forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Noći strave i užasa - Forum živih mrtvaca
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 33

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 02/10/2017 : 00:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote


Carved The Slit-Mouthed Woman

"Am I pretty?"

Mjesec otvaramo sa filmom baziranim na japanskoj urbanoj legendi, Kuchisake-onna.
Legenda je jednostavna, žena koja pokriva usta maskom zaustavljate i pita: "Jesam li lijepa?"
Reci ne, odmah te ubija sa velikim makazama. Ako kažeš da, ona skida masku, otkrivajući da su joj usta razrezana od uha do uha. Onda postavlja isto pitanje. Odgovori sa ne umireš, a ako odgovoriš sa da razreže ti usta sa makazama.
Prva varijacija legende potiče iz Edo perioda.Samuraj sazna da ga žena vara i rasporio joj usta.Ona umire i vraća se kao duh.

Problem sa filmom nastaje upravo tu. Da bi se ispunila kvota od 90 minuta, Kuchisake-onna treba da ima prošlost. Ali ne ona koja je poznata.
Ovdje, potres nekako probudi truplo žene ubijene prije 30 godina, ona ustane i terorizira grad. Jedan od lokalnih učitelja je njen sin koji je telepatski povezan sa njom i svaki put kada ona napadne, on odmah juri na mjesto zločina da uradi ništa.
Jedna od tema koja se prožima kroz cijeli film je odnos majke sa dijeteom.
Plus bih rekao da je atmosfera. Po početku filma prije ikakvih događanja, svi već pričaju o legendi, prepričavajući šta je jedan rođak od njegovog prijatelja rekao. Ali svaka pojedinost bude istinita i pomoću njih ti povežeš sve konce za pola sata.

Urbana legenda: 7/10
Film: 5/10

- NoUSA




"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/10/2017 : 12:49:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Frontier(s)(2007)
Film je loš ali zanimljivo je da sam dvaput odustajao. Prvi put nakon dvadesetak minuta jer mi je počelo ići na živce to sukobljavanje po cesti i jurnjava, jednostavno mi je sve bilo loše napravljeno. Onda sam malo prevrtio film pa sam skužio da se uskoro film pretvara u krvoliptanje te sam odlučio nastaviti gledati. Ali ni sad nisam stigao do kraja, nego tek do 56. minute. Mislio sam se prisiliti da pogledam još tih 40-ak minuta ali stvarno nije išlo. Naizgled nema razloga za odustanak jer sve je fino složeno i upakirano - jurnjava, strah, lokalni luđaci, krv, seks...Ali meni je sve to upakirano krivo.Osnovni problem je u naraciji koja ne uspijeva održati gledatelja zainteresiranim cijeli film pa se onda desi da se, unatoč svim odlikama žanra koji se pojavljuju u filmu, gledatelj dosađuje. Nije film sad neko totalno smeće i vjerojatno se mnogima sviđa ali meni ne. Vukozec dobro povlači paralelu sa modernim (političkim) nasiljem koje vlada Europom makar u filmu nije baš pretjerano dobro razjašnjeno tko se tu za koga i protiv koga bori. Tako glavni protagonisti izgledaju i ponašaju se kao klasični ekstremni desničari da bi onda vidjeli da se bore protiv ekstremno desnog ministra. A i jedan od glavnih junaka je musliman. Znači onda su valjda ljevičari. To me podsjetilo na onu epizodu AF-a kad ekipa prosvjeduje protiv rata tako da šipkama razbija aute i izloge i urla "Mir a ne rat":))

It comes at night (2017)
Za razliku od gornjeg, ovaj film sam ugasio nakon desetak minuta. Prva scena je još i dobra ali onda se odmah kreće sa razvučenom, sporom i neuvjerljivom radnjom koja jednostavno tjera gledatelja da prekine film. Malo sam još prevrtio ali ništa od ovog filma.

The Shrine (2010)
Ajde ovo je gledljivo, makar film nije ništa posebno. Ali zanimljivo je kako malo dobre režije može natjerati gledatelja da pogleda film do kraja. Znači kada bi gledali sastojke u odnosu na Frontier(s), ovaj film je inferioran u mnogo stvari ali ovdje je to sve povezano tako da ipak želite pogledati film do kraja. Iako su dijalozi posebna priča. Valjda su napisani za pola sata. otprilike:
- Gdje si?
- Tu sam.
- Ne idi dolje.
- Moram.
- Idem s tobom.
- Dobro.
- Moramo biti brzi.
- Da, u pravu si.
- Ovdje je opasno.
- Da, jako.

I tak dalje...

Ocjena:5/10
http://www.imdb.com/title/tt1341710/?ref_=nv_sr_1



Uvijek si mislim da mi zadnji post na stranici neće nitko vidjeti, što nije problem ako je neš bezveze ali kad već pišem nešto ozbiljnije...:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 02/10/2017 : 17:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote


Tombs of the Blind Dead

Who are these unholy savages who hunt out their victims by sound alone?

Negdje na granici između Portugala i Španije, postoji stari srednjovjekovni grad Berzano. Razrušen i napušten, mještani okolnih sela poblijede kada čuju njegovo ime, vozovi ne staju na toj relaciji, ptice ne cvrkuću..
Legenda kaže da po noći, trupla vitezova Templara ustaju iz grobova i sedlaju svoje konje, te odlaze u potragu za onima koji su se usudili kročiti na njihovu teritoriju.
Vitezovi su inače za vrijeme života štovali Sototnu, bavili se crnom magiju i pili krv djevica, te ih je zbog toga Crkva osudila na smrt vješanjem, a ptice su im iskopale oči i zbog toga su slijepi, pa se koriste čulom sluha.

Film je prvi u Blind Dead sagi i pomogao je španskom hororboomu sedamdesetih. Filmovi kao Island of the Damned (Djeca na otoku polude i počnu ubijati odrasle, godinu dana prije nego što je Stephen King napisao Djecu Kukuruza), The Living Dead at Manchester Morgue, The Blood Spattered Bride i Blind Dead nastavci uslijedili su poslije.

Film je utopljen u atmosferi i ima neke napete trenutke. Radnja je dosta spora, ali pejzaž razrušenog srednjovjekovnog grada pomaže u sporosti filma , dok čekaš da se vitezovi dovuku na scenu.
Nekoliko gore efekata koji postoje u filmu su ok, ali najbolja stvar je izgled vitezova. Njihov izgled podsjeća na Prstenove sablasti iz LOTR serijala.

Ocjena: 6/10

- NoUSA
- Vampire (Ovo je možda varanje, ali Blind Dead operiraju po principu vampira,ne jedu meso, već piju krv.)




"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 02/10/2017 : 23:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

The Burning (1981)

GOLOTINJA:Ima je u zadovoljavajućim količinama i to ne samo grude nego i dvije pozadine (jedna dobra i gola, druga manje dobra i u badiću) te jedan odličan beaver. Ipak, i dalje su grudi od gospodične u Lifeforceu neprikosnoveno najbolje kvalitete.

BUŠ/NE BUŠ: Ah koliko smo puta doživjeli tu scenu u životu - sve vuče na sex i onda ništa. Izgleda da to nije samo kod naših djevojaka nego je to pojava i u americi. Uglavnom ona pristane gola ući u jezero s njim ali na kraju izrazito ljuta napušta jezero jer je bezobraznik htio nešto više. Gad muški. Ali ima poetske pravde - platila je glavom ubrzo. Uglavnom moja teorija "Nisi ziher da buš ševil sve dok ga ne staviš" ovdje je nažalost potvrđena.

ŽENE:Uglavnom vrištanje i golotinja (s naglaskom na ovo drugo).

SOUNDTRACK: Totalni 80's synthpop, odlično dočarava atmosferu.

GEORGE CONSTANZA: Da, da, Jason Alexander ima ozbiljnu ulogu ovdje. Vjerojatno je zbog pretrpljene strave u filmu oćelavio i udebljao se.

ZAKLJUČAK: Film nije loš. To je ta osnovna premisa koja je proslavila mnoge horrorce - klinci u nekom kampu daleko od svega i ludi ubojica. U načelu ništa se nije promijenilo do danas, a i zašto bi? Moderni "sami smo u šumi a ne radi mobitel" horrorci imaju istu premisu, a i ubojice su uvijek ili neka ljudska čudovišta ili lokalni rednecksi. Jedina razlika je što danas 2 - 3 minute filma odu na gubljenje mobitela. Film ima dosta dobru atmosferu ali nije u rangu najboljih slashera poput npr. Petka 13. na koji se ponajviše oslanja u scenarističkom i estetskom smislu a osnovni razlog je što ubojstva nisu toliko kvalitetno i drastično napravljena. Jednostavno fali nekoliko litara krvi više. Moglo je to puno bolje, naročito kada se vidi broj klinaca u filmu - pa bilo je tu materijala za kasapljenje za jedno 3 sata filma. Također, zadnji obračun je malo prekratak.
Sve u svemu, dobar film koji je uz koju litricu krvi više mogao ostaviti puno kvalitetniji dojam.
Ocjena:6/10



The Burning (Tony Maylam, 1981.)

Dan osmi





MI SMO SVI JEANS GENERACIJA: Todd. Nažalost nema ni brk ni runjava prsa. A mogao je imati.

GEORGE COSTANZA: To jest Jason Alexander. S kosom. U neku je ruku ovo jezivije od šumskog kasapina.

GLUP K'O STUP: A ubildan. I lep. I plav. I mrtav. I beo. Nije bitno 'ko, ne možete ga falit.

OD IGRUŠE DO PLAKUŠE: Kad si dijete i debil pa pred ljude probuđene iz sna mećeš ko zna oklen izvađenu lubanju jer ti je do zajebancije pa sve ode u pičku materinu jer je tu i kanta benzina, e onda imaš lipo izist govno, a ne glumit pravednika pet godina kasnije.

JEBI – NE JEBI: Kako 'oćeš. Dođe ti na isto.

WEAPON OF CHOICE: Vrtne škare. Because why the fuck not.

BODY COUNT: 11

KRV I IZNUTRICE: 5/10

STRAHOTA: 0/10

O ČEMEN TI TO, MATERE TI?: Da nije scene pokolja usred rijeke, na splavi (zarad čega je ovo svojevremeno bilo zabranjeno u Velikoj Britaniji), ni po čemu ne bi pamtili ovaj film. A to vam dosta govori samo za sebe n'est ce pas? Priča je to o osveti, pomalo nakićena varijanta ponoćnih priča koje se i danas pričaju oko logorskih vatri diljem Amerike. Priča s dosadnim ubojicom, lošom maskom i pomalo traljavim ubojstvima. Opire se čak i čitanju u ključu seksualne represije. The Burning ne mari za čednost svojih aktera i sasvim mu je svejedno tko s kim spava i zašto to čini. A svi znamo da šumski ambijent po tom pitanju čini čuda. Mjesečina. Komarci. Zmije. Gliste. All that jazz. Imal' veće romantike. I da su opet osamdesete pa da nam je prirodna ta tehnikolor fotografija možda bi se i prepali koji put. Il' da barem Maylam zna montirati scenu kako se spada, postaviti kameru u neki drugi kut il' napraviti neki zanimljivi plan/rez, možda bi upamtili ovaj film i po nečemu drugome osim po ubojici koji se poput kakvog nindže šunja šumom mada ima barem dva metra i može jednom rukom podignuti ubildanog klinca od kojih stotinjak kila. Pamtimo još i scene prirode i onaj žal otprije dvadeset godina kad smo prvi put postali svjesni da ljetni kampovi nisu standardna hrvatska praksa. Vrag bi ga znao. Možda se u tom izgaranju i skriva neka pametnija metafora, ali koliko god se trudio ne uspijevam je pronaći.

POTPUNO ARBITRARNA OCJENA: 4/10


http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/10/2017 : 01:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
De lift (1983)

Čini mi se da mi je ovo prvi nizozemski horrorac koj sam pogledao, a da budem iskren možda i prvi nizozemski film uopće. Jezik je već sam po sebi dovoljan da ovaj film bude strašan :))
Film karakterizira blago rečeno ne pretjerano kvalitetna gluma i dosta plitak zaplet koji je imao potencijal za odličan SF/horror ali je vjerojatno zbog ograničenosti budžeta na valjda 100 dolara ostao na razini jednog kratkog objašnjenja i nekoliko jeftinih efekata koje su na razini osnovne škole. Krvi skoro da i nema, strava i užas su minimalni, a čast slasher golotinje spašava jedna gospoja na početku. Pomalo nedovoljno ako mene pitate. Ipak filmu ću dati relativno dobru ocjenu zbog atmosfere. Znam, čudno je to, nema straha, golotinje, krvi ni pretjerano dobre glume ali opet je film uspio nekako isfurati određenu...Ha napetost, mračnu slutnju, da se izrazim Zagorovim riječnikom. Kada se gleda navečer, u mraku, film daje određenu dozu napetosti i na kraju ga ipak bez problema odgledate do kraja.
Uglavnom, ništa posebno ali može se pogledati.
Ocjena:6/10
http://www.imdb.com/title/tt0087622/?ref_=fn_al_tt_1

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/10/2017 : 19:48:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Vampyr (Carl Theodor Dreyer, 1932.)

#NoUSA #Vampire

Prvi zvučni film Carla Theodora Dreyera kultno je djelo horor žanra te jedan od najpoznatijih i najcijenjenijih filmova o vampirima, no na mene nije ostavio neki naročit dojam.

Iako je u pitanju njegov prvi zvučni film, Dreyer je ovdje očito radio po načelima koja je otprije usvojio te se ono malo govora što se u njemu pojavljuje slobodno može izbaciti bez da se time išta izgubi. No glavni problem Vampyra nije estetika nijemog filma, kao ni pomalo drvena gluma naturščika, pa ni tek s polovičnim uspjehom stvorena atmosfera, već nekoherentnost verzije koja je preživjela do danas. Navodno je u pitanju spoj francuske i njemačke verzije filma, obje prethodno cenzurirane. Mnogi tu konfuznost/nepotpunost filma pripisuju samom Dreyeru i njegovoj viziji, no sve i da je tako ja ju i dalje vidim kao minus.

Neke scene su nepobitno upečatljive, no kao cjelina film je tek dobar. Ne ide mu u prilog ni neizbježna usporedba s u svakom pogledu superiornijim Murnauovim Nosferatuom, a u Dreyerovoj filmografiji je svakako korak unatrag nakon briljantnog La passion de Jeanne d'Arc. Konačan dojam je da se Vampyra isplati pogledati, što zbog nekih sjajnih detalja, što zbog zanimljive priče koja stoji iza filma, no status koji je s godinama stekao po meni ipak nije u potpunosti opravdan.

6/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 03/10/2017 : 22:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote


Evil Ed

Where in the FUCK is my beaver rape scene?!

Evil Ed je film o čovjeku po imenu Ed koji radi kao redaktor i o njegovom ludilu nakon što dobije zadatak da prilagodi niz splattera pod nazivom "The Loose Limbs". Ed postaje zaluđen onime što vidi da počinje halucinirati o demonima i čudovištima, ali u stvarnosti to su ljudi koje zna i koji su mu bliski.

Ovo je film od fanova za fanove. Ako volite Peter Jacksonove horore (Dead Alive i Bad Taste) i Evil Dead serijal, sa ovim nećete promašiti.

Ocjena: 8/10
(Možda sam ja previše entuzijastičan, pa bi realna ocjena možda bila 6.)

- NoUSA




"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/10/2017 : 23:02:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate


El Bar (Álex de la Iglesia, 2017.)




#NoUSA #Traped/Survival

Pogledah i ja El bar. Kao što je Mali_Mate već napisao film ne donosi ništa novo, no funkcionira sasvim dobro kao ne(previše)pretenciozna crna komedija. A i lijepo je vidjeti da u cijelom tom čovjek je čovjeku vuk scenariju de la Iglesia pruža nekakvu nadu, osim ako se i tu ne krije neka ironija...

6/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/10/2017 : 23:39:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

40 DANA NOĆI: WIND CHILL (2007., Gregory Jacobs)

#snow

Filmovi o duhovima obično su priče o ukletim kućama ili dvorcima. No u folkloru, naročito američkom, postoje i brojne legende o ukletim (auto)cestama koje opsjedaju duhovi poginulih kamiondžija, motociklista i drugih putnika (ako nisu na filmu, opjevane su u pjesmama, jedna od poznatijih je "Phantom 309" country pjevača Tommyja Failea, koju su preradili između ostalih i Tom Waits i Johnny Cash i Sejo Sexon ("Karabaja")). Wind Chill je kombinacija takvog ukletog filma ceste i tv drame (likova je vrlo malo, pola radnje se odvija na jednoj lokaciji, radnju pokrece dijalog). Film je prosao relativno nezapaženo, a vjerojatno glavni razlog za to je što je publika prije desetak godina kad su Hostel i Saw bili zadnji krik mode, od horor filma očekivala bitno drukčije stvari od ove staromodne, profinjene i romantične priče. S obzirom da se uglavnom svodi na dva lika, Wind Chill ima vremena i za sasvim solidnu studiju karaktera u kojoj se poigrava i sa percepcijom publike (pomaže što uloge igraju prvorazredni glumci). Uz to uspješno dočarava jezivu zimsku atmosferu - kad je film završio imao sam dojam da izvana u moju sobu stvarno dopire bljeskanje mjesečine na snijegu. Kraj je malo nedorečen, no film se isplati pogledati, naročito u pravom okruženju: u sitne ure tamo negdje oko Božića, kad je vani minus, a vi omamljeni od kuhanog vina i blagdanske trpeze.



***



Wind chill (2007)

Kada vidite da su producenti Clooney i Sodenberg, onda očekujete barem pristojan komad filma ali ovdje smo dobili samo gledljiv film koji donekle drži dosta dobru atmosferu ali u gotovo svim drugim stvarima ne daje ništa posebno. Kao prvo glavni glumci su looser i bitch što znači da kao da nije dovoljno što je glavni glumac gubitnik bez autoriteta koji nema baš sreće sa ženama, nego mu se pridružila i nadrkana kuč...khm, djevojka loše volje, a kakvi su odnosi između njih možete pretpostaviti. U jednom trenutku film počinje dobivati novu dimenziju i tada se poveselite da će ovdje ipak biti nešto bolje od početka filma ali na kraju sve moguće razrade zapleta ostaju neiskorištene. Moglo je to puno bolje, a ovako smo dobili jedan horrorac koji je gledljiv ali koji je propustio priliku da ponudi puno više.
Ocjena:5/10
http://www.imdb.com/title/tt0486051/

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 04/10/2017 : 06:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote


Ninjas vs. Zombies (Justin Timpane, 2008.)

Dan deveti


UBIJ KRITIČARA: Jer ide na jetra. Scena s Ericom u kinu.

ELSEWHERE: Nije baš najjasnije kako radi Randallova magija i koja su joj ograničenja, al' ako mislite da je teleport korisna stvar promislite ponovno. Koliko je puta pomogao posadi Enterprisea, ha?

POSLJEDNJA VEČERA: Nije večera već doručak. Fruity loops all the way.

JEBI – NE JEBI: Bros before hoes. Ništa ono 'dok nas smrt ne rastavi' i te fore. Ako je ovako naporan i mrtav tko zna kakav je Eric bio dok je bio živ.

WEAPON OF CHOICE: Ispijanje duše uz efekte nalik onima iz rane kompjuterske animacije

KRV I IZNUTRICE: 3/10

STRAHOTA: 0/10

O ČEMEN TI TO, MATERE TI?: - Mučilo me pitanje treba li u ovom slučaju išta pojašnjavati. Kad naletite na naslov poput "The Burning", neka vrsta pojašnjenja je donekle potrebna. Iz samog naslova nije jasno je li riječ o maloljetničkom seksualnom sazrijevanju, dokumentarcu o požarima ili o najbizarnijim nesrećama u profesionalnim kuhinjama. Kad naletite na naslov poput "Ninjas vs. Zombies" stvari su više-manje kristalno jasne. Pitanje tko tu koga skida se s devnog reda pa ostaju samo ona što se bave sa zašto i kako. U ovom slučaju zašto je prilično problematično dok je kako jednostavno - najbolje. U četiri godine Justin Timpane izbacio je tri filma. Drugačije ni nije bilo moguće, s obzirom na to da je prvi u nekim sumnjivim krugovima stekao status kultnog filma. U najboljoj maniri off-Hollywooda ("Sharknado n", "Megashark vs. Giant Octopus" itd….) druga dva filma donijela su nove neprijatelje i nove probleme nevoljkim junacima prvoga filma. Dok su po pitanju neprijatelja prvi filmovi bili konkretni (zombiji, vampiri), treći je već zabrazdio u apstrakciju (čudovišta). Iako, kad se to ovako napiše ostavlja se dojam da je treći film po nečemu izdvojen i da su prva dva filma primjer razumne zanatske kinematografije. Situacija je ipak takva da se i razum i zanat u sva tri slučaja pojavljuju u tragovima.
"Ninjas vs. Zombies" je još jedan primjer filma snimljenog za sedam kuna + kifla statistima, ali za razliku od nekih drugih, manje uspjelih primjera s istom filozofijom produkcije, ovaj barem poznaje i voli žanr te u najboljim momentima priziva duh ranih (i najboljih) epizoda poznatog webcomica "Axe Cop". Uglavnom. Shrvan bratovom smrću Randall izvodi zabranjeni ritual i brata vraća iz mrtvih. S obzirom da se cijeli taj dio odvija izvan ekrana nije sasivm jasno je li ritual pošao ukrivo ili je mrtvi brat od počekta bio zla pizda. Nanovo živućem Ericu (zli brat) postaje dosadno pa dokolicu ubija ispijanjem duša i stvaranjem zombija svud naokolo. Kad to već postane opasno i neizdrživo, Randall zatraži pomoć od čarobne knjige, a ova mu...hm….pošalje ninđe u pomoć. Ako je do tog momenta film i pratio neku konvencionalnu ideju smisla, nakon njega logika apsurda uzima uzde u svoje ruke i do kraja filma ih više ne ispušta.
Negdje u pozadini svega toga stoji prikaz života dvadesetineštogodišnjaka (izveden jednako suptilno kao i sve ostalo u filmu) koji puno duguje Smithovim "Trgovcima", no smitovska melankolija, frustracija i zajedljivost u ovom kontekstu rijetko dolaze do izražaja. Nije baš bez vraga Smith iz svog filma izbacio zombije i nindže. U svakom slučaju, ninđe i zombije krase retardirani humor, logika apsurda, bizarni pripovjedni skokovi i sto i jedna posveta temeljima žanra. I ninđa kornjačama. Ne samo zbog ninđi već i zbog toga što je i ovaj film, poput prvih kornjača, proizvod garaže i kreativne energije koja se ne da zauzdati okovima industrije ni preprekama poput novca i razuma.

POTPUNO ARBITRARNA OCJENA: 6/10





http://matanovogumno.blogspot.com

Edited by - Mali_Mate on 04/10/2017 06:46:02
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 04/10/2017 : 09:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Od kud si ovo izvukel? :D
2,9 na iMDB-u :D


Inače sjetio sam se Braindeada sad - možda bi trebalo ponovo pogledati taj klasik.
Paz'te ovo:ima 7.6 na iMDB-u. Koji još horrorac ima tako veliku ocjenu? :D






COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/10/2017 : 14:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by mladjo

The Burning (1981)

GOLOTINJA:Ima je u zadovoljavajućim količinama i to ne samo grude nego i dvije pozadine (jedna dobra i gola, druga manje dobra i u badiću) te jedan odličan beaver. Ipak, i dalje su grudi od gospodične u Lifeforceu neprikosnoveno najbolje kvalitete.

BUŠ/NE BUŠ: Ah koliko smo puta doživjeli tu scenu u životu - sve vuče na sex i onda ništa. Izgleda da to nije samo kod naših djevojaka nego je to pojava i u americi. Uglavnom ona pristane gola ući u jezero s njim ali na kraju izrazito ljuta napušta jezero jer je bezobraznik htio nešto više. Gad muški. Ali ima poetske pravde - platila je glavom ubrzo. Uglavnom moja teorija "Nisi ziher da buš ševil sve dok ga ne staviš" ovdje je nažalost potvrđena.

ŽENE:Uglavnom vrištanje i golotinja (s naglaskom na ovo drugo).

SOUNDTRACK: Totalni 80's synthpop, odlično dočarava atmosferu.

GEORGE CONSTANZA: Da, da, Jason Alexander ima ozbiljnu ulogu ovdje. Vjerojatno je zbog pretrpljene strave u filmu oćelavio i udebljao se.

ZAKLJUČAK: Film nije loš. To je ta osnovna premisa koja je proslavila mnoge horrorce - klinci u nekom kampu daleko od svega i ludi ubojica. U načelu ništa se nije promijenilo do danas, a i zašto bi? Moderni "sami smo u šumi a ne radi mobitel" horrorci imaju istu premisu, a i ubojice su uvijek ili neka ljudska čudovišta ili lokalni rednecksi. Jedina razlika je što danas 2 - 3 minute filma odu na gubljenje mobitela. Film ima dosta dobru atmosferu ali nije u rangu najboljih slashera poput npr. Petka 13. na koji se ponajviše oslanja u scenarističkom i estetskom smislu a osnovni razlog je što ubojstva nisu toliko kvalitetno i drastično napravljena. Jednostavno fali nekoliko litara krvi više. Moglo je to puno bolje, naročito kada se vidi broj klinaca u filmu - pa bilo je tu materijala za kasapljenje za jedno 3 sata filma. Također, zadnji obračun je malo prekratak.
Sve u svemu, dobar film koji je uz koju litricu krvi više mogao ostaviti puno kvalitetniji dojam.
Ocjena:6/10



The Burning (Tony Maylam, 1981.)

Dan osmi





MI SMO SVI JEANS GENERACIJA: Todd. Nažalost nema ni brk ni runjava prsa. A mogao je imati.

GEORGE COSTANZA: To jest Jason Alexander. S kosom. U neku je ruku ovo jezivije od šumskog kasapina.

GLUP K'O STUP: A ubildan. I lep. I plav. I mrtav. I beo. Nije bitno 'ko, ne možete ga falit.

OD IGRUŠE DO PLAKUŠE: Kad si dijete i debil pa pred ljude probuđene iz sna mećeš ko zna oklen izvađenu lubanju jer ti je do zajebancije pa sve ode u pičku materinu jer je tu i kanta benzina, e onda imaš lipo izist govno, a ne glumit pravednika pet godina kasnije.

JEBI – NE JEBI: Kako 'oćeš. Dođe ti na isto.

WEAPON OF CHOICE: Vrtne škare. Because why the fuck not.

BODY COUNT: 11

KRV I IZNUTRICE: 5/10

STRAHOTA: 0/10

O ČEMEN TI TO, MATERE TI?: Da nije scene pokolja usred rijeke, na splavi (zarad čega je ovo svojevremeno bilo zabranjeno u Velikoj Britaniji), ni po čemu ne bi pamtili ovaj film. A to vam dosta govori samo za sebe n'est ce pas? Priča je to o osveti, pomalo nakićena varijanta ponoćnih priča koje se i danas pričaju oko logorskih vatri diljem Amerike. Priča s dosadnim ubojicom, lošom maskom i pomalo traljavim ubojstvima. Opire se čak i čitanju u ključu seksualne represije. The Burning ne mari za čednost svojih aktera i sasvim mu je svejedno tko s kim spava i zašto to čini. A svi znamo da šumski ambijent po tom pitanju čini čuda. Mjesečina. Komarci. Zmije. Gliste. All that jazz. Imal' veće romantike. I da su opet osamdesete pa da nam je prirodna ta tehnikolor fotografija možda bi se i prepali koji put. Il' da barem Maylam zna montirati scenu kako se spada, postaviti kameru u neki drugi kut il' napraviti neki zanimljivi plan/rez, možda bi upamtili ovaj film i po nečemu drugome osim po ubojici koji se poput kakvog nindže šunja šumom mada ima barem dva metra i može jednom rukom podignuti ubildanog klinca od kojih stotinjak kila. Pamtimo još i scene prirode i onaj žal otprije dvadeset godina kad smo prvi put postali svjesni da ljetni kampovi nisu standardna hrvatska praksa. Vrag bi ga znao. Možda se u tom izgaranju i skriva neka pametnija metafora, ali koliko god se trudio ne uspijevam je pronaći.

POTPUNO ARBITRARNA OCJENA: 4/10





The Burning (1981)

"Thank God for boy scouts"


Logično je da nakon ocjena "osrednje" i "slabo" film dobije i jednu potpuno afirmativnu recenziju :)

Gledajući kroz žanrovsku dioptriju, The Burning je odličan, jedan od najboljih 80s slashera. Što ga čini boljim od ostalih? U prvom redu pozornost posvećena likovima. Ovdje imamo cijelu skupinu likova, koji ne služe samo kao topovsko meso dok zadnji od njih ne preživi (a uglavnom u ovakvim filmovima nakon dvije minute znamo koji je to lik). Umjesto toga film si dozvoljava vremena da razvije te likove, te nam počne biti stalo do njih. Čak i nesimpatični likovi nisu potpuno jednodimenzionalni, i bully ima svoju nježnu stranu, itd. Također je osvježavajuće što tinejdžeri o kojima je naravno radnja, za promjenu izgledaju i ponašaju se kao tinejdžeri. Film dosta vremena troši na njihovu kampovsku rutinu i meni to izgleda prilično uvjerljivo: djevojke hihoću i ko fol okreću očima dok flertuju, momci ih nastoje impresionirati bilo šepirenjem, bilo duhovitim dosjetkama, i jednima i drugima je na pameti zapravo samo jedna stvar: suprotni spol - otprilike upravo tako je izgledala svaka naša eskurzija u tim godinama, podivljali hormoni i prizemne šale.

I onda kad se uljuljškamo, bam, uslijedi brutalna krvava scena. Da, danas, kako Mate kaže, ta technicolor krv možda ne izgleda toliko strašno (no ja ću uvijek radije pogledati te technicolor boje nego ovu digitalnu sepiju sa kojom nas dave zadnjih par desetljeća), no scene ubojstava u ovom filmu jesu žešće od većine onodobne konkurencije, inspirirane, opet, talijanskim gore meštrima Bavom, Argentom i Fulcijem. Jasno je zašto se spomenuta scena na splavu našla na meti cenzora. Uistinu scena koja se pamti. Pritom je film vrlo spolno osvješten po pitanju nasilja: ne masakriraju se samo žene nego i muškarci, te se radnja ne svodi na klasičnu bitku spolova između final girl i muškog ubojice. Film je dosta ravnopravan i po pitanju golotinje. Ok, nema muškog full montyja (za razliku od ženskog), ali mladjo je zaboravio spomenuti da u filmu vidimo više golih muških guzica nego ženskih (torza da ne spominjemo).

Što još:
- Jason Alexander kao razredni klaun/mudrijaš krade svaku scenu u kojoj se pojavi, no ima tu više poznatih lica sa malog i velikog ekrana: extra bod onome tko je skužio Holly Hunter ;)
- Zanimljiv je uvod nakon uvoda, koji je jedini dio radnje koji se ne odvija u kampu. U njemu dobijemo kratku sličicu američko velegrada (možda NY-a) sa početka osamdesetih: ulice prekrivene smećem i neonskim natpisima za striptiz klubove, imate dojam da je zrak na tim ulicama kužan (neki drugi filmovi tog doba su potpuno uronjeni u tu kužnu atmosferu: npr. Fear City Abela Ferrare, Maniac Williama Lustiga, a i Fulci je svoj najuspjeliji giallo 80ih smjestio u NY. NY ranih osamdesetih, na vrhuncu kriminala i dekadencije prije nego ga je Rudy Guilliani očistio je u pozadini i mnogih stripova dok vremena, poput Millerovog Dark Knighta, no ova digresija je već otišla dovoljno daleko).
- 80s synth pop kako ga je mladjo nazvao, je djelo Ricka Wakemana iz Yesa. Odličan soundtrack, ipak više Fender-Rhodes nego Casio.



****


NOVI GRUPNI FILM: Mate hoćeš ti odabrati?

Edited by - vukozec on 04/10/2017 14:34:15
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/10/2017 : 14:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
The Hunger (1983., Tony Scott)

#vampires

90 minuta dug spot Tonyja Scotta u kojem Catherine Deneuve i Susan Sarandon imaju erotsku scenu. David Bowie nije tu slučajno, već da simobilizira ovovremenu sortu najviše ogrezlu u vječnu mladost, besmrtnost i vampirizam (aka slavu): rock zvijezde i celebrityje.



***

Edited by - vukozec on 04/10/2017 14:54:24
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 04/10/2017 : 17:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Od kud si ovo izvukel? :D
2,9 na iMDB-u :D


Inače sjetio sam se Braindeada sad - možda bi trebalo ponovo pogledati taj klasik.
Paz'te ovo:ima 7.6 na iMDB-u. Koji još horrorac ima tako veliku ocjenu? :D









Ne daj da te smete ocjena film je puno zabavniji od toga...pod uvjetom da volis no budget filmova (pricamo o razini goroj od Evil Dead 1)...a to di sam iskopao...ovo je cak mainstream, imam na lageru neke hororce koji ni nemaju imdb stranicu

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 04/10/2017 : 17:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Za grupno gledanje - ajd da se makneno od osamdesetih i pogledamo novu ekranizaciju Stephena Kinga....tj. ovo:
http://m.imdb.com/title/tt3748172/


http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/10/2017 : 18:02:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

imam na lageru neke hororce koji ni nemaju imdb stranicu



Strah me pitati koji su to, ali znatizelja je jaca. Daj kakvu informaciju.

quote:
Originally posted by Mali_Mate

Za grupno gledanje - ajd da se makneno od osamdesetih i pogledamo novu ekranizaciju Stephena Kinga....tj. ovo:
http://m.imdb.com/title/tt3748172/





Nikako da me pogodite s tim grupnim gledanjem...


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 04/10/2017 : 18:41:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner
Strah me pitati koji su to, ali znatizelja je jaca. Daj kakvu informaciju.



Nema tu neke bog zna kakve ezoterije da sad padneš na guzicu (il da me prijaviš policiji ). Sample nekih stvari:


1. Return to Horror House


"Was it all a dream, or did it really happen?

Lisa awakens in a mysterious hospital-like facility known as "Sunny Hills". The place is run by a Sadistic Nurse and a Demented Doctor who won't let her leave or make any phone calls. She is told she was found on the side of the highway, unconscious and alone. However, Lisa begins to suspect a connection between the hospital and the strange man in the Nixon mask when they start to sedate her and she experiences radical hallucinations.

Will she be able to escape the clutches of insanity, or has The Nixon Killer already found her?"




2. Hotel Hell (2016.)

A paranormal investigator and his newly hired videographer explore a cursed hotel known for its supernatural occurrences, a serial killer, and crazed clown.


3. Psykopat (2005., Indonesia)

Ten years ago Sandy`s family was slaughtered by a psychopath. Sandy survived but his wife and his two children were killed. At present day a group of teenagers plan to celebrate the new year`s eve at an old villa where nobody lived for a long time. But soon the celebration turns out to be a hellish nightmare as the kids get killed one by one.



4. Portrait of a Facebook Killer (2013., Južna Afrika)


A story about two people who met online and now meet in person for the first time. One of them is a brutal murderer.




5. Bloody Muscle Builder to Hell (2009., Japan)


Hm, recimo da je ovo hommage Evil Deadu




itd....


quote:
Originally posted by Mali_Mate

Nikako da me pogodite s tim grupnim gledanjem...




Odradi zadano pa biraj sljedeći

http://matanovogumno.blogspot.com

Edited by - Mali_Mate on 04/10/2017 18:59:03
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/10/2017 : 18:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Bloody Muscle Builder to Hell ima imdb stranicu.

Inače, ako imate account na cinemageddonu, ima tamo puno opskurnijih stvari.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 04/10/2017 18:52:49
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 04/10/2017 : 18:55:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Bloody Muscle Builder to Hell ima imdb stranicu.

Inače, ako imate account na cinemageddonu, ima tamo puno opskurnijih stvari.



Ima službeni release iz 2012., ja sam bio skinuo verziju iz 2009. Tad nije bilo IMDB stranice

E da, ako tko želi isti, javite - Edit: ne javljajte ništa....izgleda da nemam više invajtova. Sad kad promislim o tome čini mi se da su bili mijenjali politiku sajta po pitanju pozivnica. Ljudi su zvali druge bez ikakvog rezona ili 'provjere' pa je bilo problema.

http://matanovogumno.blogspot.com

Edited by - Mali_Mate on 04/10/2017 19:02:01
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/10/2017 : 18:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by vice

Bloody Muscle Builder to Hell ima imdb stranicu.

Inače, ako imate account na cinemageddonu, ima tamo puno opskurnijih stvari.



Ima službeni release iz 2012., ja sam bio skinuo verziju iz 2009. Tad nije bilo IMDB stranice

E da, ako tko želi isti, javite



Jbg, triba ostat up to date.

Btw kršiš jedno od osnovnh pravila cinemageddona, nemoj da te prijavim.

Do NOT give out the invites you earn here on any PUBLIC forum/websites. To do this willingly will see your account banned. The only acceptable place that you may give away invites is another PRIVATE tracker's invite forum or to someone you personally know.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 04/10/2017 18:59:16
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 04/10/2017 : 19:05:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Do NOT give out the invites you earn here on any PUBLIC forum/websites. To do this willingly will see your account banned. The only acceptable place that you may give away invites is another PRIVATE tracker's invite forum or to someone you personally know.



Ne doživljavam ovo ko public forum u teoriji jest, al ono...let's be reasonable

A i isključili su invajte svim userima....ko zna zbog čega

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/10/2017 : 19:06:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Mali Mate, jep, imali su dosta problema. Nemam ni ja više inviteova (iako ih ne bi ni dava anonimusima, prevelik rizik).

I btw samo se zezan, ofkors. ;)

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 04/10/2017 19:07:10
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 04/10/2017 : 19:14:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Mali Mate, jep, imali su dosta problema. Nemam ni ja više inviteova (iako ih ne bi ni dava anonimusima, prevelik rizik).

I btw samo se zezan, ofkors. ;)




Neka, neka

CG je ko sekta....članovi su posvuda

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/10/2017 : 19:22:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by vice

Mali Mate, jep, imali su dosta problema. Nemam ni ja više inviteova (iako ih ne bi ni dava anonimusima, prevelik rizik).

I btw samo se zezan, ofkors. ;)




Neka, neka

CG je ko sekta....članovi su posvuda



Pogotovo ako si upa priko chata i tražili su od tebe da u Paintu nacrtaš gangrape nevine plavuše od strane 7 morskih pasa.

Da, dobro ste pročitali.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 04/10/2017 : 21:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Moraš negdje imat tu sliku sačuvanu postaj

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page
Page: of 33 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000