forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Noći strave i užasa - Forum živih mrtvaca
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 33

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/10/2017 : 22:07:53  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by vice

Mali Mate, jep, imali su dosta problema. Nemam ni ja više inviteova (iako ih ne bi ni dava anonimusima, prevelik rizik).

I btw samo se zezan, ofkors. ;)




Neka, neka

CG je ko sekta....članovi su posvuda



Pogotovo ako si upa priko chata i tražili su od tebe da u Paintu nacrtaš gangrape nevine plavuše od strane 7 morskih pasa.

Da, dobro ste pročitali.



Dobro imas li ti taj invite kod ili nemas, ne skreci sad pozornost :)
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/10/2017 : 22:15:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Kao što možeš vidjeti u prethodnim postovima, nemamo jer su ih svima brisali pred nekoliko mjeseci. Dobiti ih također nije lak zadatak. Bez nekog seedboxa praktički je nemoguće nabit velik upload, bonus bodova za razmjenu u upload nema, tako da jbg.

Passthepopcorn i Avistaz imaju puno bolji sistem, a i radi se o najboljim privatnim torrent sajtovima po mom mišljenju. Karagarga i tv-vault su nezgodni i jako teški za održavanje. U takvim slučajevima skidam samo freeleech.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 04/10/2017 : 22:21:12  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote


In the Mouth of Madness

Do you read Sutter Cane?

Pacijent zatočen u najstrože čuvanom dijelu umobolnice započinje pričati psihijatru kako je ondje dospio. Prije no što je izgubio razum, John Trent je bio iznimno uspješni istražitelj prijevara vezanih uz osiguranje. Nakon što je riješio slučaj sumnjivog požara, dobio je novi zadatak, a to je potraga za nestalim piscem Sutterom Caneom. Trent kreće u potragu za Craneom, u čemu mu pomaže urednica Craneove proze Linda Styles.

In the Mouth of Madness je putovanje u um horor pisca Suttera Canea.
Priča je u stil Zone Sumraka i pokazuje kako pisac uz podršku medija može stvoriti svoj svijet.
Sigurno jedan od najboljih filmova inspirisanih sa djelima H.P. Lovecrafta (odmah uz Re-animatora i From Beyond).
Mislim da je Michele Medda ovdje dobiju nešto inspiracije za Tamnicu od papira (Dylan Dog 114).

Ocjena: 9/10




"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 05/10/2017 : 04:26:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Kao što možeš vidjeti u prethodnim postovima, nemamo jer su ih svima brisali pred nekoliko mjeseci. Dobiti ih također nije lak zadatak. Bez nekog seedboxa praktički je nemoguće nabit velik upload, bonus bodova za razmjenu u upload nema, tako da jbg.

Passthepopcorn i Avistaz imaju puno bolji sistem, a i radi se o najboljim privatnim torrent sajtovima po mom mišljenju. Karagarga i tv-vault su nezgodni i jako teški za održavanje. U takvim slučajevima skidam samo freeleech.



Da, trenutno je zajebano uć na CG kao i na KG....prije je znalo bit open sign-upova (tako sam ja ušao na CG), al' u zadnje vrijeme ništa od toga. A i to što Vice kaže, jednom kad uđeš, bez seedboxa ili optike (s dobrim uploadom) nemaš šta tamo ni tražit....CG je relativno jednostavan za održavanje, al' unatoč tome, osim ako ne misliš imat upaljen kompjuter 24/7 i skidat jedan film mjesečno, s normalnim internetskim brzinama je zajebano imat ratio preko 1.

Šta se tiče Karagarge, malo joj se manje posvećujem pa imam samo 1.8 ratio (i to isključivo zahvaljujući onom godišnjem freeleachu), al' da mi se da prevodit hrvatske/jugoslavenske filmove na engleski i posvetit malo više pažnje tome šta i kad skidam moglo bi se to i bolje. Al definitivno je po pitanju održavanja zajebanija od CG-a.

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 05/10/2017 : 04:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by vice

Kao što možeš vidjeti u prethodnim postovima, nemamo jer su ih svima brisali pred nekoliko mjeseci. Dobiti ih također nije lak zadatak. Bez nekog seedboxa praktički je nemoguće nabit velik upload, bonus bodova za razmjenu u upload nema, tako da jbg.

Passthepopcorn i Avistaz imaju puno bolji sistem, a i radi se o najboljim privatnim torrent sajtovima po mom mišljenju. Karagarga i tv-vault su nezgodni i jako teški za održavanje. U takvim slučajevima skidam samo freeleech.



Da, trenutno je zajebano uć na CG kao i na KG....prije je znalo bit open sign-upova (tako sam ja ušao na CG), al' u zadnje vrijeme ništa od toga. A i to što Vice kaže, jednom kad uđeš, bez seedboxa ili optike (s dobrim uploadom) nemaš šta tamo ni tražit....CG je relativno jednostavan za održavanje, al' unatoč tome, osim ako ne misliš imat upaljen kompjuter 24/7 i skidat jedan film mjesečno, s normalnim internetskim brzinama je zajebano imat ratio preko 1.

Šta se tiče Karagarge, malo joj se manje posvećujem pa imam samo 1.8 ratio (i to isključivo zahvaljujući onom godišnjem freeleachu), al' da mi se da prevodit hrvatske/jugoslavenske filmove na engleski i posvetit malo više pažnje tome šta i kad skidam moglo bi se to i bolje. Al definitivno je po pitanju održavanja zajebanija od CG-a.



Ovo se indirektno hvališ maskirajući to u vlastito nezadovoljstvo tim rezultatom, ili pak aludiraš koliko si odgovoran korisnik takvih sajtova, pa ti je "mizernih" 1.8 premalo? Jer, i ja i ti dobro znamo kako 1.8 nije mali ratio ni za jedan privatan torrent site, a pogotovo ne karagargu. Čak je za većinu sajtova tog tipa ratio i ispod 1.0 ok, dok god nije ispod 0.5, jer tad slijede sankcije.

No, zaspammasmo topic ovom temom, ostalima vjerojatno idemo na živce. :P

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 05/10/2017 : 06:20:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Ovo se indirektno hvališ maskirajući to u vlastito nezadovoljstvo tim rezultatom, ili pak aludiraš koliko si odgovoran korisnik takvih sajtova, pa ti je "mizernih" 1.8 premalo? Jer, i ja i ti dobro znamo kako 1.8 nije mali ratio ni za jedan privatan torrent site, a pogotovo ne karagargu. Čak je za većinu sajtova tog tipa ratio i ispod 1.0 ok, dok god nije ispod 0.5, jer tad slijede sankcije.

No, zaspammasmo topic ovom temom, ostalima vjerojatno idemo na živce. :P



Malo je, kako nije (na CG imam blizu 4 )....mislim, stoji na toj razini jer skoro da i ne koristim KG. Držim uploadove za vrijeme freeleacha pa se puni, al da koristim taj sajt as intended taj bi se ratio istopio začas. Dižem brojeve jer mi je na trenutnoj internetskoj vezi to lako, al samo čekam dan kad će VIP odlučit uskratiti mi uslugu koju trenutno imam (nisam više pod ugovornom obvezom, AMIS više ne postoji i čim se netko sjeti da im je nepovoljno nudit D/U 1:1 za male novce nekolicini AMISOvih korisnika, ode sve u pičku materinu) pa da onda imam pristojnu zalihu. Bez seedboxa na 10 ili manje Mbpsa imat ratio od 1 je muka issova. To što kažeš, prije dvije godine bio sam sretan kad je KG bila na stabilnih 0.7.

Al u pravu si, spamamo....vraćamo se filmovima

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/10/2017 : 06:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Citam i razmisljam kako nikad nisam cuo za niti jedan od tih sajtova... Doduse, s obzirom koliko malo skidam filmove sasvim mi je dovoljan jedan privatan na kojem sam clan, a tu su uvijek i oni javni.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 05/10/2017 : 06:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Citam i razmisljam kako nikad nisam cuo za niti jedan od tih sajtova... Doduse, s obzirom koliko malo skidam filmove sasvim mi je dovoljan jedan privatan na kojem sam clan, a tu su uvijek i oni javni.





Ako budeš u prilici za uć na Karagargu (a ako si član nekog od privatnih trackera, onda je to lakše nego inače. Obično ljudi po tim forumima dijele invajtove za slične privatne trackere), uđi. Prema onome što čitaš i gledaš to je baš sajt za tebe. Community je super, ima puno indie autora koji dijele vlastite filmove (kad završe festivalsku distribuciju i koje inače ne možeš vidjet nigdje osim na festivalima), a za filmološke potrebe sajt je bolji od nacionalnih arhiva. Jedino što je lako izletit sa njega, ako se zaigraš

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 05/10/2017 : 14:38:17  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Mate, Mate, zloćko jedan, odsad te zovem ratio elitistom. :P

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 05/10/2017 : 15:00:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Bolje snobinom 😁

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/10/2017 : 17:14:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by Shaner

Citam i razmisljam kako nikad nisam cuo za niti jedan od tih sajtova... Doduse, s obzirom koliko malo skidam filmove sasvim mi je dovoljan jedan privatan na kojem sam clan, a tu su uvijek i oni javni.





Ako budeš u prilici za uć na Karagargu (a ako si član nekog od privatnih trackera, onda je to lakše nego inače. Obično ljudi po tim forumima dijele invajtove za slične privatne trackere), uđi. Prema onome što čitaš i gledaš to je baš sajt za tebe. Community je super, ima puno indie autora koji dijele vlastite filmove (kad završe festivalsku distribuciju i koje inače ne možeš vidjet nigdje osim na festivalima), a za filmološke potrebe sajt je bolji od nacionalnih arhiva. Jedino što je lako izletit sa njega, ako se zaigraš



Guglao malo Karagargu i stvarno djeluje super. Samo sto sam na trackeru gdje sam clan (HD-Torrents) procitao da samo Karagarga staff members mogu djeliti pozivnice, tako da se bojim da nista od toga.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 05/10/2017 : 22:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
aj da i ja upadnem malo kao padobranac, valjda se smije :D

Janghwa, Hongryeon iliti A Tale of Two Sisters

http://www.imdb.com/title/tt0365376/
Izvrstan mistery-horror koreanskog redatelja Jee-woon Kim, južna koreja naravno :D

Film ima sve elemente vrhunskog filma, atmosfera, gluma, radnja, sve za 5.

i drugi, totalno zastrašujući film koji nije za svakoga

Spoorloos

http://www.imdb.com/title/tt0096163/

Odlična, ali i prestrašna priča. Po meni obavezno gledanje za sve ljubitelje horora.

Edited by - stripofil on 05/10/2017 22:18:13
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 05/10/2017 : 22:37:17  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by Shaner

Citam i razmisljam kako nikad nisam cuo za niti jedan od tih sajtova... Doduse, s obzirom koliko malo skidam filmove sasvim mi je dovoljan jedan privatan na kojem sam clan, a tu su uvijek i oni javni.





Ako budeš u prilici za uć na Karagargu (a ako si član nekog od privatnih trackera, onda je to lakše nego inače. Obično ljudi po tim forumima dijele invajtove za slične privatne trackere), uđi. Prema onome što čitaš i gledaš to je baš sajt za tebe. Community je super, ima puno indie autora koji dijele vlastite filmove (kad završe festivalsku distribuciju i koje inače ne možeš vidjet nigdje osim na festivalima), a za filmološke potrebe sajt je bolji od nacionalnih arhiva. Jedino što je lako izletit sa njega, ako se zaigraš



Guglao malo Karagargu i stvarno djeluje super. Samo sto sam na trackeru gdje sam clan (HD-Torrents) procitao da samo Karagarga staff members mogu djeliti pozivnice, tako da se bojim da nista od toga.





vidim da mi je topic otišao u promoviranje sivog tržišta i mutnih poslova, pa rekoh da se pridružim ;)

uglavnom, na KG imam account, uz minimalno truda dobio ga na jednom od sajtova koji se bave takvim stvarima (dijeljenjem pozivnica za privatne trackere). nisam previse koristio KG jer da, zajebano je odrzavat ratio ako se ne mislis ozbiljno baciti u taj hobi (seedboxi i to). puno mi je draži bio secret-cinema, manja ali još uvijek odlična ponuda, a uvjeti vrlo jednostavni za ispuniti. no nedavno su mijenjali sajt i resetirali sve accounte, a ja sam bio lijen to pratiti, pa nisam upao na novi site kao stari clan...

uglavnom, ako tko ima kakav invite za slican filmski PT (znaci koji ima naglasak na starije i kultne filmove) i zainteresiran je za razmjenu, neka mi se javi u PM, u zamjenu mogu ponuditi invite za odličan PT za evropske filmove (od onih koje znam zainteresiran sam za CG, secret-cinema i the horror charnel).
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 05/10/2017 : 22:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

aj da i ja upadnem malo kao padobranac, valjda se smije :D

Janghwa, Hongryeon iliti A Tale of Two Sisters
http://www.imdb.com/title/tt0365376/
Izvrstan mistery-horror koreanskog redatelja Jee-woon Kim, južna koreja naravno :D

Film ima sve elemente vrhunskog filma, atmosfera, gluma, radnja, sve za 5.

i drugi, totalno zastrašujući film koji nije za svakoga

Spoorloos
http://www.imdb.com/title/tt0096163/

Odlična, ali i prestrašna priča. Po meni obavezno gledanje za sve ljubitelje horora.



naravno da se smije, što se ne bi smilo, ovo je free for all topic

prvi gledao, i da, ima svojih jezivih trenutaka, tko voli novije azijske (japan i koreja) horrore sa dugokosim curicama, ovaj je jedan od boljih.

drugom sam gledao onaj američki remake sa Bullockicom i Keiferom

Edited by - vukozec on 05/10/2017 22:44:12
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/10/2017 : 22:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil


i drugi, totalno zastrašujući film koji nije za svakoga

Spoorloos

http://www.imdb.com/title/tt0096163/

Odlična, ali i prestrašna priča. Po meni obavezno gledanje za sve ljubitelje horora.



Uf! Spoorloos je odličan! Ne bih ga doduše nazvao hororom, ali ne može se poreći da je strahovito uznemirujuć.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/10/2017 : 22:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec



drugom sam gledao onaj američki remake sa Bullockicom i Keiferom



Obavezno pogledaj original, razlika dan-noć.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 05/10/2017 : 23:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
a isti redatelj :)
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/10/2017 : 23:19:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Final exam (1981)

SEX U AUTU:Na kraju ipak ne ali bitna je namjera. Inače, sex u autu je najmanje dobro mjesto za sex, ne znam kako im se da. Ok mladi smo, ludi smo , nemamo gdje ali ipak...

PRIMAL SCREAM:Žena u autu. Smijeh.

SERIAL KILLER VAN:Ne jedan, nego dva! Budžet očito nije problem

BRATSTVO I JEDINSTVO:Ne kužim tu zaluđenost amerikanaca sa bratstvima po fakultetima. Ok je to da se ljudi grupiraju i druže ali mislim da se tome predaje previše pažnje.

INTRODUCING...:Jeste skužili kako se u starim filmovima prva pojava nekog glumca najavljivala sa ovom riječi? Zanimljivo. Ne previše. Onak, malo.

SLASHER DA/NE: Ne. Više krvi ima u Ivici i Marici. Katastrofa. Kaj nije bilo para za kantu crvene boje?

SVE U SVEMU: Ovo je još jedan od klasičnih horroraca sa klincima ali ovdje je problem što je sam slasherski moment sveden na minimum a i (SPOILER) ubojica se samo pojavi i ubija!
Nema nikakve prošlosti iza sebe, zašto i kako, ništa, samo dolazi i koka. Bla.

Final girl je fakat djevojčica koja dobro zavrišti tu i tamo ali nije baš da obara s nogu. Od golotinje u filmu ni traga. Finalni obračun je više smiješan nego strašan. Uglavnom, film je gledljiv, nije loš ali definitivno nije u gornjem domu žanra.
Ocjena:5/10
http://www.imdb.com/title/tt0082378/?ref_=nv_sr_1

The Hunger (1983)
David Bovie, Susan Sarandon, Catherine Denevue i ako se ne varam Sisters of Mercy na početku... I opet sam stao nakon 15-ak minuta. Atmosfera je odlična (obožavam te "pljuga" scene u 80's filmovima) glumci su dobri ali jednostavno je radnja bila toliko spora i neprivlačna da nisam mogao gledati dalje. Znam da se čini suludo da ovaj film nisam mogao gledati duže od 15 min a da sam onaj gore bez problema pogledao do kraja ali kaj da vam velim.

Deadly Blessing (1981)
Nekakvi Amiši na kvadrat i ludi traktor. Zvuči jbno. Samo kaj je film dosadan. Ugasio nakon 20 min.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/10/2017 : 23:27:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Da ne quotam sad sve: Vukozec u vezi one scene na splavu kod The Burninga - meni je to scena koja je imala ogromni potencijal a režiser ga nije ni približno iskoristio. Sve se svodi na 10 sekundi mlatnje nožem i malo krvi. Moglo je to puno bolje. Znam da je teško napraviti dobru scenu sa puno ljudi na malom prostoru koji su u konstantnom muvingu ali da se uspjelo to napraviti bolje, scena bi bila odlična.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/10/2017 : 06:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

a isti redatelj :)



Da, prodao se Amerima.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 06/10/2017 : 23:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote


Cat in the Brain

"Sadism, Nazism, is there any point anymore?"

Opsjednut krvavim vizijama iz vlastitih horor filmova, redatelj Lucio Fulci traži savjet psihijatra. Ali psihijatar odluči iskoristi redateljeve halucinacije za ostvarivanje svojih ubojstava.

Talijanski horor majstor glumi redatelja Lucia Fulcia, koji se vozika uokolo i doživljava sablasne vizije za vrijeme snimanja svog najnovijeg filma Nightmare Concert.
"Cat in the brain" je niz iznimno nasilnih sekvenci koje je su sljepljene zajedno sa radnjom.
Film koristi nasilne scene iz filmova koje je Fulci ranije režirao,
Sodoma’s Ghost (1988)
Touch of Death (1988)
Bloody Psycho (1989)
Massacre (1989)
The Murder Secret (1989)
Hansel & Gretel (1990)
The Beyond (1981; music only)


Ocjena 7/10

-NoUSA




"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 07/10/2017 : 09:30:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

The Hunger (1983)
David Bovie, Susan Sarandon, Catherine Denevue i ako se ne varam Sisters of Mercy na početku...



Bauhaus
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 07/10/2017 : 10:51:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Da ne quotam sad sve: Vukozec u vezi one scene na splavu kod The Burninga - meni je to scena koja je imala ogromni potencijal a režiser ga nije ni približno iskoristio. Sve se svodi na 10 sekundi mlatnje nožem i malo krvi. Moglo je to puno bolje. Znam da je teško napraviti dobru scenu sa puno ljudi na malom prostoru koji su u konstantnom muvingu ali da se uspjelo to napraviti bolje, scena bi bila odlična.



Potrebno je nekoliko stvari staviti u kontekst kad pričamo o ovim slasherima iz 80ih. Kao prvo, nakon uspjeha Halloweena i Petka 13., ideja studija je bila dobiti što veći povrat na što manje uloženog, pa su svi ti filmovi snimani sa malim budžetima i unaprijed postavljenim ciljevima koji se od njih očekuju(ukratko: kloniranje formule). Niti je Tony Maylam koji je rezirao Burning Kubrick (premda u filmografiji ima jos solidnih zanrovskih hitova iz videoteka, dovoljno je reći da muje Burning ipak najpoznatiji film), niti je raspolagao budžetom koji je Kubrick imao kad je godinu prije snimao Shining (shining je imao otprilike 15 puta veći budžet nego burning). Tako da ja kod ovakvih fikmova uvijek uzimam u obzir koliko su uspjeli postići ograniceni novcima, vremenom i studijskom politikom.

Također, sto se tice same sokantnosti prizora, valja reći da nase oci 35 godina kasnije ne dozivljavaju te prizore jednako kao oci ondasnje publike. Par godina prije Burninga publika je padala u nesvijest na prizor glave nataknute na mac u vesternu Soldier Blue, iako je nama danas ocito da je rijec o krpenoj lutki, a otprilike bas u doba kad je Burning sniman Rugerro Deodato se morao braniti na sudu da nije stvarno zenu nabio na kolac u svom filmu Cannibal Holocaust, sto je nama danas naravno smijesno.

Edited by - vukozec on 07/10/2017 10:53:38
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/10/2017 : 11:38:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nitko ne isključuje kontekst u kojemu su ti filmovi napravljeni (na kraju krajeva ja sam '79 godište i znam što sam smatrao odličnim efektima kao klinac a kako to djeluje danas) ali ovdje je stvar da je ta scena napravljena ne pretjerano kvalitetno a bilo je potencijala. Znači tu ne mogu biti krivi ni budžet ni limiti tadašnjih efekata općenito nego to da redatelj nije iz te scene izvukao ni približno maksimum. A što se tiče štancanja i budžeta tih epizoda - pa naravno a je tako ali nitko ni ne očekuje od tih filmova nekakav oskarovski materijal. Baš sam pričao sa frendovima jučer o tome i rekao sam da je to sve puno stereotipa odnosno da je sve na isti kalup ali da se upravo to i očekuje od tih filmova - sise, vrištanje, klinci u kampu/šumi isl.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 07/10/2017 : 22:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote


4. ARMY OF DARKNESS (1992)

...iliti treći dio Evil Deada koji u biti nema nikakve veze sa kultnim horrorom iz 1981.
Film čak nije ni horror. Vidljiv je utjecaj Naked guna sa Leslie Nielsenom koji je otvorio eru parodija koje su bile popularne u tom razdoblju, no Army of Darkness čak nije ni parodija, već se jednostavno radi o glupavoj komediji koja ima svojih svijetlih trenutaka, no u cjelini, ovo je vrlo vrlo loše...3/10
Go to Top of Page
Page: of 33 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000