forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1203

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 12/12/2019 : 16:53:23  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Pih,samo misli na svoju guzicu.
Scenarista je bas malo "skrenuo", kao djecji strip,pa kakvu bi to poruku ostavilo.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 14/12/2019 : 07:00:47  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Momci i devojko, vežite se: večeras polećemo



DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4539 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 14/12/2019 : 07:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
treperim ko junferica pred prvu bračnu noć

de nek netko od modova oslobodi valtera dok to traje, jebiga, neće bit zanimljivo bez njega

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/12/2019 : 16:43:37  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

treperim ko junferica pred prvu bračnu noć

de nek netko od modova oslobodi valtera dok to traje, jebiga, neće bit zanimljivo bez njega



Slazem se!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12513 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/12/2019 : 17:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Ovo mi je jedna od prvih Zagorovih epizoda, pa je logično da me za nju vežu lijepe uspomene.

Kod mene isto, zapravo rijetkost da sam imao te obje sveske u to vrijeme u djetinstvu i neću pretjerati da sam tu priču pročitao tada najmanje 20x. Ali, začudio se da je 12 stranica izbačeno, eto, ovo mi je prvi glas I to kažeš, sve u prvoj sveski Baš ću to dodatno proučiti kad dođem do te priče, zanima me što su to izbacili. 71% je odlična ocjena danas za taj strip, moja će možda biti veća

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Momci i devojko, vežite se: večeras polećemo

Uff, ja sam si već pustio ovu stvar (od 25-e sekunde videa), jedva čekam: https://www.youtube.com/watch?v=GXFSK0ogeg4&t=55s

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 14/12/2019 : 18:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Spock

Ovo mi je jedna od prvih Zagorovih epizoda, pa je logično da me za nju vežu lijepe uspomene.

Kod mene isto, zapravo rijetkost da sam imao te obje sveske u to vrijeme u djetinstvu i neću pretjerati da sam tu priču pročitao tada najmanje 20x. Ali, začudio se da je 12 stranica izbačeno, eto, ovo mi je prvi glas I to kažeš, sve u prvoj sveski Baš ću to dodatno proučiti kad dođem do te priče, zanima me što su to izbacili. 71% je odlična ocjena danas za taj strip, moja će možda biti veća



Već sam ja uspoređivao. Uz onu stranicu koju sam spomenuo u komentaru, a Lwood stavio i za koju bi bilo bolje da je nema, većinom su to izbacivanje stranica kod akcijskih scena, koje će pažljivim čitateljima stvoriti dodatnu konfuziju po pitanju scenarija. Tako da je npr. izbačena stranica gdje "čovjek žaba" zvizne Zagora o stablo, zbog čega se ovaj onesvijesti. U ZS vidimo da se bore, a na sljedećim stranicama Zagor je misteriozno onesviješten. Normalno, skratili su i razgovor između Zagora i Verybada, Zagorov upad u utvrdu...

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12513 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/12/2019 : 19:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Aha, čitao sam preko moba pa nisam ni skužio da je Lwood uopće stavio sliku, meni je nije očitalo Sad vidim, ajme užas Hvala Dnevniku što je to izbacio.

Ova situacija me podsjetila na priču "Pet Pera", kad netko ubija trapere na godišnjem sastanku trapera. Jedan njihov kolega traper friško ubijen, oni stoje nad mrtvim tijelom, a Zagor priča vic o tome kako je Doc bio najgori zubar u Pennsylvaniji, drugi se smiju

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 14/12/2019 19:24:44
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 14/12/2019 : 19:40:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Aha, čitao sam preko moba pa nisam ni skužio da je Lwood uopće stavio sliku, meni je nije očitalo Sad vidim, ajme užas Hvala Dnevniku što je to izbacio.

Ova situacija me podsjetila na priču "Pet Pera", kad netko ubija trapere na godišnjem sastanku trapera. Jedan njihov kolega traper friško ubijen, oni stoje nad mrtvim tijelom, a Zagor priča vic o tome kako je Doc bio najgori zubar u Pennsylvaniji, drugi se smiju



Jako slično, samo još morbidnije!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12513 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/12/2019 : 19:51:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Male stvari (mislim na vinjete, tekstualni dio i koliko zauzimaju prostora u stripu), a na neki način ti zeznu cijelu priču koja je dobra

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 14/12/2019 : 22:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
IZVOLITE!!!

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=50140&REPLY_ID=2291738

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/12/2019 : 12:32:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Zagor korijeni je zločin protiv pameti i razuma.
Osim naslovnica ništa ne valja.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/12/2019 : 12:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Onda sam pogodio što ga nisam kupio, a naslovnice mogu gledati i preko ekrana kada me uhvati želja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 18/12/2019 : 23:03:26  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Pih,samo misli na svoju guzicu.
Scenarista je bas malo "skrenuo", kao djecji strip,pa kakvu bi to poruku ostavilo.



Neprimjeren humor.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 19/12/2019 : 13:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by emirem

Pih,samo misli na svoju guzicu.
Scenarista je bas malo "skrenuo", kao djecji strip,pa kakvu bi to poruku ostavilo.



Neprimjeren humor.


Narodni humor.😇

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24660 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/12/2019 : 23:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Obustaviti sva glasanja za dr Zagorologa, pravi Zagor je nađen.
Trenutno se krije u Švici, dok ne uštedi dovoljno za kartu do Darkwooda.



I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 21/12/2019 : 00:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote

Onaj Kukavica gore desno je Chico?
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/12/2019 : 09:28:16  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Zagor vodi domacinstvo.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 21/12/2019 : 15:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Haha, njegov stari sigurno nije volio Zagora!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 23/12/2019 : 17:29:14  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Sad ili nikad!

https://www.stripovi.com/recenzije/zg-zg-mx-36-jeza-iz-drugdje/2344/
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 23/12/2019 : 17:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga


Onaj Kukavica gore desno je Chico?


Hrabar je kad je tako blizu Zagora
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4539 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 23/12/2019 : 19:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Sad ili nikad!

https://www.stripovi.com/recenzije/zg-zg-mx-36-jeza-iz-drugdje/2344/




crni labude, da si stavio recenziju uoči glasanja, tko zna što bi bilo

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 23/12/2019 : 19:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi ti isto. Za bolji rezultat trebao si se malo više potruditi oko vođenja kampanje, identificirati glasače kojima bi slao PM-ove sa svojim programom, tempiranje većeg broja recenzija Zagora za kraj godine, veća prisutnost na forumu u ciljanim temama itd.

Vidiš kako je Reem planski tempirao čitanje extra serije sa hrpom komentara u Zagor temi.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/12/2019 : 21:03:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Bilo bi ti isto. Za bolji rezultat trebao si se malo više potruditi oko vođenja kampanje, identificirati glasače kojima bi slao PM-ove sa svojim programom, tempiranje većeg broja recenzija Zagora za kraj godine, veća prisutnost na forumu u ciljanim temama itd.

Vidiš kako je Reem planski tempirao čitanje extra serije sa hrpom komentara u Zagor temi.



Mogla bi ga Kolinda angažirati za savjetnika!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12513 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/12/2019 : 12:48:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Uh, da sam znao da će ovako biti, ne bi lijepio komentare ovdje u temi, već samo tamo na sajtu. Ali tko je znao Vidjet ćemo što će na kraju od toga svega biti.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 30/12/2019 : 23:09:33  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote

PAŽNJA SPOJLERI


BIJEG U SLOBODU, Burattini, Pepe (8,8,8,7 79% )



Ovo mi uopće nije loša epizoda. U kategoriji priča koji se bave crncima i robovlasništvom mi je jača od epizode Liberty Sam, dok su mi Ratnice iz Savane koja dolazi kasnije nešto bolja epizoda od ove. Inače mi priče s tom tematikom imaju tendenciju biti dosadne. Općepoznato je da su crnci imali jako dobre razloge za bježanje u krajeve gdje će biti slobodni. Rintati ko stoka pa ne dobiti prebijenu paru, biti bičevan ako ne ispuniš dnevnu kvotu, spavati ko u toru za stoku s još njih 50. Krasan život, nema što. Sve samo zato da bi se neka stoka obogatila. Još je gore to što robovlasništvo postoji dan danas.

Priče ove tematike, crnci i robovanje mi budu dosadnjikave uglavnom zato što se vrlo brzo pretvore u nešto uopćeno i već viđeno. Znači, ne zbog same teme nego njene obrade. Budući da je poznato što su crnci tada proživljavali, vrteljanje oko klišeja postane ponavljanje gradiva. Karakter bjegunca nekako ostane na tome da je on neki tamo crnac rob koji pokušava pobjeći. On je u biti uopćeni simbol nepravde tog doba. Tko je i što je on u smislu karakterizacije postane nevažno, važno je samo ono što on predstavlja. Zagorovi stavovi o robovlasništvu i rasizmu su mi dobro poznati. Znam da će sve učiniti ne bi li im pomogao i znam da će u tom uspjeti. Bijelci (osim Zagora) su obavezno pomahnitali strojevi programirani da mrze svakog crnca bez trunke sumnje je l' ono što je legalno u pravnom smislu, automatski i pravedno. Na kraju strip uvelike ovisi o tome koliko će radnja, tj. prepreke do slobode biti zanimljive i što će se tu događati. To je Bure dobro izveo, prvenstveno zato što nije bilo praznog hoda. Brza dinamika mu najbolje zamaskira potrebu za prepričavanjem. Njemu je najpametnije kada nema puno onih dijelova kad naši junaci peku meso i pričaju. Protagonisti su iz stranice u stranicu uskakali iz sita u rešeto, nije bilo ni vremena, ni prostora za suvišne tekstove, nego samo za ono što je važno za radnju. Plot twist na samom kraju je već viđen u legendarnoj epizodi sa Seminolama. No lako za to. Zlo je u tome što je bilo očito da će se to dogoditi. Pepe je nacrtao Baxtera s facom da kad ga vidiš pozoveš egzorcista. Na čelu mu piše "govno prasasto". Mora da nisam očekivala kako će ih sve prevariti. Ne kužim točno na koji način komuniciraju tekstopisac i crtač prilikom rada na nekoj epizodi. Zbog toga ne znam koga optužiti za taj propust.

Face negativaca u stripu su vrlo često tipične. To ne uzimam za zlo ukoliko se negativac i njegove namjere ne skrivaju. Kada mi on treba biti iznenađenje ili preokret, onda sami pucaju scenariju u nogu. Pa još i Ferri uleti sa spojler naslovnicom.

Chico je imao odličan moment u prvom dijelu. Volim kada debeljko preuzme inicijativu i napravi iznenađujuće stvari. Burattinijev Zagor zna biti nemilosrdan i lak na obaraču. (Toninellijev je također volio pucati.) Ponekad me Bure baš iznenadi Zagorovim hladnokrvnim potezima. U ovoj epizodi je lud ko kupus. Zatvorio ljude u brod pa ga digao u zrak. Koja egzekucija po kratkom postupku.

Zaključak - unatoč klišejima, generičnosti, neambicioznosti, već viđenim situacijama, ova epizoda ima iznenađujuću napetost. Vrijedi ju pročitati. K tome je još i zadnji rad Pepea. Jednog od rijetkih crtača stare garde koji dobro crta Indijance i crnce.
Go to Top of Page
Page: of 1203 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.65 seconds. Snitz Forums 2000