forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Najbolja rakija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 16/07/2015 : 21:22:19  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Koja vam je najbolja rakija?

Choices:

Šljivovica
Lozovaca
Dudovaca
Komovica
Breskovaca
Kajsijevaca
Kruškovaca
Jabukovaca
Dunjevaca
Smokvovaca
Višnjevaca
Trešnjevaca
Travarica
Klekovaca
Orahovaca


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

Edited by - sergej773 on 16/07/2015 22:01:36

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 16/07/2015 : 21:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Dudovača, bez trunke razmišljanja.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 16/07/2015 : 21:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Zaboravio si medovacu..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11698 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/07/2015 : 21:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Po meni kruška

Have mercy
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46549 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/07/2015 : 21:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
šljiva

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 16/07/2015 : 21:45:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Zaboravio si medovacu..


Nije više mesta bilo.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/07/2015 : 21:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Od ovih koje sam probao kruškovača.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/07/2015 : 21:53:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sergej773

quote:
Originally posted by emirem

Zaboravio si medovacu..


Nije više mesta bilo.


Uvijek ima mjesta za još jednu čašicu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 16/07/2015 : 21:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Govnara.
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 16/07/2015 : 22:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
O ne... ne opet...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 16/07/2015 : 22:30:26  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Imam kod kuce po litru visnje,oraha i sljivu...orah mi je dobar...kad gosti nalete pa po jednu-dvije...ja sam vise za pelinkovac i orahnjacu od zestica..kako kad...kad netko napise nesto jadno dehumanizirajuce na forumu onda drmnem da se smirim da ne uzvratim sta mu ide....

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 16/07/2015 : 22:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
A di je Raki???

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7630 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 16/07/2015 : 22:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Višnja!

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5127 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 16/07/2015 : 23:30:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Šljiva i kruška su najbolje!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5127 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 16/07/2015 : 23:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Sve u svemu, spisak je predugačak.
Orahovac i travarica za mene nisu rakije pošto se za izradu istih najčešče koristi loza ili komovica,također nisam baš čuo da netko peče rakiju od višnje ili trešnje iako se može peči rakija od navedenih.
Za dudovaču i klekovaču se pak ni ne mogu sjetiti što bi to moglo biti...
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 16/07/2015 : 23:46:34  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Sve u svemu, spisak je predugačak.
Orahovac i travarica za mene nisu rakije pošto se za izradu istih najčešče koristi loza ili komovica,također nisam baš čuo da netko peče rakiju od višnje ili trešnje iako se može peči rakija od navedenih.
Za dudovaču i klekovaču se pak ni ne mogu sjetiti što bi to moglo biti...



Ti baš ne poznaš rakiju sine?

Višnja i trešnja su jedne od najpopularnijih rakija u mome selu, a dudovača je legendarna rakija, i pozivam te da dođeš na dudarijadu u Stapar, di se bira najbolja dudara, to je kod nas autohtona vrsta rakije, pravi se od duda iliti murve.

A kako nisi čuo za klekovaču? Naime, klekovača se dobija tako što se u rakiju (najčešće šljivu) dodaju bobice biljke kleke, slično se pravi kao i travarica.
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 17/07/2015 : 00:00:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
kruskovaca, viljamovka!

Edited by - milandj3 on 17/07/2015 19:02:13
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 17/07/2015 : 00:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sergej773

O ne... ne opet...



Moze se zakljucati tema... Ali prica i dalje zivi...
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5127 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 17/07/2015 : 00:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sergej773

quote:
Originally posted by Oki

Sve u svemu, spisak je predugačak.
Orahovac i travarica za mene nisu rakije pošto se za izradu istih najčešče koristi loza ili komovica,također nisam baš čuo da netko peče rakiju od višnje ili trešnje iako se može peči rakija od navedenih.
Za dudovaču i klekovaču se pak ni ne mogu sjetiti što bi to moglo biti...



Ti baš ne poznaš rakiju sine?

Višnja i trešnja su jedne od najpopularnijih rakija u mome selu, a dudovača je legendarna rakija, i pozivam te da dođeš na dudarijadu u Stapar, di se bira najbolja dudara, to je kod nas autohtona vrsta rakije, pravi se od duda iliti murve.

A kako nisi čuo za klekovaču? Naime, klekovača se dobija tako što se u rakiju (najčešće šljivu) dodaju bobice biljke kleke, slično se pravi kao i travarica.


Meni je ove godine propalo dosta trešnji i višnji...nisam stigao obrati, a i da jesam, koliko bi dugo brao samo za jedan kotao rakije!!? Ali, volio bih probati ovakvu rakiju.
Što se tiče dudovače, e pa nisam znao da su dud i murva jedna te ista stvar...kod nas je ta rakija dosta rijetka + jednom sam čuo od Slavonaca da oni u već pečenu rakiju stavljaju drvo/granu murve za dobijanje primamljive žute boje.
Uglavnom proučit ću gdje je taj Stapar na Kubi, pa ako me slučajno put nanese, javim se ovdje preko foruma za degustaciju trešnje
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5127 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 17/07/2015 : 00:51:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Jednom sam bio u "najmanjem gradu na svijetu" i u jednoj od onih suvenirnica smo degustirali gotovo sve vrste rakija da bih kući odnio samo jednu malu bocu Humske biske koju nisam ni dan danas otvorio....
Pretpostavljam da je među svim degustiranim rakijicama bila i neka klekovača....
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2946 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 17/07/2015 : 01:04:34  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Rakija koja se peče od koma šljiva nema alternativu... Ostalo su zanimljivi pokušaji, zalomi vam se tu i tamo nešto :)

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 17/07/2015 : 01:10:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
od svega što je prozirno i pali, sake je nešto najbolje što sam u životu pila.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11698 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/07/2015 : 01:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by sergej773

quote:
Originally posted by Oki

Sve u svemu, spisak je predugačak.
Orahovac i travarica za mene nisu rakije pošto se za izradu istih najčešče koristi loza ili komovica,također nisam baš čuo da netko peče rakiju od višnje ili trešnje iako se može peči rakija od navedenih.
Za dudovaču i klekovaču se pak ni ne mogu sjetiti što bi to moglo biti...



Ti baš ne poznaš rakiju sine?

Višnja i trešnja su jedne od najpopularnijih rakija u mome selu, a dudovača je legendarna rakija, i pozivam te da dođeš na dudarijadu u Stapar, di se bira najbolja dudara, to je kod nas autohtona vrsta rakije, pravi se od duda iliti murve.

A kako nisi čuo za klekovaču? Naime, klekovača se dobija tako što se u rakiju (najčešće šljivu) dodaju bobice biljke kleke, slično se pravi kao i travarica.


Meni je ove godine propalo dosta trešnji i višnji...nisam stigao obrati, a i da jesam, koliko bi dugo brao samo za jedan kotao rakije!!? Ali, volio bih probati ovakvu rakiju.
Što se tiče dudovače, e pa nisam znao da su dud i murva jedna te ista stvar...kod nas je ta rakija dosta rijetka + jednom sam čuo od Slavonaca da oni u već pečenu rakiju stavljaju drvo/granu murve za dobijanje primamljive žute boje.
Uglavnom proučit ću gdje je taj Stapar na Kubi, pa ako me slučajno put nanese, javim se ovdje preko foruma za degustaciju trešnje


Višnjevača je liker. Ne peče se rakija od višnje nego se višnje stave u rakiju šljivu ili lozu, doda se šećer i još neki dodatci i to stoji obično na suncu nekih 40 dana. Bude onako gusta i slatka. Uglavnom piju žene

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11698 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/07/2015 : 01:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

od svega što je prozirno i pali, sake je nešto najbolje što sam u životu pila.


U kući je bila boca sake stara nekih 30 godina. Pokojni otac dobio od nekog Japanca. Ja je darovao prije par godina dobrom prijatelju, da sam znao da je tako dobra...

Have mercy
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 17/07/2015 : 02:12:23  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by sergej773

quote:
Originally posted by Oki

Sve u svemu, spisak je predugačak.
Orahovac i travarica za mene nisu rakije pošto se za izradu istih najčešče koristi loza ili komovica,također nisam baš čuo da netko peče rakiju od višnje ili trešnje iako se može peči rakija od navedenih.
Za dudovaču i klekovaču se pak ni ne mogu sjetiti što bi to moglo biti...



Ti baš ne poznaš rakiju sine?

Višnja i trešnja su jedne od najpopularnijih rakija u mome selu, a dudovača je legendarna rakija, i pozivam te da dođeš na dudarijadu u Stapar, di se bira najbolja dudara, to je kod nas autohtona vrsta rakije, pravi se od duda iliti murve.

A kako nisi čuo za klekovaču? Naime, klekovača se dobija tako što se u rakiju (najčešće šljivu) dodaju bobice biljke kleke, slično se pravi kao i travarica.


Meni je ove godine propalo dosta trešnji i višnji...nisam stigao obrati, a i da jesam, koliko bi dugo brao samo za jedan kotao rakije!!? Ali, volio bih probati ovakvu rakiju.
Što se tiče dudovače, e pa nisam znao da su dud i murva jedna te ista stvar...kod nas je ta rakija dosta rijetka + jednom sam čuo od Slavonaca da oni u već pečenu rakiju stavljaju drvo/granu murve za dobijanje primamljive žute boje.
Uglavnom proučit ću gdje je taj Stapar na Kubi, pa ako me slučajno put nanese, javim se ovdje preko foruma za degustaciju trešnje


Višnjevača je liker. Ne peče se rakija od višnje nego se višnje stave u rakiju šljivu ili lozu, doda se šećer i još neki dodatci i to stoji obično na suncu nekih 40 dana. Bude onako gusta i slatka. Uglavnom piju žene


Može i da se peče od višnje, mada se uobičajeno dodaje još neko voće
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4212 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 17/07/2015 : 05:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sergej773

Dudovača, bez trunke razmišljanja.


sramota koliko je dud zapostavljen
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000