forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA SPECIJAL 9 - Ples smrti
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Deers
Advanced Member



Croatia
9207 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 01/10/2012 : 20:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ali likovi nisu crno-bijeli. Ne možeš očekivati od jednog od najvažnijih američkih stripova bude objavljen c/b. S druge strane meni je drago da postoji ovakvo izdanje, na većem formatu. Ista stvar s Ponosom vragova.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12786 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/10/2012 : 00:56:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Meni je žao što su majstori poput Macana i Žeželja uopće trošili svoje vrijeme i talent na ovako glupog strip junaka poput kapetana Amerike.


Reče on i samo tako odmahne rukom na 70 godina jednog stripa.

Em je besmisleno osuditi jedan dugovječni serijal na temelju jednog albuma.

Em se ne slažem s tvojim sudom o Plesu smrti. Gdje si ti vidio patriotsko preseravanje?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 08/10/2012 : 01:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
@mr.bushido
Ma baš zato što i ima 70 godina...pojelo ga vrijeme.
...i ja sam sam 30 godina čitao Zagora i većinom uživao u čitanju istog,ali danas i za njega mogu reći istu stvar,pojelo ga vrijeme!
Strip junaci sa velikim stažom su samo za nostalgičare (čast izuzecima i ne kažem da i ja nisam nostalgičar za skupljanje određenih strip junaka ma koliko oni loši bili).
Treba čitati sve i uživat u stripovima kada se god može.
A čemu nekome zamjerati ako mu se određena priča ili strip junak ne svidi?
Ono za patriotizam u ovom stripu, nemam pojma...nemam više ovaj strip jer sam se mjenjao,pa jednostavno ne znam!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12786 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/10/2012 : 01:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

@mr.bushido
Ma baš zato što i ima 70 godina...pojelo ga vrijeme.


Kako znaš da ga je pojelo vrijeme kada si čitao samo jedan album, kojeg se čak više ni ne sjećaš?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 08/10/2012 : 12:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Oki

@mr.bushido
Ma baš zato što i ima 70 godina...pojelo ga vrijeme.


Kako znaš da ga je pojelo vrijeme kada si čitao samo jedan album, kojeg se čak više ni ne sjećaš?


Kažeš Kapetan Amerika,strip junak star 70 godina...zar ne misliš da bi u tih 70 godina netko u ex yu već izdao neki album da misli da će on nekome biti zanimljiv i dobar?
Zar možda misliš da ljudi koji odluče kupiti i pročitati ovaj album to rade jer je to Kapetan Amerika? A prvenstveno zar misliš da je fibra izdala ovaj album jer je to Kapetan Amerika? A pa nije! Mislim da je 95% od svih ljudi koji su uzeli ovaj album u ruke to učinilo zbog imena domačih autora,Macana i Žeželja i samo njihova reputacija koju su godinama gradili je izrodila interes za ovaj album. Da je kojim slučajem izdan album privijenac Kapetana Amerike,a da se radi o nekim američkim autorima, mislim da bi u tom slučaju prodaja istog doživjela fijasko i jednostavno mislim da na "Balkanu" nikada neće biti velikog interesa za strip junaka koji se zove Kapetan Amerika. Razumjem i tebe,vjerovatno godinam čitaš brdo stranih izdanja i živiš u tom filmu,ali većina nas taj film samo pogleda i ubrzo zaboravi....
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 08/10/2012 : 15:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Ples smrti mi je odlican strip kao takav. Kakav je kao kapetan Amerika nemam pojma.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12786 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/10/2012 : 23:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Oki

@mr.bushido
Ma baš zato što i ima 70 godina...pojelo ga vrijeme.


Kako znaš da ga je pojelo vrijeme kada si čitao samo jedan album, kojeg se čak više ni ne sjećaš?


Kažeš Kapetan Amerika,strip junak star 70 godina...zar ne misliš da bi u tih 70 godina netko u ex yu već izdao neki album da misli da će on nekome biti zanimljiv i dobar?
Zar možda misliš da ljudi koji odluče kupiti i pročitati ovaj album to rade jer je to Kapetan Amerika? A prvenstveno zar misliš da je fibra izdala ovaj album jer je to Kapetan Amerika? A pa nije! Mislim da je 95% od svih ljudi koji su uzeli ovaj album u ruke to učinilo zbog imena domačih autora,Macana i Žeželja i samo njihova reputacija koju su godinama gradili je izrodila interes za ovaj album. Da je kojim slučajem izdan album privijenac Kapetana Amerike,a da se radi o nekim američkim autorima, mislim da bi u tom slučaju prodaja istog doživjela fijasko i jednostavno mislim da na "Balkanu" nikada neće biti velikog interesa za strip junaka koji se zove Kapetan Amerika. Razumjem i tebe,vjerovatno godinam čitaš brdo stranih izdanja i živiš u tom filmu,ali većina nas taj film samo pogleda i ubrzo zaboravi....


Nisam ja ni mislio da Kapetana Ameriku vrijedi čitati i izdavati zbog samog lika, već zbog velikog broja kvalitetnih autora i njihove interpretacije lika.

Ključ svježine i atraktivnosti svakog stripa, bez obzira da li je riječ o autorskom stripu ili dugovječnom serijalu, krije se u autorima. Bez kvalitetnih autora nema kvalitetnog stripa. Kapetan Amerika je imao tu sreću da se na njemu okušao veliki broj kvalitetnih autora, zbog kojih ovaj serijal uspješno izlazi već više od 70 godina.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 12/10/2012 : 09:08:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam jucer ovo.

Žeželjev crtež ne treba nešto pretjerano komentirati, genijalan kao uvijek.

Sama priča i scenarij su izuzetno jaki, dojmljivi i sviđaju mi se. Ne vidim gdje se vidi taj američki patriotizam toliko da nekog smeta, baš suprotno.

U svakom slučaju, jako dobro :)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/10/2012 : 09:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Kapetan Amerika ima ime koje ne prolazi kod nas. No, više bi mu ležalo ime Captain Freedom.
Nisam čitao nešto puno, ali ovo oko Civil war-a i Brubakerov run su mi odlični.
Za razliku od Zagora, američki stripovi se prilagođavaju vremenu tako da se za nove nikako ne može reći da ih je vrijeme pregazilo.
Zašto se slabo izdaje? Pa osim imena, mislim da su važna i vjerovatno skupa prava, mali broj potencijalnih kupaca i općenita nezainteresiranost za superherojski strip kod nas...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20724 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/10/2012 : 14:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam Macanov i Žeželjev Ples smrti,i nisam ni sumnjao da mi se strip neće svideti.
Priča - jaka,baš jaka.Udara pravo u glavu!
Crtež - ko ne poznaje Žeželjev rad, u početku će mu biti možda i odbojan; ali samo dok se ne privikne.U svakom slučaju je maestralan.Istinski majstor kadra.I definitivno je bolji u c/b verziji, iako sam u početku bio mišljenja da ne bi bio loš ni u boji.Ali sad sam uveren da je c/b jedina dobra opcija.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

panic
Starting Member

Serbia
98 Posts

Member since 18/12/2002

Posted - 16/10/2012 : 01:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send panic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Pročitao sam Macanov i Žeželjev Ples smrti,i nisam ni sumnjao da mi se strip neće svideti.
Priča - jaka,baš jaka.Udara pravo u glavu!
Crtež - ko ne poznaje Žeželjev rad, u početku će mu biti možda i odbojan; ali samo dok se ne privikne.U svakom slučaju je maestralan.Istinski majstor kadra.I definitivno je bolji u c/b verziji, iako sam u početku bio mišljenja da ne bi bio loš ni u boji.Ali sad sam uveren da je c/b jedina dobra opcija.


Valjda nisi sumnjao da će ti se strip svideti
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 16/10/2012 : 09:18:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panic

quote:
Originally posted by anto

Pročitao sam Macanov i Žeželjev Ples smrti,i nisam ni sumnjao da mi se strip neće svideti.
Priča - jaka,baš jaka.Udara pravo u glavu!
Crtež - ko ne poznaje Žeželjev rad, u početku će mu biti možda i odbojan; ali samo dok se ne privikne.U svakom slučaju je maestralan.Istinski majstor kadra.I definitivno je bolji u c/b verziji, iako sam u početku bio mišljenja da ne bi bio loš ni u boji.Ali sad sam uveren da je c/b jedina dobra opcija.


Valjda nisi sumnjao da će ti se strip svideti



Eh, te logičke začkoljice i trik rečenice s dvostrukim negacijama...

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20724 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/10/2012 : 22:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panic

quote:
Originally posted by anto

Pročitao sam Macanov i Žeželjev Ples smrti,i nisam ni sumnjao da mi se strip neće svideti.
Priča - jaka,baš jaka.Udara pravo u glavu!
Crtež - ko ne poznaje Žeželjev rad, u početku će mu biti možda i odbojan; ali samo dok se ne privikne.U svakom slučaju je maestralan.Istinski majstor kadra.I definitivno je bolji u c/b verziji, iako sam u početku bio mišljenja da ne bi bio loš ni u boji.Ali sad sam uveren da je c/b jedina dobra opcija.


Valjda nisi sumnjao da će ti se strip svideti


da,da
moja greška

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 29/07/2013 : 18:46:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ima i recke (plus intervju s mcn-om) na sajtu, pa samo da okačim ovdje link da ne tražim:
http://www.stripovi.com/recenzije/ca-ca-dmr-1-3-ples-smrti/203/



Što mene tiče, i Žeželj i Macan su fantastično odradili Capa... Jednostavno je lijepo vidjeti kako outsajderi poimaju priču i Kapetanu Americi i propatriotizmu na čijim je temeljima stvoren lik. mcn piše u samom predgovoru kako je pisao Capa kao da ga je pisao za Capa Croatiju, i poznavajući macana, prije će biti kritika devijacija sustava i sustava (krivih) vrijednosti.
Scenarij mi nekako izgleda kao prcanje američkog patriotizma i militarističke nepogrješivosti (pa i naših okorjelih nacionalista) u glavu i nogom u jaja. Čitao sam baš neki tekst o američkom patriotizmu, koliko je jak i koliko se diče njime i njegovim simbolima i vrijednostima. No, prave vrijednosti ipak prevladaju i u korumpiranim dušama, vjerojatno je to pravi duh Kapetana Amerike, uvijek izvuče ono najbolje u ljudima. Koliko je ispod prikazana loša strana vojnika, toliko je veća pobjeda za Capa; ne samo da je oslobodio klince, već je promijenio ljude na bolje.

Žeželjev crtež je baš onako monumentalan i ekspresivni, svaki kadar uz macanovu naraciju kao da posjeduje stav.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 03/09/2013 : 00:36:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
Imam album odavno ali mi treba barem jos jedan za poklon da dam. Jel ide reprint jednog dana?
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
275 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 22/07/2014 : 22:34:13  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
prvi (i verovatno poslednji) susret sa kapetanom... na stranu sto me ovaj Marvelov "heroj" nikada nije zanimao i sto sam ga uvek dozivljavao kao "jeftinu" americku propagandu... no, previse je ovo kratka prica da bih stekao neki znacajniji utisak o njemu, izuzev zalaganja za odredjene vrednosti... veci utisak mi je Zezeljev crtez koji uistinu odlican... radnja stripa, vec je "otisla" u zaborav...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6949 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/04/2015 : 08:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nakon pauze od nekoliko godina i ponovnog čitanja, Ples smrti nije ostavio tako jak dojam kao prvi put. Žeželjev crtež je, naravno, odličan, priča kao priča više-manje, a način na koji ju je Macan ispričao je dosta zanimljiv iako mi na kraju to sve ispada pomalo patetično. U svakom slučaju, strip vrijedan čitanja.

7/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 20/12/2017 : 19:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Ok mi je bio za pročitati i tjt. Crtež mi je dobar, ima super kadrova, na momente mozda malo pretaman, iako mi je dosta bolji od price koje mi je onako, bez neke dubine. Cini mi se da je Žeželj jak i u crtežu koji nije toliko baziran na svijetlo-tamno ( npr. crtež bačvi ili onih strojeva, kao da su iskopirani iz stvarnosti u strip, totalna realnost ) i volio bih vidjeti i jedan njegov strip tako nacrtan, ne znam je li radi takvo sto. Strip bih volio imati jer su naši autori u pitanju.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22151 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/07/2019 : 19:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Pa ne znam da li se smije nešto loše napisati o ovom stripu, ipak su autori naši ljudi, pa bi negativan komentar mogao izazvati bijes dupelizaca koji im se klanjaju pa makar i da stave fekalije na papir umjesto stripa.

Ovo je užasno loš i naporan strip, u svakom pogledu. Pretpostavljam da je ovo Markos objavio zbog poznanstva i saradnje sa autorima, neko drugo logično objašnjenje nemam.

Dijalozi su drveni, dosadni, Macan je u svakom oblačiću pokušao da napiše nešto epsko, vanserijsko, i to užasno nervira. Scenario me podsjeća na Zagorove priče koje su pokušali da napišu neki naši forumaši, ono Zagor na koljenima, suze su tu, tragedija, emocija...smeće. Macan kao da nikada u životu nije scenario napisao, kao da je amater. Što se tiče Žeželja, ko se upoznao ovdje po prvi put sa njegovim crtežom, prije će pomisliti da je zidar nego strip crtač. Bukvalno je zamaltao ovaj strip.

Na kraju još da se izvinem Macanu i Žeželju, ipak su to naši ljudi i svjetski priznati autori. Momci, ovaj strip je sramota, bez obzira šta vam neki dupelisci kažu. Eto, izvinjavam se još jednom na iskrenosti.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6881 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/07/2019 : 22:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Uh, što je ovo dobar fazon, moraću da počnem da ga primenjujem.

Napišeš nešto o nečemu i obavezno napomeneš kako su svi koji drugačije misle dupelisci, poltroni, bitange, glupaci, idioti, slepci, ljudi bez ukusa, bez mozga...

Na kraju se izviniš zbog iskrenosti.

Pa da vidimo, ko će smeti da se javi i zucne nešto drugačije.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22151 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/07/2019 : 08:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Alex, dobro si primijetio!
To je bio mali trik da držim komarce podalje od sebe.
Forumaš Oki se drznuo ovdje da kaže kako nije dobar strip, napali ga kao vaterpoliste u Splitu.
Svi drugi komentari su tipa:
- Macane, legendo.
- Žeželj, najbolji si!
- Macane, napravi mi dijete...



Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19389 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 26/07/2019 : 09:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Pa ne znam da li se smije nešto loše napisati o ovom stripu, ipak su autori naši ljudi, pa bi negativan komentar mogao izazvati bijes dupelizaca koji im se klanjaju pa makar i da stave fekalije na papir umjesto stripa.

Ovo je užasno loš i naporan strip, u svakom pogledu. Pretpostavljam da je ovo Markos objavio zbog poznanstva i saradnje sa autorima, neko drugo logično objašnjenje nemam.

Dijalozi su drveni, dosadni, Macan je u svakom oblačiću pokušao da napiše nešto epsko, vanserijsko, i to užasno nervira. Scenario me podsjeća na Zagorove priče koje su pokušali da napišu neki naši forumaši, ono Zagor na koljenima, suze su tu, tragedija, emocija...smeće. Macan kao da nikada u životu nije scenario napisao, kao da je amater. Što se tiče Žeželja, ko se upoznao ovdje po prvi put sa njegovim crtežom, prije će pomisliti da je zidar nego strip crtač. Bukvalno je zamaltao ovaj strip.

Na kraju još da se izvinem Macanu i Žeželju, ipak su to naši ljudi i svjetski priznati autori. Momci, ovaj strip je sramota, bez obzira šta vam neki dupelisci kažu. Eto, izvinjavam se još jednom na iskrenosti.


Heyoka.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Manny
Average Member



569 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 18/04/2021 : 23:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Najbolji Kep objavljen na ovim prostorima. Pročitao sam nemali broj stripova u kojima je (i) Kapetan Amerika, ali "Ples smrti" prosto izlazi iz te Marvelovske mediokritetske superherojštine, ne pripada joj nikako, konačno imamo - pa makar to bilo i na malom broju (76) strana, Kapetana Ameriku koji je nešto više od superheroja sa superštitom, konačno je moguće identifikovati se sa njim, a Žeželj prosto kida, crta fantastično kao i uvek, i iz tog njegovog crnila izvira Kep koji je ljudskiji nego li ikad pre, a opet nimalo manje super i nimalo manje heroj.
Ne znam zašto Macan i Žeželj nisu malo više zarazili Marvel ovakvim pristupom, jer "Ples smrti" spada u najbolja Marvelova dela koja su objavljena kod nas.
Preporuka naravno.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12786 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 18/04/2021 : 23:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

Najbolji Kep objavljen na ovim prostorima. Pročitao sam nemali broj stripova u kojima je (i) Kapetan Amerika, ali "Ples smrti" prosto izlazi iz te Marvelovske mediokritetske superherojštine, ne pripada joj nikako, konačno imamo - pa makar to bilo i na malom broju (76) strana, Kapetana Ameriku koji je nešto više od superheroja sa superštitom, konačno je moguće identifikovati se sa njim, a Žeželj prosto kida, crta fantastično kao i uvek, i iz tog njegovog crnila izvira Kep koji je ljudskiji nego li ikad pre, a opet nimalo manje super i nimalo manje heroj.


Ne znam, rekao bih da su već Roger Stern, Mark Gruenwald i Mark Waid odradili to prije Macana i Žeželja.

Ples smrti je svakako odličan strip, ali mislim da mu čitatelji pogrešno imputiraju određene novitete koji to zapravo nisu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Manny
Average Member



569 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 19/04/2021 : 00:21:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Ne znam, rekao bih da su već Roger Stern, Mark Gruenwald i Mark Waid odradili to prije Macana i Žeželja.

Ples smrti je svakako odličan strip, ali mislim da mu čitatelji pogrešno imputiraju određene novitete koji to zapravo nisu.



Ja sam se u svom komentaru ogradio na izdanja koja su objavljena na ovim prostorima, jer sam se - uz neke izuzetke - sa Kepom susretao samo u tim pričama.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000