forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 515

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/01/2011 : 12:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Recenzija kolor biblioteke 2
http://www.stripovi.com/recenzije/undefined-undefined-color-fest-2/1211/


Edited by - King Warrior on 22/01/2011 12:48:50
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 22/01/2011 : 12:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
@ King Warrior

Jbg, ovo nisam uspeo da nabavim, razgrabili braca i sad moram da cekam dok ne stigne ta druga tura...ali mu se nadam uskoro. Cim nabavim citam obavezno tvoju recenziju :) ;)
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 22/01/2011 : 15:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Recenzija kolor biblioteke 2
http://www.stripovi.com/recenzije/undefined-undefined-color-fest-2/1211/


Jaooo,Mari..
KATASROFALAN je
Sranje,jos u boji


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 22/01/2011 : 17:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
E taman sam rekao da cu posto budem nabavio color festove da procitam Kingovu recenziju, kad me elfak povuce za...KAHM! KAHM! :P...ovaj, isprovocirao me da turim koje slovce u vezi njegove konstatacije o Marijevom crtezu.

Dir maj Alafako, da li to apriori donosis sud o Mariju u color festu, ili na osnovu ova dva kaisa sto si video, ili je ovo sto izjavljujes tvoje generalno misljenje o njemu?
Ako je ovo trece, onda ti opet kazem da pojma nemas, kao i u slucaju Pikata. :P 8D
Nikola Mari nikako ne moze da bude "KATASROFALAN', stavise, jedan je od boljih crtaca u Boneliju, i jedan od onih koji stalno teze ka inovacijama. Da, pretpostavljam da ima vise onih koji dele misljenje sa tobom, to je vec jedan stereotip ovde da se vecina izjasnjavaju za one koji naginju ka realisticnom kao "odlicne crtace"...
Nikola Mari ima jedan zaista specifican stil, i jasno je da i on nije za "siru publiku". Marijev stil nije realistican, on ne ide ka nesto posebno opisnim, naginje najcesce ka stilizovanim, ali je jako ekspresivan u svom izrazu. Dobro, moglo bi se reci da po malo naginje i ka karikaturalnom...ali, i sa tom "anomalijom" epizode koje on crta su jeko atmosfericne...pa, recimo koliko to moze Roi u svom maniru, gotovo jednako da i Mari postize na svoj nacin...
Nedavna epizoda koju sam citao je bila "Groblje nakaza", i on je i tu bio na visini! Bio sam bas analizirao/studirao gotovo pa svaki kadar tog stripa...vidi se da je i tu malo eksperimentisao, oseca se to i u kadriranju, pa cak i u samom crtezu...zaista, maestralna izvedba! Odusevio me kako je i tu naglasavao odredjena psiholoska stanja aktera....
Ok, u vezi kolora delim misljenje, boja nekako ne ide uz Marija(na osnovu ova dva kaisa koje sam video), kvari atmosfericnost njegovog crteza...
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 22/01/2011 : 17:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
Ja komentarisao ove kingove slicice sa recke,a on odmah objasnjenje na 5 strana

Nemam ja nista protiv marija,stavise,svidja mi se u Noci lova,Manili,Feniksu,Osmehu mracne dame(kako vec beshe)
Ali ovde(CF),moras priznati,ne ide


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

Upperslice
New Member



Serbia
103 Posts

Member since 31/05/2009

Posted - 22/01/2011 : 21:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Upperslice a Private Message  Reply with Quote
a zasto dilan ovde ima telo kao svarceneger iz boljih dana :z
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 22/01/2011 : 22:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Upperslice

a zasto dilan ovde ima telo kao svarceneger iz boljih dana :z


Ma cini ti se..dobar je, nista mu ne fali!

a zasto ovaj Domi ne uradi nesto po pitanju tog njegovog potpisa? Sve mi bre razvuce stranicu! Nemam ja bioskopsko platno ispred, vec jadni monitor od 17 inca!

Daj molim te, Ultras, reagiraj!
Go to Top of Page

Upperslice
New Member



Serbia
103 Posts

Member since 31/05/2009

Posted - 23/01/2011 : 00:56:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Upperslice a Private Message  Reply with Quote
a, dobro onda, moja greska :)
Go to Top of Page

desolator5
Starting Member



91 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 23/01/2011 : 14:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send desolator5 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

E taman sam rekao da cu posto budem nabavio color festove da procitam Kingovu recenziju, kad me elfak povuce za...KAHM! KAHM! :P...ovaj, isprovocirao me da turim koje slovce u vezi njegove konstatacije o Marijevom crtezu.

Dir maj Alafako, da li to apriori donosis sud o Mariju u color festu, ili na osnovu ova dva kaisa sto si video, ili je ovo sto izjavljujes tvoje generalno misljenje o njemu?
Ako je ovo trece, onda ti opet kazem da pojma nemas, kao i u slucaju Pikata. :P 8D
Nikola Mari nikako ne moze da bude "KATASROFALAN', stavise, jedan je od boljih crtaca u Boneliju, i jedan od onih koji stalno teze ka inovacijama. Da, pretpostavljam da ima vise onih koji dele misljenje sa tobom, to je vec jedan stereotip ovde da se vecina izjasnjavaju za one koji naginju ka realisticnom kao "odlicne crtace"...
Nikola Mari ima jedan zaista specifican stil, i jasno je da i on nije za "siru publiku". Marijev stil nije realistican, on ne ide ka nesto posebno opisnim, naginje najcesce ka stilizovanim, ali je jako ekspresivan u svom izrazu. Dobro, moglo bi se reci da po malo naginje i ka karikaturalnom...ali, i sa tom "anomalijom" epizode koje on crta su jeko atmosfericne...pa, recimo koliko to moze Roi u svom maniru, gotovo jednako da i Mari postize na svoj nacin...
Nedavna epizoda koju sam citao je bila "Groblje nakaza", i on je i tu bio na visini! Bio sam bas analizirao/studirao gotovo pa svaki kadar tog stripa...vidi se da je i tu malo eksperimentisao, oseca se to i u kadriranju, pa cak i u samom crtezu...zaista, maestralna izvedba! Odusevio me kako je i tu naglasavao odredjena psiholoska stanja aktera....
Ok, u vezi kolora delim misljenje, boja nekako ne ide uz Marija(na osnovu ova dva kaisa koje sam video), kvari atmosfericnost njegovog crteza...


U potpunosti se slazem, cak mi u poslednje vreme Mari shije Roi-a bas zbog tih inovacija i promena u crtezu. Kao sto si i sam rekao njegov rad me asocira na mracne karikature, sa lakim transofrmacijam u kojima se gubi ta crta komike i ostaje samo mrak :) Istina da vecina voli "realniji" crtez ali u jednom horor serijalu potrebno je da crtac ima malo istripovan stil.
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10035 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 26/01/2011 : 11:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA
a zasto ovaj Domi ne uradi nesto po pitanju tog njegovog potpisa? Sve mi bre razvuce stranicu! Nemam ja bioskopsko platno ispred, vec jadni monitor od 17 inca!

Daj molim te, Ultras, reagiraj!



Domija smo upozoravali ali ne vredi

Evo još jednom:
Domi, ovo ti dobronamerno kažem, ne moraš toliko da razvučeš ove _______________ i da baš u svakom postu imaš Alan Ford ovo, Alan Ford ono... Ovo je topik o Dilanu a ne mesto gde se reklamira AF


Koristim priliku da promovišem topike:





quote:
Originally posted by solar

Novosti na SBE...

http://www.sergiobonellieditore.it/news/1frameset_news.html



Da se osvrnem na ovaj Solarov post...
Naime, u narednom Color Festu će kompletnu priču raditi ženska ekipa.
Od scenarija, crteža do kolora

Anno di novit#224; e celebrazioni, questo 2011, per l’Indagatore dell’Incubo. Si comincia a febbraio, con la notizia che il Maxi Dylan Dog raddoppia: al “balenottero” estivo, disegnato come sempre dalla affiatata coppia formata da Montanari & Grassani, se ne aggiunge un altro invernale, in arrivo il 14 di febbraio. A realizzare graficamente questi nuovi Maxi si alterneranno, di volta in volta, nomi storici della serie: l'onore di inaugurare questa nuova uscita tocca a Corrado Roi. Sempre a febbraio esordisce sulla serie regolare l’ultimo acquisto tra gli sceneggiatori dylaniati: Andrea Cavaletto, autore di “Piovono Rane”, disegnato da Luigi Piccatto: Dylan, a caccia di un meteorologo scomparso, si trova a dover fare i conti con misteriose piogge di animali che bersagliano Craven Road. Sull’Almanacco della Paura, poi, in uscita a marzo, far#224; ritorno nell’universo dell’Old Boy un vecchio amico/nemico che da tempo attendeva che il Nostro lo raggiungesse… all’inferno! Ma i veri guai per l’Indagatore dell’Incubo devono ancora arrivare: ad Aprile, infatti, se la dovr#224; vedere con un folto gruppo di donne, e non di carta, ma in carne e ossa. Stiamo parlando delle sceneggiatrici, disegnatrici e coloriste che compongono lo staff, tutto al femminile, del prossimo Color Fest. E sempre a proposito di quadricromia, questa sar#224; l’estate pi#249; colorata di sempre: oltre al secondo Color dell'anno, ad agosto approder#224; in edicola l’atteso numero 300 che, come da tradizione, sar#224; interamente dipinto, seppure in digitale. Un episodio davvero impedibile, a partire dai nomi degli autori che lo hanno realizzato: Pasquale Ruju per la storia e Angelo Stano per i disegni, mentre i colori sono dello Studio Rudoni. Un’avventura carica di antiche suggestioni e che tratter#224; il passato di Dylan. Immancabile, nell'occasione, il ritorno di alcuni vecchi personaggi, alcuni dei quali davvero inaspettati...




klik na thumbnails

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 26/01/2011 : 12:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote


Znaci ovo je iz 300-tice?
Ovo meni jako dobro izgleda i ovako kolorisano, ne gubi na atmosferi i stvarno mi je mocno...iako je kompjuterski radjeno...

Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 26/01/2011 : 18:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Da nije ovo ona Sibil iz prve epizode? Ili Morgana?

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/01/2011 : 18:45:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
to je sybil
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 26/01/2011 : 20:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Iz prvenca, za uporediti:


Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/01/2011 : 00:30:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Naš svijet pun je bola i razočaranja, i zato Scoutove mušterije traže zadovoljstvo i užitak u novoj ‘realnosti’, koja je nešto poput Rajskog vrta. Ovaj mali raj, zvani Zed, sakriven je negdje među malim uličicama Londona, iza ofucanih vrata… Ali čini se da ni Zed nije savršen: ima tu puno ‘zabranjenog voća’.



http://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-sc-8-zed/1215/

Čini li se da naš acestroke ne može prodrijeti preduboko u Sclavijev nesmisao, ili možda on to ne želi? Da li je potrebno malo intimnije poznavati Sclavijev opus, interdimenionalizam, stanje uma, smisao u nesmislu, da bi "ušli" u epizodu?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 27/01/2011 : 00:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 27/01/2011 : 00:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
I posle neka mi dodje neki tamo aCasstRoKA da mi prica o Villinim naslovnicama...
DEFINITIVNO JE NENORMALAN OVAJ STANO!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 27/01/2011 : 01:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

I posle neka mi dodje neki tamo aCasstRoKA da mi prica o Villinim naslovnicama...
DEFINITIVNO JE NENORMALAN OVAJ STANO!



svatko ima svog favorita, ti stana, zagorovci ferrija zbog atmosfere, texovci villu zbog realnosti... svaki je dobar na svoj način
medjutim, moras imati u vidu da je villa dosta ogranicen "realnošću" texa, pa mašta na dylanovim naslovnicama više dolazi do izražaja
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 27/01/2011 : 01:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Naš svijet pun je bola i razočaranja, i zato Scoutove mušterije traže zadovoljstvo i užitak u novoj ‘realnosti’, koja je nešto poput Rajskog vrta. Ovaj mali raj, zvani Zed, sakriven je negdje među malim uličicama Londona, iza ofucanih vrata… Ali čini se da ni Zed nije savršen: ima tu puno ‘zabranjenog voća’.
http://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-sc-8-zed/1215/



škrtico, samo 50% za ovu epizodu...?
meni je ovo odlična epizoda!
p.s. u zanimljivosti si mogao napisati da je glavni lik, uz dylana naravno, pljunuti damypr
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/01/2011 : 07:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa




CAR! NAJBOLJI JE! BEZ KONKURENCIJE!

Edited by - King Warrior on 27/01/2011 07:32:16
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37764 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/01/2011 : 09:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
To su one gumene zabe, slatkisi.


Netko je prosuo vrecicu...





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 27/01/2011 09:56:01
Go to Top of Page

Upperslice
New Member



Serbia
103 Posts

Member since 31/05/2009

Posted - 27/01/2011 : 09:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Upperslice a Private Message  Reply with Quote
zed je meni jedna od najboljih dd epizoda, kad vec pricate o recenziji
Go to Top of Page

misterx381
Average Member



Serbia
916 Posts

Member since 17/02/2007

Posted - 27/01/2011 : 09:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send misterx381 a Private Message  Reply with Quote


Jel ovo ona epizoda sa Ken Parkerom ili nesto drugo?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37764 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/01/2011 : 09:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Da, ovo je s KP.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2172 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/01/2011 : 11:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay


Čini li se da naš acestroke ne može prodrijeti preduboko u Sclavijev nesmisao, ili možda on to ne želi? Da li je potrebno malo intimnije poznavati Sclavijev opus, interdimenionalizam, stanje uma, smisao u nesmislu, da bi "ušli" u epizodu?



Što ti znači to ?? Kako mislis ne želi, ne može?? Zbog toga što je dao niže ocijene, a većini se sviđa epizoda?!
Go to Top of Page
Page: of 515  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.83 seconds. Snitz Forums 2000