i sam koliko je ovo poredjenje pogresno.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 22/03/2006 : 08:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Da sam mislio da je usporedba neadekvatna ne bih je niti pisao.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/03/2006 : 08:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
onda, izgleda, još nisi procitao ove silne tekstove što ljudi postavljaju. šteta.


___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 22/03/2006 : 09:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message
quote:
Originally posted by Toninho

eto dado i gaston postali purgeri


nema shanse da ih primimo u purgere...osim ako se skinu goli na Trgu i ogrnuti Dinamovom zastavom zapjevaju: "Popevke sem slagal, i rozhice bral, i svu svoju mladost sam tebi ja dal..."


"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29262 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/03/2006 : 09:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ne vidim toliki problem u nepoznavanju Mirka Ilica. Ja znam za covjeka, znam koju je ulogu imao i koliki ugled uziva (u odredjenim krugovima ljudi - uglavnom autora i poznavatelja stripa, kod sire publike bas i ne, cini mi se), ali nijedan njegov strip nisam imao prilike procitati, nazalost. Prosao sam po njegovom sajtu, no ni tamo ih nema.

Marloweovo išcudavanje što Dado & Dado organiziraju strip festival, a nikad nisu culi za Mirka Ilica je samo vrlo zlonamjerna i slaboprikrivena zavist. Sve što je do sada napravljeno samo pokazuje da ce to biti jedan izvrsno organiziran i uspješan festival, vec u svom prvom izdanju. Jebi ga, nije svima lako to prihvatiti.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/03/2006 : 10:10:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:

Marloweovo išcudavanje što Dado & Dado organiziraju strip festival, a nikad nisu culi za Mirka Ilica je samo vrlo zlonamjerna i slaboprikrivena zavist. Sve što je do sada napravljeno samo pokazuje da ce to biti jedan izvrsno organiziran i uspješan festival, vec u svom prvom izdanju. Jebi ga, nije svima lako to prihvatiti.



nisam ja jedini koji se zacudio nad navedenom cinjenicom, ali jedino se meni onda spocitavaju provokacije, zavist i sta sve ne.
sto se tiche festivala, sa puno ljudi sam pricao i neki od njih mogu potvrditi da li sam ikada govorio ista protiv njega. ni na jednom topicu koji se bavi festivalom nisam nista govorio protiv, niti bilo sta slicno. ja na festival necu ici prvenstveno zato sto me hermann uopste ne zanima, cak mi je i prilicno degutantan lik, ali i zato sto ceo maj imam predrok, i tih dana najvise radim u toku godine.
nema to nikakve veze sa festivalom, ali za mene je nepobitno cudno ono sto sam i napisao. sve ostalo je lazna politicka korektnost, uvlacenje i povladjivanje, medjusobno tapsanje po ramenu i slicno, a u takvim stvarima nikad nisam voleo da ucestvujem.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 22/03/2006 : 10:32:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
Mirko Ilic, koliko je god puno ucinio u radu s novim kvadratom, toliko je i usra mlade autore tog vremena. Uvalio im je u glavu( istina, ne svojom krivnjom ) da s 3 strane nacrtanog stripa možeš postat popularan, recimo ko Štulic. I šta je najgore (najbolje), on je to i uspio. Ispunio je svoje, sebi samom date zadatke, i ostavio se stripa, pa covik nije nacrta strip 25 godina ljudi moji. Naravno, ja sam procitao, i prostudirao mislim sve što je taj genijalac nacrta, ali ljudi moji, pa ni on sebe ne zove strip crtacem.
Recimo, mala definicija bi bila: Crtac koji je s najmanje rada na stripu, postigao zacudujuce veliku popularnost na ovim prostorima... GUZICAR ( citaj, roden pod sretnom zvijezdom )! Naravno, ovo je samo osvrt na njegovu STRIP karijeru! Ostalo je kao prica iz bajke...

PS.Politicki casopis "Danas" sam kupovao samo radi njegovih naslovnica:)

Rico
Go to Top of Page

CortoMaltese
Average Member



Croatia
792 Posts

Member since 16/03/2003

Posted - 22/03/2006 : 10:42:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit CortoMaltese's Homepage  Send CortoMaltese a Private Message
I ja sam se zacudio nad tim. Vjerovatno ne bi ni komentirao da je to napisao neki drugi, ali kad sam vidio da je Gaston u pitanju, stvarno sam se zacudio. Nije Ilic ostavio neki dublji trag u stripu, al je bio istaknuti clan Novoga kvadrata - i to je vec dovoljno... A mozda i nije, nemam pojma, mozda imam iskrivljenu sliku. Ipak, jos uvijek mislim da, kako je marlowe naveo, covjek koji organizira festival stripa ( nemoj ovo protumaciti kao provokaciju ) i koji se bavi izdavastvom, treba znati za Mirka Ilica. I na ovom forumu se vec pricalo o njemu, ako se ne varam. Cak su i svadje izbijale, jer ga svojataju i Srbi ( zbog porijekla) i Hrvati ( zbog cinjenice da je zivio i radio u Zagrebu ).
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/03/2006 : 10:49:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by CortoMaltese

I ja sam se zacudio nad tim. Vjerovatno ne bi ni komentirao da je to napisao neki drugi, ali kad sam vidio da je Gaston u pitanju, stvarno sam se zacudio. Nije Ilic ostavio neki dublji trag u stripu, al je bio istaknuti clan Novoga kvadrata - i to je vec dovoljno... A mozda i nije, nemam pojma, mozda imam iskrivljenu sliku. Ipak, jos uvijek mislim da, kako je marlowe naveo, covjek koji organizira festival stripa ( nemoj ovo protumaciti kao provokaciju ) i koji se bavi izdavastvom, treba znati za Mirka Ilica. I na ovom forumu se vec pricalo o njemu, ako se ne varam. Cak su i svadje izbijale, jer ga svojataju i Srbi ( zbog porijekla) i Hrvati ( zbog cinjenice da je zivio i radio u Zagrebu ).



ne, corto. provokacija je samo kad ja nesto napisem.
a ti markose si poseban biser. ti si cuo za ilica ali nisi procitao nijedan njegov strip, sto znaci da je pored tebe neopazeno prosla fantasticna antologija Hrvatski poslijeratni strip (koju, ne sumnjam posedujes, i to verovatno "glancer", ali je nikada nisi ni otvorio a kamoli malo citao sta tamo ima), yu stripovi, vidici, poleti i ritmovi, pitanja i gomile odlicnih stvari. bah!
no, why do I even bother...

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/03/2006 : 10:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe
nisam ja jedini koji se zacudio nad navedenom cinjenicom, ali jedino se meni onda spocitavaju provokacije, zavist i sta sve ne.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."


Nisi se jedini cudio nepoznavanju Ilica (iako su drugi zbijali sale sa tim pa i ja sam
sa svojim neznanjem) ali si jedini spomenuo cudjenje da netko moze organizirati strip festival
a da nije cuo za Ilica. Siguran sam da ti nisi glup i da sigurno znas da Ilic u svijetu stripa
ne prestavlja tako velik lik da spominjanje stripa bez spominjanja njega ne moze proci.
Stoga tvoj komentar je samo malo provokativan, jer ti ionako na slican nacin i komuniciras
sa odredjenim krugom ljudi. To je tvoj izbor, no onda mi se nemoj tu izmotavati.
Nisi mi odgovorio na moje pitanje o nekim autorima (jesi procitao stogod o njima u medjuvremenu)
a medju tim imenima nalazi se nekoliko koji su relevantniji i poznatiji u svijetu stripa od Ilica.
I sto sad? Treba li tebi ili bilo kome zabraniti pricati o stripovima jer neke poznate autore ne poznas?
A za organiziranje strip festivala, nebitno koliko uspjesnom, potrebno je puno vise
od poznavanja Ilicevih djela ili djela bilo kojeg autora pa i poznatijeg od njega.
I ti si toga svjestan uvjeren sam, zato prestani onda glumiti cudjenje zasto ti se "spocitavaju provokacije".

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/03/2006 : 10:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by zizanon

evo i clanka objavljenog u nacionalu 1999. godine, sorry , nemam skener pa idu fotke(prva i druga):

motel, money, murder, madness
let's change the mood from glad to sadness


Hvala na slikama!

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/03/2006 : 11:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by CortoMaltese

I ja sam se zacudio nad tim. Vjerovatno ne bi ni komentirao da je to napisao neki drugi, ali kad sam vidio da je Gaston u pitanju, stvarno sam se zacudio. Nije Ilic ostavio neki dublji trag u stripu, al je bio istaknuti clan Novoga kvadrata - i to je vec dovoljno... A mozda i nije, nemam pojma, mozda imam iskrivljenu sliku. Ipak, jos uvijek mislim da, kako je marlowe naveo, covjek koji organizira festival stripa ( nemoj ovo protumaciti kao provokaciju ) i koji se bavi izdavastvom, treba znati za Mirka Ilica. I na ovom forumu se vec pricalo o njemu, ako se ne varam. Cak su i svadje izbijale, jer ga svojataju i Srbi ( zbog porijekla) i Hrvati ( zbog cinjenice da je zivio i radio u Zagrebu ).


Ah nisam znao da je bilo svojatanja oko nacionalnosti, mislio sam da je to jasno, svasta...
Otud mi je onda jasno zasto je bas marlowe otvorio topic.
Otud mi je onda jasno i zbog cega njegova borba oko imena i djela Ilica...
Koliko god se ti cudio, Corto, nepoznavanju Ilica ja se i dalje cudim da neko njega moze smatrati
toliko bitnim za strip scenu da je (ne)poznavanje njegovog lika relevantno za organiziranje
strip festivala i pogotovo za izdavastvo...to mi je cak i smijesno...
Ima puno poznatijih likova u svijetu stripa, koji su poznatiji i bitniji od njega u
cijelom strip stvaralastvu a siguran sam da mnogi na forumu nisu culi za njih. I sto onda???
Cak sam uvjeren da mnogi nasi izdavaci jos manje znaju o njima pa im savjetujem da uzmu
leksikone u ruke ili da prestanu izdavati stripove...
Nemoj ovo shvatit kao provokaciju Corto, ja se samo malo zezam...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

CortoMaltese
Average Member



Croatia
792 Posts

Member since 16/03/2003

Posted - 22/03/2006 : 11:14:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit CortoMaltese's Homepage  Send CortoMaltese a Private Message
Ma nebitno. Dakako da ima autora koji su puuuno bitniji od Ilica, jer, opet ponavljam, ipak se prekratko bavio stripom, ali samim time sto je bio dio domace scene i pripadnik Novog kvadrata dovoljno je da se zna za njega. Ali to je samo moje misljenje...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29262 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/03/2006 : 11:16:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

quote:
Originally posted by CortoMaltese

I ja sam se zacudio nad tim. Vjerovatno ne bi ni komentirao da je to napisao neki drugi, ali kad sam vidio da je Gaston u pitanju, stvarno sam se zacudio. Nije Ilic ostavio neki dublji trag u stripu, al je bio istaknuti clan Novoga kvadrata - i to je vec dovoljno... A mozda i nije, nemam pojma, mozda imam iskrivljenu sliku. Ipak, jos uvijek mislim da, kako je marlowe naveo, covjek koji organizira festival stripa ( nemoj ovo protumaciti kao provokaciju ) i koji se bavi izdavastvom, treba znati za Mirka Ilica. I na ovom forumu se vec pricalo o njemu, ako se ne varam. Cak su i svadje izbijale, jer ga svojataju i Srbi ( zbog porijekla) i Hrvati ( zbog cinjenice da je zivio i radio u Zagrebu ).



ne, corto. provokacija je samo kad ja nesto napisem.
a ti markose si poseban biser. ti si cuo za ilica ali nisi procitao nijedan njegov strip, sto znaci da je pored tebe neopazeno prosla fantasticna antologija Hrvatski poslijeratni strip (koju, ne sumnjam posedujes, i to verovatno "glancer", ali je nikada nisi ni otvorio a kamoli malo citao sta tamo ima), yu stripovi, vidici, poleti i ritmovi, pitanja i gomile odlicnih stvari. bah!
no, why do I even bother...

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."


Ne, nemam hrvatski poslijeratni strip, uopce. Jako malo domaceg stripa prije devesetih imam. Imam Patak i nekoliko maurovicevih albuma. Od novog kvadrata imam samo Kuncov album Sjena, nedavno izdan, te Devliceve huljice. Prolistao sam Mesicevu monografiju. Kad sam ja bio dijete, citao sam Alan Forda, ZS i LMS, malo Stripoteku, kao i svi drugi. Yu strip nikad nisam vidio prije '01 (a malo toga unutra me je odusevilo, kad sam listao, Kerac i njegova Cat Claw su mi dobre, te Janjetov - za kojeg sam prvi put cuo prije CRS-a gdje je bio gost, zamisli sramote!). Vidici? Ista stvar. Polet? Ritam? Moja generacija to nije citala. Dadina jos manje jer je on jos mladji. Imam zelju da to vidim i procitam, ali to je tesko nabaviti, ne stignem, a iskreno, i nije da me sad bas toliko zanima, da ne mogu zivjeti bez toga. Imam toliko novih stvari koje me zanimaju pa ih ne stignem sve na vrijeme procitati. Trencovi albumi, koji je sad Bookglobe izdao, me nisu privukli. Crtez mi se ne svidja i odbija me. Dobro, on nije novi kvadrat, ali svejedno.
Ako sam ja tebi zbog toga biser, to je tvoj problem. Ti bi mi trebao biti mjerilo po kojem bi se trebao ravnati i ako nisam procitao strip koji ti nisi procitao onda nisam dovoljno vrijedan stripofil? Koliko li samo ja autora i svjetski priznatih remek djela znam za koje ti nisi nikad cuo, a kamoli procitao njihove stripove?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29262 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/03/2006 : 11:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by CortoMaltese

I ja sam se zacudio nad tim. Vjerovatno ne bi ni komentirao da je to napisao neki drugi, ali kad sam vidio da je Gaston u pitanju, stvarno sam se zacudio. Nije Ilic ostavio neki dublji trag u stripu, al je bio istaknuti clan Novoga kvadrata - i to je vec dovoljno... A mozda i nije, nemam pojma, mozda imam iskrivljenu sliku. Ipak, jos uvijek mislim da, kako je marlowe naveo, covjek koji organizira festival stripa ( nemoj ovo protumaciti kao provokaciju ) i koji se bavi izdavastvom, treba znati za Mirka Ilica. I na ovom forumu se vec pricalo o njemu, ako se ne varam. Cak su i svadje izbijale, jer ga svojataju i Srbi ( zbog porijekla) i Hrvati ( zbog cinjenice da je zivio i radio u Zagrebu ).


Iskreno, i mene je zacudilo da za njega nikad nisu culi, jer je covjek dosta medijski eksponiran a bilo je govora o njemu na forumu, Boban ga je mislim svojatao kao srpskog autora, nemam pojma je li marlowe u tome sudjelovao, ali lako je provjeriti. No, i dalje mislim da to nema nikakve veze sa organizacijom festivala.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

veber
Senior Member



1117 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 22/03/2006 : 11:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Send veber a Private Message
cista uživancija kad M&M razmjenjuju mišljenje :)
kad se bude snima film po knjigi kako se kalio celik vama bi trebalo dat glavne uloge
šteta što je po Remarkovoj Na zapadu ništa novo vec snimljen film
a Ilic more bit hrvat a more bit srbin,isto ko i petrovic,i šešelj itd.... il boban napr. :))
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/03/2006 : 11:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
ma, steta sto je topic otisao u pogresnom smeru. ne znam kakve dileme mogu postojati, ali posto nisam opterecen etnicitetom, ja nemam nikakvih nedoumica.
mirko ilic je srbin, rodjen u bih, ali je hrvatski strip autor koji se razvijao i delovao u sklopu zagrebackog, dakle hrvatskog, novog kvadrata. slican primer je hrvat zeljko pahek koji je bio predvodnik beogradskog gruga 2, i srpski je strip autor.
dakle, ilica srbi mogu da stavljaju u neku knjigu 10, 100, 500 ili vec koliko hoce najuspesnijih srba ili tako nesto, bosna moze (i treba) da zakuca neku tablu sa prigodnim tekstom na kucu u kojoj je rodjen, a hrvatska treba da ga slavi kao svojeg velikog autora, da ga stavlja u antologije, na izlozbe, itd.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000