forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / JULIJA prva knjiga (epizode 46-48)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

anto
Advanced Member

Serbia
13313 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/10/2019 :  16:45:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by Golconda

quote:
Originally posted by sawitch

Cujem da ce i JDJP izlaziti kao trobroj. Ako nesto nema smisla onda je to. 3 price sa "nidje veze" u jednoj knjizi. Nadam se da je ovo samo dezinformacija jer ne kontam sta trebas imati u glavi za takvu odluku.

Očigledno imamo različite glave (srećom)...
Ići će 3u1 iz nekoliko prostih razloga: što mi sa ovim našim glavama smatramo da je potpuno nebitno što su te tri priče zajedno unutra, zatim što mislimo da će tako serijal malo brže da se privodi kraju, a treće, i najvažnije je što se NAMA tako sviđa...a verujem da će se naći još neko...

Zar nije vaznije da se svidja konzumentima? Koliko je meni poznato jedino je Dzobs ubedio klijenta sta njemu treba i naterao ga da kupuje, svi ostali rade suprotno. Ako sebe vidite kao novi Apple, skidam kapu. Nekome se svidjala i slana plazma. ;)

Uglavnom, besmisleno je da idu tri razlicite price u jednom trobroju. Koju naslovnu izabrati? Kakva je povezanost ta tri stripa? Julija i te kako ide, super, ali ovo je besmisleno. Nadam se da sam u teskoj manjini i da ce vam izdanja proci kako ocekujete ali u razgovoru sa mojim prijateljima iz ovog sveta ne sluti da se slazu sa tim.

nije besmisleno i sigurno si u teškoj manjini - urednik ti je sve lepo objasnio,i meni ova odluka sa 3u1 pije vodu i jedino tako ima smisla raditi ako želimo da čitamo ovaj serijal u budućnosti.

Glede ovoga o sviđanju,pa prvo ti je markos tako postavio priču sa izdavaštvom,i vidi gde je sad.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
5466 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 22/10/2019 :  17:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
pa je li bolje da ide kao trobroj ili da i dalje cekamo broj 26 od darkwooda??
Go to Top of Page

ReemCP
Advanced Member

Croatia
6085 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/10/2019 :  18:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Meni je isto super ovo 3-u-1, jer time je automatski i tempo izlaženja pojačan. Neka recimo objave 4 takva stripa u istoj godini, i eto nama godišnje 12 epzioda JDJP

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
5466 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 22/10/2019 :  18:45:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:

Da ponovim pitanje; hoce li se nastaviti i Julijina mladost?

pitao sam ja to prije 10-15 dana...i za almanah/mladost, i za kolor specijale...odgovor je bio da zasad samo redovna serija...

Thx. Steta. No, ako im bude krenula dobro prodaja trobroja, mozda ima mjesta i nadi za specijalce/almanahe...

u odnosu na skoro 200 neobjavljenih epizoda iz redovne serije, 5 specijala i 8 almanaha (94 stranice po stripu, pa u dvije knjige sve stane) su najmanji problem...lako se to izda, ako redovna serija bude isla solidno...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member

7699 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/10/2019 :  19:55:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Da Julija dobro krene u prodaji to im od srca želim... Velika mi je želja da taj krasni serijal ide što brže kraju...No i ti almanasi i specijalci su bitni, a kad već pričamo o tome i to je bitno u kakvom formatu će biti, (ako budu). Naime tu mi ne bi bilo drago trpati sve u trobroje, recimo... Puno bi mi to drže bilo vidjeti kao zasebnu cjelinu, pogotovo za sc izdanje.
Go to Top of Page

Golconda
Starting Member

47 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 22/10/2019 :  19:56:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Meni je isto super ovo 3-u-1, jer time je automatski i tempo izlaženja pojačan. Neka recimo objave 4 takva stripa u istoj godini, i eto nama godišnje 12 epzioda JDJP

Šalim se ja malo...naravno, ovo je jedini i pravi razlog zašto 3u1...
Ali dobro je da svi imamo svoje mišljenje, ne bi ni bilo normalno da nam se svima isto dopada...
Go to Top of Page

Golconda
Starting Member

47 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 22/10/2019 :  20:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:

Da Julija dobro krene u prodaji to im od srca želim... Velika mi je želja da taj krasni serijal ide što brže kraju...No i ti almanasi i specijalci su bitni, a kad već pričamo o tome i to je bitno u kakvom formatu će biti, (ako budu). Naime tu mi ne bi bilo drago trpati sve u trobroje, recimo... Puno bi mi to drže bilo vidjeti kao zasebnu cjelinu, pogotovo za sc izdanje.

Možda 2u1, čisto da ispoštujemo formu...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member

7699 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/10/2019 :  20:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:

quote:

Možda 2u1, čisto da ispoštujemo formu...

Ma znas, sta cu vam reci; kako god, samo da ide cijeli serijal. Ja zahvalan...
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member

Chile
3650 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 23/10/2019 :  00:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Igrom vremenske slučajnosti imao sam čast da dobijem prvi primjerak nove Julije.
Hvala šefe što se nismo sreli 10ak minuta kasnije.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member

Serbia
1290 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 23/10/2019 :  11:10:59  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
Može li koja slika unutrašnjosti?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member

Croatia
14501 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/10/2019 :  11:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Super izdanje.
Pravi kiosk strip:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

djukak
Senior Member

2494 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 23/10/2019 :  11:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
nije besmisleno i sigurno si u teškoj manjini - urednik ti je sve lepo objasnio,i meni ova odluka sa 3u1 pije vodu i jedino tako ima smisla raditi ako želimo da čitamo ovaj serijal u budućnosti.

Glede ovoga o sviđanju,pa prvo ti je markos tako postavio priču sa izdavaštvom,i vidi gde je sad.

+111111

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member

4285 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 23/10/2019 :  11:31:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Na kraju bi najbolje bilo da izdaju svaki broj u tri naslovnice

Tko se ne slaže s metodom "leti" iz jednadžbe
Go to Top of Page

logo111
Average Member

Croatia
940 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 23/10/2019 :  11:57:08  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Lijepo za nastavak ovog stripa....ali previše je to stranica za SC. Po fotografijama čini mi se poprilično iskrivljen već i prije čitanja.

Dakle kao što je netko napisao više izgleda kao kiosk izdanje nego kolekcionarsko. Ali dobro bitno da ide....
Go to Top of Page

sumohrvat
Senior Member

Croatia
2471 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 23/10/2019 :  12:24:19  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:

quote:
Originally posted by ReemCP

Šalim se ja malo...naravno, ovo je jedini i pravi razlog zašto 3u1...
Ali dobro je da svi imamo svoje mišljenje, ne bi ni bilo normalno da nam se svima isto dopada...

Tempo izlaženja nije pojačan zbog formata 3u1 jer ako ćeš ovaj format objavljivati svaka 3 mjeseca, a pojedinačno bi išlo jednom mjesečno na kraju godine dođeš na isto. Razumijem ja Sawitcha što hoće reći i stvarno nije isto objaviti 3u1 jednog junaka ili objaviti jdjp 3u1 koji su zasebni junaci i povezuje ih samo edicija. Ali desetljećima idu ili su išle i stripoteke gdje se trpalo samo po par strana od nekoliko stripova potpuno različitih u jednu svesku. Možda ovo nije savršeno riješenje, ali ako moram birati između pojedinačnog izdanja koje će se ugasiti zbog neisplativosti nakon tri, četiri broja i 3u1 izdanja koje će potrajati onda svakako palac gore za ovo izdanje. Siguran sam da su izdavači procjenili šta je njima najbolje jer koliko god mi kupci mislimo da smo bitni ipak su oni ti koji ulažu svoje pare,trud i vrijeme.

odabrao Ðelo Hadžiselimovic,tekst citao Miljenko Kokot
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member

7699 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/10/2019 :  12:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

Lijepo za nastavak ovog stripa....ali previše je to stranica za SC. Po fotografijama čini mi se poprilično iskrivljen već i prije čitanja.

Dakle kao što je netko napisao više izgleda kao kiosk izdanje nego kolekcionarsko. Ali dobro bitno da ide....

Nazalost i ja primjecujem tu zakrivljenost. No jako mi je drago da Julija ide dalje i uzimat cu je s zadovoljstvom bez obzira na 'tehnikalije'.
Go to Top of Page

nenno
Senior Member

Croatia
2607 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 23/10/2019 :  12:53:12  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:

quote:
Originally posted by logo111

Nazalost i ja primjecujem tu zakrivljenost. No jako mi je drago da Julija ide dalje i uzimat cu je s zadovoljstvom bez obzira na 'tehnikalije'.

Bez obzira na te tehnikalije kupit će se, em je dobar strip, em treba podrška izdavaću..... a iskreno nisam probao trobroj KP-a stavit da stoji ovako - nisam siguran da se i on ne bi malo nakrivio

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik

Croatia
469 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 23/10/2019 :  13:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ma ima da Juliju izdaju 10u1, ko one mekoukoričene američke compendiume, recimo imam Bonea takvog kod kuće, preko 1300 str.
Dosta je nakrivljen.

“You are not your job, you're not how much money you have in the bank. You are not the car you drive. You're not the contents of your wallet. You are not your fucking khakis. You are all singing, all dancing crap of the world.”
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member

Croatia
14501 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/10/2019 :  14:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Izdanje je super.
Svaki kiosk strip(deblji.maxi npr.)će se nakriviti kad ga ostaviš da stoji okomito sam za sebe.
A nije problem ga malo staviti pod prešu da ga ispeglamo.
Oni koji pojam kolekcionarski poistovjećuju sa tvrdim koricama,debelim papirom i slično su u zabludi.
Oznaka "kolekcionarski" je samo marketinški trik izdavača:)Jer koji strip danas nije kolekcionarski?
Rijetko ko kupi strip samo za pročitati.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Senior Member

Croatia
2429 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/10/2019 :  14:42:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Imam ja SC mangi koje imaju i po 600 strana, procitao sam ih i u dobrom su stanju.
A imam i SC knjiga sa dosta stranica pa su isto u Ok stanju.
Očekivat da će izgledat kao da nije čitano je nerealno.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

nenno
Senior Member

Croatia
2607 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 23/10/2019 :  15:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Imam ja SC mangi koje imaju i po 600 strana, procitao sam ih i u dobrom su stanju.
A imam i SC knjiga sa dosta stranica pa su isto u Ok stanju.
Očekivat da će izgledat kao da nije čitano je nerealno.

ha, ništa.... jedan za čitanje, jedan za policu

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
5466 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 23/10/2019 :  15:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
jesu ostale dvije naslovnice u boji unutar stripa??
Go to Top of Page

ReemCP
Advanced Member

Croatia
6085 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/10/2019 :  15:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

jesu ostale dvije naslovnice u boji unutar stripa??

Jesu, odgovorili su na to pitanje u onoj "službenoj temi" na 1.stranici.

quote:

Izdanja će biti mekih korica, naravno, obavezno sa sve tri kolor naslovne strane unutra, pošto neće uvek na koricama biti naslovna od one prve epizode...:)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

dragan4e
Starting Member

Serbia
43 Posts

Member since 09/09/2009

Posted - 23/10/2019 :  16:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dragan4e a Private Message  Reply with Quote
Evo opisa nove Julije preuzetog sa Darkvudovog foruma. Žao mi je zbog loše reklame, ali dole navedeno stoji (napominjem da sam željno iščekivano izdanje svejedno kupio):

Salu na stranu, ne zezam se. Izdanje ko pirat, svega mi. Bacio pogled na brzinu i zapanjujuce je da nekom padne na pamet da stampa strip sa onolikim marginama. Kolko je tesko nauciti prelom, majku mu. Naslovnice unutra ko jeftina digitalna stampa na istom papiru ko ostatak stripa, plus i one imaju beline okolo od margina. Stvarno nisam gledao prevod posle toga, nije mi bilo do toga da bečim oči na ona sitna slova.
Go to Top of Page

Stark
Junior Member

Bosnia and Herzegovina
305 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 23/10/2019 :  16:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Pa ne vjerujem da su štampali strip sa manjim marginama u odnosu na original?! Zašto bi pobogu to bilo ko radio?
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000