forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Knjige & co (popis recenzija u prvom postu)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 240

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/05/2016 : 18:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Boginje sa Žitkove - Kateřina Tučková

Kateřina Tučková ovim romanom ispisuje posvetu ženama iz naslova i njihovom umijeću, danas gotovo zaboravljenom, što je hvalevrijedan projekt, no čini to na poprilično suhoparan način. Priča o Dori Idesovoj, potomkinji moćnih boginja koja istražuje povijest svoje obitelji, čita se kao mješavina službenih dopisa i stručne povijesne analize. U nekom smislu to bi se moglo promatrati i kao pohvalno, no ovdje nije riječ o znanstvenoj studiji već o romanu, a kao takvo djelo nije baš uspješno. Tučková na predugačkih 400 stranica iznosi ne prebogatu i tek povremeno zanimljivu povijest jedne obitelji o kojoj na kraju zapravo ne saznajemo gotovo ništa osim faktografskih podataka. Nema radnje u klasičnom smislu, kao ni prave karakterizacije likova, što čitatelja ostavlja na emocionalnoj distanci i stvara spomenutu suhoparnost. Ako je autoričina namjera bila isključivo odati počast boginjama sa Žitkove, u tu svrhu bi, dojma sam, puno bolje poslužio kratki tekst povijesno-znanstvenog karaktera, a ako je pak postojao i neki drugi cilj, bojim se da je ostao skriven u mnoštvu dopisa u hodniku nekog od brojnih arhiva kojima je prošla Tučkovina junakinja.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/05/2016 : 19:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
knjiga o ženama... baš ono što mi ne treba :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/05/2016 : 21:10:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Život počinje u petak - Ioana Parvulescu

Parvulescu u ovom djelu ispisuje detaljnu i vjerodostojnu posvetu Bukureštu s kraja 19. stoljeća. Mnoštvo likova različitih uzrasta, zanimanja i socijalnih statusa, njihovi isprepleteni životi, misterije koje ih (i nas) intrigiraju, neke razriješene, a neke ne, i neizbježno promišljanje budućnosti, pa čak i susret s njom - sve to nas s lakoćom drži uz ovaj vješto pisan roman koji odvlači naše misli u svijet kakav je nekada bio. Ili točnije, kakav je mogao biti, jer Parvulescu propitkuje našu prošlost kao i budućnost, a prije svega sadašnjost. Ipak, mene nije uspjela natjerati da napravim isto i nakon nekoliko ugodnih sati provedenih u iščekivanju 1898. godine, vratio sam se u svoju sadašnjost neizmjenjen.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/06/2016 : 11:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Joy Fielding:NA RUBU LUDILA





Zamislite da izgubite pamćenje i nađete se usred ulice usred dana a da nemate pojma tko ste, što ste i kuda ste krenuli. Koliko bi vas uhvatila paranoja, strah, želja za istinom? A kada otkrijete da uz sebe imate dosta veliku količinu novca i krvavu haljinu - koliko bi ta paranoja porasla? Može li čovjek u tom trenutku stati i barem donekle lucidno i racionalno razmisliti o svojim slijedećim koracima?
Upravo se to desilo Jane Whittaker. Našla se usred te noćne more ne znajući ni kako ni zašto. Strah, crne misli, destrukcija u njima...Samo su neke od stvari koja protagonistica ovog odličnog trilera proživljava u trenutku spoznaje da ne zna tko je. Sljedećih nekoliko dana probati će povratiti svoja sjećanja ali uzalud. Tada, dolaskom u bolnicu saznaje da je supruga iznimno cijenjenog pedijatra Michaela Whittakera te majka jedne prekrasne kćerkice. Ali sve to nije saznala sama jer joj vlastita sjećanja još ne naviru. Kada će ih i da li će ih ikada vratiti?I, na kraju krajeva, zašto se to sve desilo?
Na rubu ludila odličan je krimić sa vrlo dobro tempiranom dinamikom i kvalitetnim zapletima u vlastitu psihu glavne junakinje, s tim da treba naglasiti da je zadnja trećina knjige stvarno odličan triler koji drži pažnju konstantno usmjerenu na radnju. Ne želim time umanjiti i prve dvije trećine ali od trenutka kada se stvar počne raspetljavati knjiga poprima potpuno novi tok i svojom vrlo uspješnom kvalitetom dinamike uspijeva čitatelja prikovati za radnju tako da čitatelj željno sa svakom stranicom iščekuje nove događaje. Knjiga stvarno obiluje odličnim rješenjima, dinamikom, preokretima i vrlo dobro napisanim stilom. Likovi su odlično iskomponirani, a naročito se to tiče glavne junakinje čiji je užas pretočen do razine opipljivosti, kao i njenog supruga čije su psiha, ponašanje i razlozi zbog kojih to radi cijelo vrijeme ukomponirani u knjigu na vrlo kvalitetan način.
Sve u svemu, za kvalitetnu knjigu su bitne dvije stvari:Dobar zaplet i dobra naracija.

Ova knjiga ima obadvoje.


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/06/2016 : 13:15:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Inače, počeo sam sa ažuriranjem popisa iz prvog posta.
Možda već danas bude gotov!

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/06/2016 : 14:40:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Lee Child:USIJANJE





Lee Chilov seijal o Jacku Reacheru jedan je od uspješnijih krimi serijala današnjice i svakako ta slava leži na dobrim temeljima. Ali evo u čemu je razlika sa npr. knjigom Na rubu ludila:Dakle, knjiga mora imati dvije dobre stvari - dobru ideju, zaplet i kvalitetne junake sa jedne strane te mora biti dobro ispričana sa druge strane. Postoje pisci kojima jedno od ovoga navedenog polazi bolje od drugog dok nekima obadvije stvari idu odlično. Na rubu ludila ima obadvije stvari dosta dobro razrađene dok Lee Child pomalo posustaje u kvaliteti naracije u odnosu na prvu spomenutu knjigu. Daleko od toga da je Childova knjiga loša - dapače vrlo je dobra ali ipak Joy Flendig bolje barata naracijom. Child se više oslanja na jednostavnije rečenice (što u opisima, što u konverzaciji) i kod njega nema neke posebne dubine ali ta površinska struktura ipak funkcionira i više nego dobro.
Jack Reacher našao se u vrućem i sparnom Texasu, u sredini ničega, gdje su razdaljine između naselja i rančeva ogromne i gdje vladaju posebni zakoni. Vrućina ga pritišće sa svih strana, isto kao i problem žene po imenu Carmen koja ne može izdržati zlostavljanje svog supruga koji je tuče godinama i koja moli Reachera da ga, ni više ni manje, ubije. No, da li je to cijela priča ili iza kulisa zlostavljane žene ima još poneka mračna tajna? Na Reacheru je da to otkrije.
Ono što je ovdje odlično izvedeno je opis Texasa. Gotovo da možete osjetiti vrućinu koja kao da isijava iz knjige te zahvaljujući izrazito dobrim opisima možete i pojmiti veličinu te goleme savezne države i njenu relativno slabu naseljenost koja rezultira da od ranča do nekoliko sklepanih kućica sa školom i gostionicom koja se naziva mjestom ima skoro 100 km. Znači, ljudi žive u nesnosnoj vrućini udaljeni od svega. Koliko su se neki dijelovi Texasa zapravo odmakli od Divljeg zapada, pitanje je koje ćete si svakako postaviti.
Karakterizacija likova je solidna:Jack kao faca, Carmen kao zlostavljana žena, obitelj njenog muža kao hrpetina škrtih rednecka, poneki radnik na ranču kao dodatni redneck lik, malo murije, jedna dobrica odvjetnica, nekoliko profi ubojica, Walker, Jackov prijatelj i javni tužilac, Ellie kao Carmenina 6 i pol godišnja simpatična kćerkica te još nekoliko likova zaokružuju ovu priču koja na kraju opravdava očekivanja i čini mi se da je jedini veći problem što sam je čitao nakon knjige Joy Fielding.

Uglavnom riječ je o vrućem i sparnom texaškom krimiću sa konstantnom akcijom.

Idealno za vruće ljetne dane.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/06/2016 : 09:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Europom u 30 knjiga

Postaja trinaesta: Island

Plava lisica - Sjón (prevela Tatjana Latinović)

Plava lisica najpoznatije je djelo islandskog književnika Sigurjóna Birgira Sigurðssona, poznatijeg pod pseudonimom Sjón. Riječ je o kratkom romanu smještenom na Island krajem 19. stoljeća u kojem se isprepliću sudbine troje ljudi (i jedne lisice).

Iako roman slovi kao magično, nadrealno djelo inspirirano islandskim mitovima, mene nije očarao. Naprotiv, dojma sam da je u pitanju tek (neuspio) pokušaj da se jednu jednostavnu tužnu priču oboji aurom mističnosti. Ima tu prenesenih značenja i skrivenih poruka, no sve je to na prilično jednostavnoj razini. Na kraju i sam autor uklanja svu dvosmislenost donoseći odgovore na sva pitanja koja je priča pred nas postavila i time čineći jasnom ulogu plave lisice.

Sjónova proza je neočekivano "obična" i (barem ovaj) roman se ne odlikuje nikakvim posebnim stilom niti autorskim glasom. Da li je isto slučaj i s drugim njegovim djelima ne znam, no nakon ove, lijepe i tužne, ali ni po čemu posebne priče nemam ni potrebu saznati.

P.S.
Ako koga zanima, autor će predstaviti knjigu u Rijeci (četvrtak, 9.6., Bačva) i Zagrebu (petak, 10.6., Booksa).


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 06/07/2016 12:55:38
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/06/2016 : 00:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Popis je ažuriran do 164. strane

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 08/06/2016 : 13:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
jeste čitali nastavke Polove Kapije... Kapija 2 i 3 te Anali Hičija???

komentari???

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/06/2016 : 01:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Charles Bukowski:POŠTA




Bukowski je jedno od najvećih razočaranja koje sam doživio u svijetu beletristike. Ok, čitljivo je to ali daleko od remek - djela, ma daleko od nečeg barem vrlo dobrog. Možda je to u sedamdesetima bilo nešto revolucionarno ali sada se to definitivno ne čini kao nešto posebno. U romanu Pošta Bukowski pod pseudonimom Henry Chinaski zapravo priča o svojem 11-godišnjem radu u pošti, kako je istovremeno kao cuger radio i proživljavao sve te dane, kladio se, ševio žene, cugao,cugao,cugao...Ali sve to, sva ta hrpa cuge nije na nekoj razini da čitalac bude oduševljen, kao kako je riječ o neprikosnovenom remek-djelu. Ako to usporedimo sa jednim drugim cugoškim romanom koji je apsolutno remek-djelo (Dobri vojak Švejk) Pošta djeluje kao relativno ok ali ništa posebno zanimljivo djelce u kojem jedan alkoholičar opisuje svoj život. Nema neke posebne dinamike, zaplet je skoro na nuli, likovi su jednostavni, cuganje je sveprisutno ali nije ni približno opisano kao u Švejku. Radnja je zapravo jedan jednostavan tok misli cugoša koji radi, ševi se i kladi na konje. Henry Chinaski nije duhovit kao Švejk, papak je koji priznaje u jednoj od veza u romanu da žena u toj vezi nosi hlače, nema neku posebnu ideju ili cilj, jednostavno on postoji i cuga. Sve je to pisano jednim jednostavnim rječnikom bez velikih misli tako da se i nema nešto posebno za istaknuti.
Bukowski je opisao svoj život, svoje probleme i svoju cugu na jedan jednostavno način koji ne daje neku posebnu literarnu vrijednost.
Može se pročitati ali asd baš da nešto posebno vrijedi...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/06/2016 : 06:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Koliko se sjećam Poštu nisam nikad imao u rukama, ali sam dosta čitao Bukowskog kad sam bio u srednjoj školi. Tada mi je to bilo odlično, no ne znam da li bi i sada imao isti dojam. Čini mi se ipak da si u pravu i da njegovi tekstovi nemaju bogzna kakvu literarnu vrijednost.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/06/2016 : 18:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ja sam je sad prvi put pročitao do kraja i to samo zato što je kratka (pročita se za dva dana).
A probao sam i Zabilježbe starog pokvarenjaka, Žene i Šund i niti jednom nisam prošao više od dvadesetak strana.
Možda probam još jednom ali stvarno te knjige nisu ništa posebno.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/06/2016 : 08:48:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Nevoljnici-zar je Mesija već otišao? - Szilárd Borbély

U svom jedinom romanu Borbély promatra ruralnu Mađarsku s kraja šezdesetih godina 20. stoljeća očima djeteta. U pitanju je brutalan i beskompromisan prikaz odrastanja u represivnom režimu koji ne prihvaća drugačije, u sveopćem siromaštvu i atmosferi potpune otuđenosti. Borbélyeve kratke i jednostavne rečenice nas s lakoćom uvjeravaju da je stvarno riječ o pripovijedanju jednog dječaka, čime njihov sadržaj postaje još teže probaviti. Nevoljnici su snažan i važan roman o (ne)prihvaćanju, zavisti, mentalitetu krda, no i odrastanju te svemu što ono nosi. Iako bi se moglo reći da nije za one slabijeg želuca, riječ je o djelu koje bi svi trebali pročitati i dobro se nad njim zamisliti. Kad bi do toga došlo, možda bi se pokazalo da ipak još nije kasno za nas i mogli bi dati niječan odgovor Borbélyu, gdje god se sad nalazio.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 17/06/2016 : 10:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Irački Krist - Hassan Blasim

Blasim nam u ovoj knjizi približava stvarne iračke užase kroz pomalo nestvarne priče koje, bar za mene, tek ponekad funkcioniraju. Priklanjanje svojevrsnom magičnom realizmu mi nimalo ne smeta, dapače, no tek sam u jednoj priči uspio i osjetiti tu magiju, kao i uopće išta osjetiti. Naime, užasi o kojima Blasim progovara suviše su slični onima koji se svaki dan mogu vidjeti na vijestima iz cijeloga svijeta. To su užasi zbog kojih smo se već bezbroj puta naježili, koji su nam već utjerali toliki strah u kosti da nam nije preostalo drugo nego postati imuni na njih. Nažalost, Blasimove priče taj imunitet ne uspijevaju probiti.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/06/2016 : 17:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Djeca albatrosa - Anaïs Nin

Djeca albatrosa prožeta su lako raspoznatljivim autobiografskim elementima i upravo oni čine ovo djelo zanimljivim. Ne zato što saznajemo sočne detalje iz života Anaïs Nin, već zbog njenog pristupa životu koji je bio izrazito osebujan i samim time intrigantan, a takav je posljedično i ovaj roman. Nin odbacuje klasičnu pripovjednu strukturu, nema konkretne radnje niti previše važnih događaja, a sve bitno zbiva se unutar likova. Iz tog naglaska na bogatom nutarnjem, emocionalnom i duhovnom, i nužno pomalo melankoličnom životu, kao i kontrasta s vanjskim životom druženja, zabave i bezbrižnosti, proizlazi zavodljivost ove knjige koja nas tjera da, barem nakratko, svrnemo pogled s drugih i pogledamo duboko u sebe.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/06/2016 : 17:24:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Noćne igre - Stig Dagerman

Dagermanove kratke priče sakupljene u ovoj knjizi osciliraju od ne pretjerano zanimljivih do nezaboravnih. Srećom, uglavnom je riječ o dovoljno zanimljivim, a i zanimljivo pisanim pričama. Dok u nekima u prvi plan iskače vještina pripovijedanja, kod drugih nam se u pamćenje posebno usjecaju poruke koje prenosi. Od trećih pak ostaje samo bespomoćni vapaj upomoć, kojeg smo nažalost prekasno čuli. No ako je kasno za Dagermana, kao i za mnoge njegove likove, nije i za nas. Njegove priče nam pomažu da uvidimo kako još možemo pomoći jedni drugima, pa i sami sebi.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/06/2016 : 22:36:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Joy Fiedling:OBITELJSKI ALBUM SMRTI



Bonnie Wheeler ima muža i dijete, muž ima bivšu suprugu alkoholičarku s kojom ima dvoje djece i odličan posao, stvar nije idealna ali kad se sve zbroji ipak Bonnie uživa u životu. Sve dok je jedan dan ujutro bivša žena od njezinog supruga ne nazove i kaže da su ona i njena kćer u smrtnoj opasnosti...
Joy Fielding je u ovom e romanu čak i bolja nego u prvoj knjizi koju sam od nje pročitao (Na rubu ludila) i može se reći da je dramaturgija, naracija i konstantna napetost koju se na momente doslovce može rezati nožem ovdje puno bolje razrađena. Likovi su transparentno prikazani i iako sam zaplet ima određenu sličnost sa gore navedenom knjigom ( u obliku samih likova i njihovih odnosa, opet je to obiteljski krimić) može se reći da knjiga odiše originalnošću i da je taj milje koji tvore njeni likovi odabran jer se spisateljica u njemu odlično snalazi. U Na rubu ludila dinamika je do zadnje trećine bila samo vrlo dobra, a poslije je postala odlična, dok ovdje imamo konstantnu kvalitetu. Likovi su dobro prezentirani, i opet na kraju imamo odličan finale koji, istina, nije tako odličan kao u Na rubu ludila ali je na nivou. Glavna junakinja je, naravno prikazana najslojevitije, ali ni ostali junaci nisu zanemareni tako da se može reći da je razradi likova pridana dosta velika pozornost. Do samoga kraja se ne zna tko je bad guy, a u prilog slojevitosti likova ide i činjenica da postoji veliki broj sumnjivaca. Možda se jedino više pažnje moglo posvetiti detektivima koji su jedini dosta plošno razrađeni i funkcioniraju dosta dvodimenzionalno.
Uglavnom, odličan krimić koji svakako vrijedi pročitati.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/06/2016 : 19:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Charles Bukowski:ZABILJEŠKE STAROG POKVARENJAKA

Ova knjiga je zapravo zbirka kolumni koje je Bukowski pisao u časopisu Open city i predstavlja njegovo najpoznatije djelo.
Moram priznati da su Zabilješke puno bolje od Pošte makar je to i dalje daleko ispod očekivanja odnosno renomea koji prati Bukowskog. Bukowski zapravo cijelo vrijeme piše o sebi, svojem cuganju, ševama, klađenjima na konje i povremenim tučnjavama. Ima tu i izmišljenih stvari ali najveći dio je autobiografski. Stvar je u tome što je to djelo vjerojatno u vrijeme kada je nastajalo bilo ultrarevolucionarno i tu dolazimo do onih dijelova lektire koja su nam davali da čitamo u srednjoj koja danas više nisu toliko dobra ali su u svojoj epohi bila revolucionarna. Ono što se Bukowskom mora priznati je kvaliteta pisanja odnosno naracije. Tu je stvarno dobar. Hrpa kolumni zapravo ne posjeduje neku posebnu radnju ali je toliko dobro ispričana da mislim da bi Bukowski mogao napraviti priču čija bi ranja bila buljenje u zid. Ali sve je to više manje ispodprosječno. U redu, Bukowski je low-life cuger koji je imao težak život, počevši od djetinjstva pa nadalje i dobar stil mu omogućuje da svoj život pretoči u literarnu misao ali ipak to nije dovoljno da bi se mogao nazvati odličnim piscem. Ne kažem da knjiga nema dobrih dijelova, čak štoviše ima i odličnih ali to su više manje citati koji povremeno zabljesnu svojom genijalnošću poput npr.:seks je zanimljiv ali nije od presudne važnosti.hoću reći nije čak ni toliko važan (fizički) kao pražnjenje. čovjek može preživjeti 70 godina bez pičke ali može umrijeti za tjedan dana ako mu zakažu crijeva.
Inače, zanimljiv je i rukopis pisca - ovo gore je točno napisano kako je u knjizi, sa malim početnim slovima. Stječe se dojam da je pisac jendostavno pisao kako mu što dođe na pamet i da ga uopće nije bilo briga za lektora, a izdavač je poštivao tu njegovu želju. Hm, što bi naši ovdašnji lektori na to rekli?:))
I sad se sigurno pitate zašto sam pročitao još jednu njegovu knjigu kada mi nije ništa posebno. Jednostavno je - kratka je, pročita se u dva dana. Odnosno da budem jasniji, ima seksa i cuge, a pročita se u dva dana.

Toliko Bukowski ipak vrijedi.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6602 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 30/06/2016 : 20:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Od Joy Fielding sam čitao triler "Mrtva priroda" i prilično se razočarao tako da će "Obiteljski album smrti" i "Na rubu ludila" teško ikada dobiti šansu.

Inače zadnje sam čitao "Mrtve djevojke iz Mississippija" Toma Franklina i ni to me nije oduševilo. Kathy Reichs i Agatha Christie su očito postavile visoke kriterije

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 30/06/2016 20:54:21
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/06/2016 : 21:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Od Joy Fielding sam čitao triler "Mrtva priroda" i prilično se razočarao tako da će "Obiteljski album smrti" i "Na rubu ludila" teško ikada dobiti šansu.

Inače zadnje sam čitao "Mrtve djevojke iz Mississippija" Toma Franklina i ni to me nije oduševilo. Kathy Reichs i Agatha Christie su očito postavile visoke kriterije



Sad sam saznao da postoji i ta treća knjiga koja je prevedena kod nas.
Budem i nju vjerojatno pročital pa javim
Ali ako je ista kao i ove dvije - onda su meni dobre, a tebi ne leže

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/07/2016 : 20:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Evo mog danasnjeg ulova
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/07/2016 : 21:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Evo mog danasnjeg ulova




Ne kužim koja je knjiga lijevo gore, Kerouaca nisam čitao, Zamak je odličan, i ne vidim pročitati koja je ono Kafkina knjiga na ćirilici?
Sve u svemu, jako dobar ulov.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 04/07/2016 : 21:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Zamak je odličan, naročito kraj:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/07/2016 : 09:22:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Zamak je odličan, naročito kraj:))






http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/07/2016 : 16:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner


Ne kužim koja je knjiga lijevo gore, Kerouaca nisam čitao, Zamak je odličan, i ne vidim pročitati koja je ono Kafkina knjiga na ćirilici?
Sve u svemu, jako dobar ulov.





Gore levo je Kafkino Pismo ocu koje nikad nije poslato, izdanje sa objasnjenjima i napomenama.
Gore desno je knjiga Kafkini Snovi pregeld Kafkinih snova pronadjenih u njegovom dnevniku ili pismima prijateljima ili verenicama.

Kafka mi je omiljeni pisac, do sada sam procitao Proces i imam Sabrane pripovetke u jednom izdanju i skoro sve sam procitao. Kad procitam Zamak, ostaje mi samo jos takojde nedovrsena Amerika i to je to. Bio je stvarno neverovatan pisac sa neverovatnim osecajem za otudjenost i izgubljenost u modernom svetu bez empatije i saosecanja.
Bio sam i u Kafkinom rodnom gradu, Pragu dva puta. Prvi put na ekskurziji i toliko me je odusevilo celo mesto, istorija, razgledanje, goticke crkve, jevrejska cetvrt, da sam otisao jos jednom sa par drugara iz srednje skole i proveli smo se jos bolje i otkrili i posetili neka mesta za koja uopste nisam znao. Takodje smo bili i u Kafkinom muzeju koji se nalazi nedaleko od Karlovog mosta sa Visehradske strane.

I u potpunosti se atmosfera Praga poklapa i ide uz Kafku i u sadasnje doba, pogotovo sa nadrealnim skulpturama i kompozicijama David Černýa na koje potpuno nenadano naidjes.

Edited by - going going on 05/07/2016 16:34:57
Go to Top of Page
Page: of 240 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1 seconds. Snitz Forums 2000