forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 276

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/08/2019 : 14:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Grad zločina mi je ostao u sjećanju kao vrh.. Možda mi je čak u top 5 Mister Noa. Dugo ga nisam čitao, trebalo bi ga ponoviti pa vidjeti kako se drži. Od Castellija mi je u vrhu još i Smrtonosni tovar, epizoda sa drogom i Bispom.
Nekad sam Castellija doživljavao kako scenarista eruditu jer se bavio temema koje su tada bile originalne. Sad mi se čini da je on punokrvni pisac trasha - barem na Zagoru i Mister Nou i da mu je bitno samo da ubaci atraktivnu, vruću temu pa kako ispala ispala. Možda mi je najljigavija njegova epizoda ona u kojoj oženi Mister Noa samo da mu može ubit ženu par stranica poslije, da ima razlog za osvetničko/gangstersku priču. Ta epizoda govori i o tome kako se tada pisalo stripove jer ne vjerujem da bi u ijednom današnjem ozbiljnijem serijalu (bilo stripskom, bilo televizijskom) tako nešto dozvolili. To govori i koliko se malo polagalo na izgradnju lika.



Ta epizoda me podsjeća na predratni Mertojak. Đankete na svakom koraku ,fixaju se di stignu,spavaju po portunima,obijaju podrume...Ne moš proč 100 metri da ne naletiš na nekog ko ti žica koji dinar.
A onda kad je počeja rat sve je to nestalo.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/08/2019 : 14:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ohoho, lwood, znači ti čitaš Faulknera. nisam to mislio.
dobar ti je ovaj prijedlog, Divlja predgrađa, to si stavljam na čekanje.

za Mister Noa su bitniji neki drugi pisci, i na to se bacam u narednom vremenu. onda ću vidjeti koliko je Nolitta to 'skinuo'. jer, ja poznajem film dobro, recimo da sam tu dosta potkovan, ali američki roman ne pretjerano. osim Faulknera, njega sam baš dosta čitao.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/08/2019 : 16:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Za MNoa vam je esencijalan Hemingway, ako već hoćete da poredite literaturu i strip. To vam je ta filozofija. Nije daleko ni Raymond Chandler, a i Kurt Vonnegut je tu negde. Sve vam je to ista fora.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 20/08/2019 : 16:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by maelstrom

Eh, nije ta, reč je o trodelnoj priči u LMS brojevi 787, 788 i 789, naslovi Dvoboj na nebu, Begunci, Licem u lice.
I nije se oženio Mister No u priči, samo je to bilo planirano no glorijina smrt je sprečila događaj.



Al nije počelo to u ovoj? kad ga je brat od ženske namlatija ka budalu? I napisa san zaručnicu .



Nije počelo u tom broju, u njemu se završava priča iz prethodnog broja i jako je kratak taj deo u ovom broju, Dnevnikove sporedne priče su dobile veću ulogu.Dakle, tuča se dešava u LMS 787, na početku.
Buni to što se Dnevnik gađao sa pogrešnim naslovima.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 20/08/2019 : 16:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Inače, što se tiče potencijalne ženidbe Mister Noa, zaista je bezveze što se posle u narednim brojevima nije spominjala, kao da se maltene nije desilo, samo je valjda u jednom broju spomenuto usput u jednoj rečenici i to je to.A za Mister Noa je to svakako bio neobičan potez.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 20/08/2019 : 17:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky
- ova situacija već mijenja čitavu banalnu stripsku pustolovinu i obogaćuje ono što Spock zove "priča nije ništa posebno". Ali je, priča je baš nešto posebno, vrhunsko, jer je realizirana kroz nevjerojatno bogatstvo situacija, koje su život u najeminentnijem smislu.



Nisam baš mislio tako. Krivo sam se izrazio. Htio sam reći da je Nolitta sposoban iz ničega stvoriti genijalnu priču. Ne treba mu atraktivnost!

Meni je "Rio Negro" vjerojatno najbolja priča u serijalu!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/08/2019 : 17:17:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Za MNoa vam je esencijalan Hemingway



Da, upravo to.
Ali ima tu još stvari koje dolaze u obzir, a sve to želim ozbiljnije provjeriti.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/08/2019 : 17:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Nisam baš mislio tako. Krivo sam se izrazio. Htio sam reći da je Nolitta sposoban iz ničega stvoriti genijalnu priču. Ne treba mu atraktivnost!

Meni je "Rio Negro" vjerojatno najbolja priča u serijalu!



znam, razumio sam što si htio reći. ali svejedno kažem da nije to tako obična priča kako izgleda na prvu, nego baš vrhunski razrađena.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 20/08/2019 : 17:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Spock

Nisam baš mislio tako. Krivo sam se izrazio. Htio sam reći da je Nolitta sposoban iz ničega stvoriti genijalnu priču. Ne treba mu atraktivnost!

Meni je "Rio Negro" vjerojatno najbolja priča u serijalu!



znam, razumio sam što si htio reći. ali svejedno kažem da nije to tako obična priča kako izgleda na prvu, nego baš vrhunski razrađena.



Jesi pročitao sve Mr Noe?

Ja bolje pamtim one iz SD, jer sam to čitao kao klinac, iako su ovi stariji koje sam kasnije čitao puno bolji.
Kad već spominjete Sclavija, mislim da je on na MR No pisao i neke horor priče, čini se, ima neka sa nekim nakazama u Manausu.
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 20/08/2019 : 17:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx


Kad već spominjete Sclavija, mislim da je on na MR No pisao i neke horor priče, čini se, ima neka sa nekim nakazama u Manausu.



Da, ''Noć Čudovišta''/''Čarobnjak Hel'', koji je u principu omaž Greenovom filmu ''The Brain That Wouldn't Die'' i ''Freaks-ima'' od Browninga.

Priča je malo tanja, al' tu je Bignotti pokidao, što se tiče atmosfere i pojedinih scena, pogotovo u završnom delu priče.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/08/2019 : 17:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky


1949.: KRV NA SNIJEGU - sukob sa moto bandom, Aspen, zatim povratak u New York negdje krajem '49-te -> GRAD ZLOČINA, epilog sa Jackiem

1950.: odlazak u Arizonu kod Johna Trevora -> POŠTANSKA KOČIJA, te život u San Francisku ("...ali sam se napokon skrasio u San Francisku...", str. 70) prema priči BEZIMENI VOJNIK. Na kraju te priče, Mister No je već spreman za Brazil, po meni je to već kraj '50., možda već i '51.




Spock,
evo nešto u vezi kronologije. Pročitao sam KRV NA SNIJEGU i sada detaljnije znam vrijeme koje se spominje. Ali to otvara problem u onoj kronologiji koju smo ustanovili.

Naime,
već prvi sukob sa Jackiejem je krajem 49-te. U stripu se doslovno spominje "kraj listopada 1949.".

A onda, str. 50, libellus: "Zar si zaboravio da sam zbog tebe odležao pet mjeseci?"
Mister No se sukobio s Jackiem krajem listopada, koji je završio u zatvoru i kaže da je odležao pet mjeseci. Mister No je premlaćen, dakle, krajem ožujka ili početkom travnja 1950.!
Oporavak u bolnici, odlazak u Aspen, pokušaj kao učitelj skijanja - sve ovo traje, a kao što vidimo na str. 179: "...zato što ih je prije otprilike mjesec dana jedan od mladića koji sviraju u "Snow Catu" uhvatio kako razmjenjuju..."

Ti mladići koji sviraju u Snow Catu su došli zajedno sa Mister Noom u Aspen, oni su ga i povezli kad je stopirao.
Mister No je u Aspenu barem mjesec dana.
Završetak avanture u Aspenu je prema svemu ovome negdje sredinom svibnja 1950.

Mister No se može vratiti u New York tek u svibnju 1950. Međutim, Castelli je nastavak napisao tako da izričito spominje New York krajem četrdesetih, aludirajući da je u pitanju 1949. godina.

Rasplet u New Yorku treba se događati 1950., a zatim i odlazak u Arizonu. Zatim život u San Francisku prema priči Bezimeni vojnik i to je netom prije odlaska u Brazil, to je već 1951.
Malo je i pretrpana 1950-ta.

Nolitta nije pisao sve ove priče i nemam pojma je li to sve imao pod kontrolom. I on sam radi greške, jer KRV NA SNIJEGU počinje rečenicom "Manaus, 1950. godine.". A to je nemoguće, možda je i tipfeler.

Prema priči Krv na snijegu, Mister No je 50-te popio dobre batine od psiho bajkera Jackieja i pokušavao skijati u Aspenu.

Edited by - stinky on 20/08/2019 17:48:40
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/08/2019 : 17:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Jesi pročitao sve Mr Noe?

Ja bolje pamtim one iz SD, jer sam to čitao kao klinac, iako su ovi stariji koje sam kasnije čitao puno bolji.




sve LMS i dobar dio SD. ali to je bilo nekada, ima već puno godina.
sada čitam gotovo isključivo Nolittine priče, i tek po koju ubacim od nekoga drugog.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/08/2019 : 18:57:20  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Spock

Nisam baš mislio tako. Krivo sam se izrazio. Htio sam reći da je Nolitta sposoban iz ničega stvoriti genijalnu priču. Ne treba mu atraktivnost!

Meni je "Rio Negro" vjerojatno najbolja priča u serijalu!



znam, razumio sam što si htio reći. ali svejedno kažem da nije to tako obična priča kako izgleda na prvu, nego baš vrhunski razrađena.



Rio Negro i Atlantic su vrhunske priče, u top 5.
Ne samo u MN serijalu, nego u čitavom Bonelli opusu.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/08/2019 : 18:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Stinky, ne poklapa se hronologija baš u mesec/godinu. Dosta toga je pisano u hodu, pa nisu pazili.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/08/2019 : 19:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
da, ali kad su sami scenaristi radili na kronologiji, i to uzmimo ozbiljno, onda treba naći pravu rekonstrukciju. kod Mister Noa je i moguća i bitnija, dok kod Zagora ne toliko, jer on nije određen stvarnim prostorom i vremenom.

što se tiče naj-epizoda, izgleda da je RIO NEGRO broj 1.
ali i ATLANTIC je odličan, a isto tako i MAU MAU, pa TUAREZI, pa RIJEČNI PIRATI itd. itd. ma i vrlo rani ČOVJEK IZ GVAJANE je vrhunski. TRAŽI SE CARLOS GOMEZ, DOBRODOŠLI U MEKSIKO, POŠTANSKA KOČIJA, KRV NA SNIJEGU...
velika je gužva, jako puno priča su natiskane u samom vrhu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/08/2019 : 19:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Rio Negro i Atlantic su vrhunske priče, u top 5.
Ne samo u MN serijalu, nego u čitavom Bonelli opusu.

Dobrodošli u Meksiko! je isto strava (LL 19)

https://www.stripovi.com/recenzije/mister-no-mn-lms-621-623-placenik/16/

Jedna od onih koje se ponovno čitaju sa guštom

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/08/2019 : 19:41:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Dobrodošli u Meksiko je super, ali ima jedan manji problem, koji kvari savršenstvo.
Priča teče savršeno sve do stupanja policajca na scenu, kada Mister No pronađe lovu u iskopinama. E tu imamo obrat koji je zbrzan; policajac prebrzo mijenja stajalište, bez obzira što je moguće prepoznavanje pravog čovjeka, i što se to može dogoditi u jednom trenu. Ipak je to izvedeno baš onako stripovski, za potrebe radnje.
Također situacija kod primopredaje novca i oslobađanja Deborah Winter; i to je nabrzinu odrađeno, u maniru stripovskog odvijanja radnje. Te situacije narušavaju ritam koji je prije bio uspostavljen i gdje je sve išlo fino, polako, sastanci po barovima, ples, skakači sa stijene itd. Znači, u odnosu na to, rasplet je jako ubrzan, projurila formula 1. Tu vidim manji problem i zato Dobrodošli u Meksiko gubi neke bodove.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 20/08/2019 : 20:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by stinky


1949.: KRV NA SNIJEGU - sukob sa moto bandom, Aspen, zatim povratak u New York negdje krajem '49-te -> GRAD ZLOČINA, epilog sa Jackiem

1950.: odlazak u Arizonu kod Johna Trevora -> POŠTANSKA KOČIJA, te život u San Francisku ("...ali sam se napokon skrasio u San Francisku...", str. 70) prema priči BEZIMENI VOJNIK. Na kraju te priče, Mister No je već spreman za Brazil, po meni je to već kraj '50., možda već i '51.




Spock,
evo nešto u vezi kronologije. Pročitao sam KRV NA SNIJEGU i sada detaljnije znam vrijeme koje se spominje. Ali to otvara problem u onoj kronologiji koju smo ustanovili.

Naime,
već prvi sukob sa Jackiejem je krajem 49-te. U stripu se doslovno spominje "kraj listopada 1949.".

A onda, str. 50, libellus: "Zar si zaboravio da sam zbog tebe odležao pet mjeseci?"
Mister No se sukobio s Jackiem krajem listopada, koji je završio u zatvoru i kaže da je odležao pet mjeseci. Mister No je premlaćen, dakle, krajem ožujka ili početkom travnja 1950.!
Oporavak u bolnici, odlazak u Aspen, pokušaj kao učitelj skijanja - sve ovo traje, a kao što vidimo na str. 179: "...zato što ih je prije otprilike mjesec dana jedan od mladića koji sviraju u "Snow Catu" uhvatio kako razmjenjuju..."

Ti mladići koji sviraju u Snow Catu su došli zajedno sa Mister Noom u Aspen, oni su ga i povezli kad je stopirao.
Mister No je u Aspenu barem mjesec dana.
Završetak avanture u Aspenu je prema svemu ovome negdje sredinom svibnja 1950.

Mister No se može vratiti u New York tek u svibnju 1950. Međutim, Castelli je nastavak napisao tako da izričito spominje New York krajem četrdesetih, aludirajući da je u pitanju 1949. godina.

Rasplet u New Yorku treba se događati 1950., a zatim i odlazak u Arizonu. Zatim život u San Francisku prema priči Bezimeni vojnik i to je netom prije odlaska u Brazil, to je već 1951.
Malo je i pretrpana 1950-ta.

Nolitta nije pisao sve ove priče i nemam pojma je li to sve imao pod kontrolom. I on sam radi greške, jer KRV NA SNIJEGU počinje rečenicom "Manaus, 1950. godine.". A to je nemoguće, možda je i tipfeler.

Prema priči Krv na snijegu, Mister No je 50-te popio dobre batine od psiho bajkera Jackieja i pokušavao skijati u Aspenu.




Takvih manjih nelogičnosti je bilo od početka serijala, odmah nakon što je Castelli počeo pisati priče. Zato sam te i pitao što misliš o uplitanju Castellija u kronologiju i praktički stvaranja paralelnih radnji s njegovim likovima kao što je Dalia.
Čudi me očigledna činjenica da mu je Nolitta dopustio da piše i objavljuje bez neke njegove provjere.
Te nelogičnosti sam spomenuo u svojim komentarima pod zanimljivosti. U biti, ti si mi ispravio jednu veliku u "Traži se Carlos Gomez"!

Ne mogu se detaljno sjetiti događanja u "Gradu zločina" i je li se izričito spominje 1949., ali 1950. pripada isto četrdesetima, iako to nitko ne doživljava tako.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 20/08/2019 20:22:28
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/08/2019 : 20:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

da, ali kad su sami scenaristi radili na kronologiji, i to uzmimo ozbiljno, onda treba naći pravu rekonstrukciju. kod Mister Noa je i moguća i bitnija, dok kod Zagora ne toliko, jer on nije određen stvarnim prostorom i vremenom.

što se tiče naj-epizoda, izgleda da je RIO NEGRO broj 1.
ali i ATLANTIC je odličan, a isto tako i MAU MAU, pa TUAREZI, pa RIJEČNI PIRATI itd. itd. ma i vrlo rani ČOVJEK IZ GVAJANE je vrhunski. TRAŽI SE CARLOS GOMEZ, DOBRODOŠLI U MEKSIKO, POŠTANSKA KOČIJA, KRV NA SNIJEGU...
velika je gužva, jako puno priča su natiskane u samom vrhu.




Jeste gužva velika. Dvoboj na Pantanalu mi je isto u top 10, a isto tako i Poštanska kočija, Čovek iz Gvajane, Tuarezi. Mau Mau mi nešto nije legla, ali jeste dobra epizoda. U sam vrh mi spadaju i epizode Preživjeli, Patagonija, a tu su i Leteći tigrovi, Surat kan i genijalni specijalac Zulu.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 20/08/2019 : 20:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Dobrodošli u Meksiko je super, ali ima jedan manji problem, koji kvari savršenstvo.
Priča teče savršeno sve do stupanja policajca na scenu, kada Mister No pronađe lovu u iskopinama. E tu imamo obrat koji je zbrzan; policajac prebrzo mijenja stajalište, bez obzira što je moguće prepoznavanje pravog čovjeka, i što se to može dogoditi u jednom trenu. Ipak je to izvedeno baš onako stripovski, za potrebe radnje.
Također situacija kod primopredaje novca i oslobađanja Deborah Winter; i to je nabrzinu odrađeno, u maniru stripovskog odvijanja radnje. Te situacije narušavaju ritam koji je prije bio uspostavljen i gdje je sve išlo fino, polako, sastanci po barovima, ples, skakači sa stijene itd. Znači, u odnosu na to, rasplet je jako ubrzan, projurila formula 1. Tu vidim manji problem i zato Dobrodošli u Meksiko gubi neke bodove.



Evo primjer kad već spominjete "Dobrodošli u Meksiko", epizodu kojoj sam dao 9 9 9 6 = 87%

Evo nelogičnosti koje sam zabilježio u svom komentaru:

Nelogičnosti:

- Nolitta i Castelli se definitivno nisu uskladili na samom početku ovog serijala. Nakon što je radnja bila u Bogoti tri epizode za redom bez poveznica, ovdje nam Nolitta objašnjava da se Dan mrtvih ili Dušni dan u Meksiku, u čast mrtvih, radosno slavi. To bi bilo u redu da Mister No nije začuđen tim običajem, a radnja prethodne epizode je počela na još veselijoj proslavi Dušnog dana u Manausu. Dakle, naš pilot se nema što čuditi, a i nama je Castelli taj običaj detaljno objasnio u prošloj epizodi. Jedina razlika je što izgleda da je u Meksiku glavna zabava na groblju, a ne na ulicama kao u Manausu.
- Nema ni vremenskog kontinuiteta jer ispada da se ova i prethodna epizoda dešavaju u isto vrijeme, a s obzirom na kontinuitet u kompletnom serijalu nije moglo proći godinu dana između ove dvije zadnje epizode.
- Na početku priče stoji plakat za aeromiting s natpisom: DOMINGO 21. NOVEMBRE - PRIMERO GRANDE RODEO AEREO de ACAPULCO (str. 7 Lib. izdanja). Dušni dan je 2.11., pa teško da je miting 21.11.! U LMS izdanju nema te nelogičnosti jer piše samo: Prvi avionski rodeo u Akapulku.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 20/08/2019 20:30:58
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/08/2019 : 20:29:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Rio Negro jest odličan, ali samo od Nolitte mogu pronaći barem 3 koje su mi bolje; Atlantik, Lovci na glave, Osvetnik iz Bonampaka, a možda još poneka.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 20/08/2019 : 22:20:32  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ja kad čitam Mister Noa, najradije se vratim ovim vrhunskim Nolittinim pričama, oko kojih se izgleda svi slažu ali kad gledam Mister Noa kao cjeloviti serijal, drage su mi i one sulude giallo epizode kakve su ubacivali Castelli, Sclavi pa ponekad i Nolitta (npr oni džinovski kukci ubojice). Dobro dođu da razbiju dominaciju ovih "važnijih" socijalno zemljopisnih epizoda.
Kasnije mi je odlično legao i Ongaro sa svojim starinskim krimi/pustolovnim stilom makar je bio sklon ponavljanju motiva.
Najgori su mi oni zanatljije ala Misaglije i Mignacco koji nemaju što reći pa samo recikliraju uvijek iste zaplete.
Baš mi je žao što nikad se nikad nije krenulo sa kronološkim reprintom Mister Noa na kioscima. Tada bi mogao ponoviti cijelo gradivo pa donijeti konačni sud.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/08/2019 : 22:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
@Spock

Što se datuma tiče, pre bih rekao da se radi o grešci pri crtanju, da je nehotice dodata jedna 1 viška, nego neka nelogičnost.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 20/08/2019 : 22:36:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

@Spock

Što se datuma tiče, pre bih rekao da se radi o grešci pri crtanju, da je nehotice dodata jedna 1 viška, nego neka nelogičnost.



Da, moglo bi biti to!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 21/08/2019 : 13:57:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
pročitao BOG JAGUAR
što reći, i ovo mi je odlično!

spock,
kronologiju svih pustolovina nije moguće sastaviti. ja sam mislio da je za život u Americi 40-tih moguće savršeno, ali čak i to je upitno.
uglavnom, evo ti podatak za Boga Jaguara: ova se priča odvija u prvoj polovici 1952., jer Mister No zeza Erika da se sprema za olimpijske igre u Helsinkiju.

to je opet nemoguće, jer je Mister No u Brazilu već doživio puno pustolovina, trebala bi biti 53. ili 54.

a Sclavi u Tuđincu piše da se radnja odvija 4. ožujka 1953. opet nemoguće, zbog...

znači, ostavi se kronologije, jer to nije moguće sastaviti za redovne pustolovine. a izgleda da je čak i američka prošlost "otprilike", a ne sasvim točno.
Go to Top of Page
Page: of 276 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000