forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Najave koncerata - Hrvatska
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 34

ivanl
Advanced Member



Croatia
15726 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/09/2023 : 16:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sinoc u EKSa, New Gondoliers

Cuo sam onako, uzgred budi receno za ovaj bend, ali pricinili su mi se zanimljivi.

I tako, odosmo ih procheckirati sinoc.

EKS je mjesto gdje gledam iskljucivo Kosture i to bit ce vec desetak puta pa mi je ovaj Americana, Indie zvuk ovog naseg benda bio malo tih. Ali jako su dobri
Imaju dobar americki đir i obratit cu jos paunju na ovaj bend.

Bio sam nervozan jer nisam otisao na Stefanovskog i njegov trio u Loru prekjucer, ali na kraju mi je vecer bila sasvim okej.

Dobar i zanimljiv bend i u par momenta su me bacili u proslost na koncerte Stevea Wynna koje obozavam, a to im je itekako kompliment od mene.

Bilo je tu i Giantsand zvuka, malo Lambchopa i taj moment. Sve dobro upakirano, i nemaju se sto stidjeti. Samo nece kruha vidjeti od nase publike... ako mas je sinoc bilo 25. Mozda i manje. Slabo se to ovdje slusa.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/09/2023 : 16:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Bio sam nervozan jer nisam otisao na Stefanovskog i njegov trio



Spasija si se.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15726 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/09/2023 : 17:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by ivanl

Bio sam nervozan jer nisam otisao na Stefanovskog i njegov trio



Spasija si se.



Nemoj da ti ovo procita nas moderator iz Splita...;)

Nego, zasto? Pa bar sad ne pila. S ovim mulcima dobro rokija.

Kazali su mi da je bija odlican. Cak se islo dotle da je bolji od Claptona bija prikjucer. Mislim gleda san ga ja u desetak verzija, nekad sporiji, nekad energicniji ali majstor je.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/09/2023 : 17:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ma dobro, malo karikiram jer jedini put kad sam ga gledao bilo je na Mostar Blues Festivalu 2014. godine i do dan-danas mi je to jedan od najgorih koncerata koje sam ikad gledao.
Izuzev Skopje, Kao Kakao, i Čuvam Noć od Budnih, Stefanovski je dobrih uru vrimena doslovno pilao u možđane s bezbrojnim i beskrajnim solažama koje nisu ličile na apsolutno ništa. I povrh svega nakon toga bend ode ća, a on sam ostane solirat na pozornici.

Nećeš ne, bome nikad više na njegov koncert.
Srića pa je nakon njega nastupa fenomenalni Eric Sardinas koji mi je igrom slučaja ostao upamćen kao jedan od zabavnijih koncerata na kojima sam bio

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15726 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/09/2023 : 17:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E jebiga. Ja san ga gleda s Leb i Sol, solo, sa V.S. Trio, pa s Tadicem, s ovima i onima...
Bilo je toga 90% izvrsno.

Ovi mulci danas s njim su stvarno dobri. Sam je reka da ih je testira, da su jamali, zajebavali se i onda da ih je pustija godinama da stasaju i da se tesu. I tek ih je nedavno uzeja i pici s njima.

Krivo mi je sta ga nisam vidija u ovoj verziji. (A jos mi je krivlje jer sam moga dobit dvi karte) i doslovno mi je svira ispod kuce.

Jbg.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 02/09/2023 17:21:15
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15726 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/09/2023 : 20:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nego, nisam htio bas ja postavljati najave neceg sto bas i nije moj stopostotni đir, ali cudi me kako nitko nije najavio Swanse, osmog jedanaestog u kinu studentskog centra, u Zagrebu.

I to se zna vec mjesecima.

Nije vrag da nitko ne voli 'ludog' Michaela Giru?

Bogami, bas bi mogao i pociriti zid buke kojeg stvaraju u desetominutnim, (i vise), nazovimo pjesmama.

A nisam u tom prostoru bio od 2 i sedme, od sjajnog nastupa Stevea Wynna i Crisa Eckmana, uz suport Dalibora Pavicica. Boze, sto vrijeme leti...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/09/2023 : 20:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ako ćeš ić na to, super ti je prilika za spojiti sa jednim od ova dva koncerta, oba padaju na 7.11.
- Death Angel + Sacred Reich u Ljubljani
- The Vintage Caravan u Zagrebu

Za ova prva dva vjerojatno znaš, Death Angel radi fenomenalan show uživo, gledao sam ih ima 10ak godina i bili su fenomenalni, dok Sacred Reich nažalost nisam nikad, al jako ih volim.
Ovaj zagrebački koncert, The Vintage Caravan, mislim da bi ti to super super sjelo. Islandski power trio, muzika u maniri ranog Rusha, Black Sabbatha i Blue Cheera. Ovdje imaš moj osvrt, gledao sam ih evo ima skoro godinu dana kad su bili predgrupa Opethu: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=37648&REPLY_ID=2527261




Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 04/09/2023 20:59:35
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15726 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/09/2023 : 23:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
The Vintage Caravan u Vintage Industrial Baru. Baza je.

Bas su mi dobri. Svida mi se ovaj izricaj i pronjuskacu malo njihove snimke. Rado bi ovo popratio. Cuo sam za njih ali sam ih zaboravio. Bas si me sad dobro 'zajeba', fala ti! ;)
Ideja o spajanju sad mi je sve draza. Moglo bi se ako ne bude nesto drugo uletilo, jer zivot je ono sto ti se dogada dok pravis planove za zivot.

Ovi Finci pa Swansi, dobra je to kombinacija.

Thx na ideji i savjetu!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15726 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/09/2023 : 00:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
05.09.2023.
FOREST RAY
Pivnica Pivac, Makarska

Ili bolje reci ispred pivnice Pivac, u kaleti, ispod volta, mozda pod ponistrom i kamarom neke nonice.

Bas krasan ambijent za svirku. Ambijent prepun uspomena s Mafesta svih tih godina. Neopisivo mi je bilo ugodno doci ponovo u ovaj prostor, a svirka koja je ubrzo usijedila samo je sve vise i vise dizala osjecaj ugode i pretvorila vecer u nezaboravan dogadaj.

Prvo i prvo, kako rekoh povratak u ovaj prostor zapljusnuo me sjecanjima na drage ljude, sve one stripase bilo da su tu bili dosli po 'duznosti', bilo da su hodocastili sve one svete godine krasnog strip festivala. A posebni me je bacio u sjetu krasan razgovor koji sam vodio u Pivca, s pokojnim majstorom Alenom Curinom. Bilo bi mu drago da je mogao vidjeti ovaj bend siguran sam. Rekao bi: vidi sta se mulcima otvorila spina.

Odmah smo popili prve dvije krasne crne pive podno uokvirenih 6 albuma Azre, a slijedece dvije iznjeli van negdje oko 21 sat u vec dobro popunjen stekat pivnice. (Majko mila sto imaju dobre pive)

Bend je lagano dosao na vec postavljene instrumente, to jest, vec je bio tu cijelo vrijeme veselo cavrljajuci s publikom. Jednostavni momci iz Seattlea, predvodeni pjevacem Petrom, nase gore listom. Svirka krece u 21 i 30, i kako je nas cijenjeni clan vec kazao na ovom topiku, isto kao u Podgori, odmah se osjeti dobra vibra. Petrovi kompanjoni kao da su ispali iz nekog drugog vremena, recimo sedamdeset i prve s americkog juga. Kosati i s brkovima sva trojica, osim Petra. Odmah krece taj bas americki glazbeni izricaj, kojeg nemaju Europljani. U samom ppcetku pomalo rezervirani i oni i publika, bogami i ja i supruga. Ali sto je koncert isao dalje a pjesme se smjenjivale to su atmosfera, bend, tempo i publika bivali sve bolji i opusteniji. Malo sam proucavao ovaj bend u danima sto su prethodili koncertu, ali uzivo je ovo duplo bolje. Ne mogu reci da poznajem njihov opus ali popamtio sam pjesme kao Black Pine i Balkan Moonshine i super to zvuci uzivo sve do jedne ostale pjesme. Odsvirali su i obradu Dylana za koju ja nemam pojma koja je, ali suprugu to dobro 'digne' i ona je prava stovateljica izricaja tog glazbenika. Moj je red dosao na obradu Stoogesa i Now I Wanna be your Dog koja je znalacki otprasena a publika je vec bila dobro 'u cagi' iako se sjedilo na stolicama. A pravi delirij je uslijedio na Youngovu Keep on Rockin in the Free World, moj neizmjerni Rock favorit. Sve skupa dva sata isprva simpaticne svirke a poslije bas punokrvne koncertne tarapane proslo je u hipu. I bas smo gustali. Petar je bacao baze, malo na naski, malo na stranjski a ostatak benda je, vidjelo se to, bas uzivao. Nevjerovatno je kako imaju taj juznjacki stih a dolaze sa sjevera. Bit ce to zbog Dalmacije koja je ocito u venama Petra. Petra jebivjetra, kako se u jednom trenutku sam saljivo predstavio. U stvari rekao je Peter, ali svi su mu vikali Petre i Pero!

Ovo ce se popratiti u Splitu krajem mjeseca i moja je velika preporuka da se dode pogledati ove Amere u Baraku.

Primjetio sam jednu gorljivu stariju zenu kod 'standa' s majicama i plocama benda i siguran sam da je to Petrova majka koja je budno pazila na artikle koji su u jednom zapuhu vjetra bili i popadali na pod. Zao mi je sto nismo pazarili majice, ali ispravit cu to doma.

Moram napomenuti osim izvanrednog izbora piva u Pivca i vrhunski personal, koji pamti, pazi i 'bere' kompjutorski vase narudzbe. Nevjerovatno istrenirani konobar u hipu bi nam dao preporuku za slijedecu turu i donio je pred nas.

Bili smo i srece da su se neki momak i cura digli sa stola na drugoj pjesmi, ociti nisu ljubitelji Rocka, pa su nam isti stol ljubazno prepustili tako da smo bili direktno ispred benda.

Izvrsna vecer. Ne znam kad smo se ja i supriga tako proveli. Ni patrola policije na izlasku iz Makarske, te druge na ulasku u Split nisu nas ni omele ni maltretirale, citaj nisu nam dali 'puvat' fala Bogu.

Jer Rock'n Roll Bog bdije nad svojom djecom dok su mu ona vjerna na tom putu.

Jedva ih cekam ponovo cuti u Barake i predstaviti svojoj ekipi u Splitu. (Vec se mislim poci i u Sibenik kako su dobri bili)

I, e da, bilo je mukte. Nije bilo placanja upada, kad upada i nema jer ste nasred ulice. Kalete.

Krasno provedena vecer!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



979 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 08/09/2023 : 10:29:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Došlo vrijeme da najavim i svoj prvi samostalni koncert. 28.9. Peti kupe, najveći dio repertoara će biti pandemijski album Survival kit kojeg do sad nisam nikad svirao, i mislio sam da neću nikad dok nije došao poziv iz Sofije sa Wrong festivala (15.9.) da dođem tamo odsvirati album, prilika koja se ne propušta s ozbirom da nisam nikad bio u Sofiji. Pa kad sam već okupio bend (Leo Beslać - flauta i sintevi, Silvio Bočić - bubnjevi i Zoran Majstorović el.gitara i oud) za taj koncert šteta bi bilo ne odsvirati još koji koncert. U Zagrebu u Petom kupeu će mi se pridružiti i specijalni gosti Edo Maajka, glazbena i bračna suputnica Željka Veverec Je Veux, Chuievac Vojkan Jocić i trubač Andrej Jakuš koji je isto bio član i Chuia i Mangroovea a sudjelovao je i na soundtrack albumu Nesreća pa ćemo vjerovatno odsvirati nešto i s tog albuma. Ulaznice su na entriu https://www.entrio.hr/event/toni-staresinic-koncertna-promocija-albuma-survival-kit-15093?fbclid=IwAR3Zhrd6fc9OMpH04EVZkUNXTOj_XjcJfabVCMuggRTQ3FxJpBZJe_wLMxo

album Survival kit možete preslušati ovdje https://youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_kRjgseSXCgmpCIBRgGv5h_Gs-XK9lxEsY&si=BErx58qFfUH5iigJ

Edited by - Chui on 08/09/2023 10:30:47
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/09/2023 : 20:54:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
TOMMY EMMANUEL
8.11. - Tvornica, Zagreb

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 13/09/2023 20:55:38
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1986 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 13/09/2023 : 21:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Gledao sam ga u Osijeku prije.. pff, morao sam pogledati, 2006.
Ne želim računati, leti vrijeme

Uglavnom, sjajan nastup i fantastična svirka -
koga imalo zanima, šteta bi bila propustiti.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7118 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 13/09/2023 : 22:56:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Odličan je Emmanuel. Gledao sam ga dva puta i rado bih ponovo, ali ovaj put ću morati preskočiti.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15726 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/09/2023 : 23:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

TOMMY EMMANUEL
8.11. - Tvornica, Zagreb



U tom momentu su Swans u SCu. Bas danas sam kupio ulaznice.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15726 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/09/2023 : 23:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ubrzo, petog listopada u Boogaloou, Paul Di'Anno.
Otpjevace cijeli Killers album.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/09/2023 : 07:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ubrzo, petog listopada u Boogaloou, Paul Di'Anno.
Otpjevace cijeli Killers album.



Bio jednom, 2009., nikad više ni da je džabe.
S vremenom je postao još gori, ne bi dao ni lipe za pogledati ga.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15726 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/09/2023 : 09:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by ivanl

Ubrzo, petog listopada u Boogaloou, Paul Di'Anno.
Otpjevace cijeli Killers album.



Bio jednom, 2009., nikad više ni da je džabe.
S vremenom je postao još gori, ne bi dao ni lipe za pogledati ga.



Nisam ga nikad gleda, ali snimke mi se ne svidaju. Nimalo. Bio je prosle godine u onom bikers klubu nedaleko Vintagea prosle godine besplatno jer su mu likari spasili zivot u RH, ali ne znam kako je bilo. Nije mi niko prenio utisak. Vidio sam samo da je to siromasna produkcija i malen prostor. Ovdje na ovoj turneji karta je 33 Eura, sto je prilicno junacki, pa mozda i vrijedi. Vidim ide svugdje. Oko 150 koncerata. 31 samo u Brazilu. Hoce li on to izdrzati? Bas jucer ja i zena komentiramo...

Nego, Vintage Caravan mi se svidaju nenormalno. Danima ih slusam i proucavam.
Kupio sam karte i za njih. Spajam semu sa Swansima. Predobri su mi. Pravo otkrice i osvjezenje.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15726 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/09/2023 : 19:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
MORCHEEBA, 04. 11. 2023. Bočarski dom, Zagreb

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



979 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 28/09/2023 : 13:02:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

Došlo vrijeme da najavim i svoj prvi samostalni koncert. 28.9. Peti kupe, najveći dio repertoara će biti pandemijski album Survival kit kojeg do sad nisam nikad svirao, i mislio sam da neću nikad dok nije došao poziv iz Sofije sa Wrong festivala (15.9.) da dođem tamo odsvirati album, prilika koja se ne propušta s ozbirom da nisam nikad bio u Sofiji. Pa kad sam već okupio bend (Leo Beslać - flauta i sintevi, Silvio Bočić - bubnjevi i Zoran Majstorović el.gitara i oud) za taj koncert šteta bi bilo ne odsvirati još koji koncert. U Zagrebu u Petom kupeu će mi se pridružiti i specijalni gosti Edo Maajka, glazbena i bračna suputnica Željka Veverec Je Veux, Chuievac Vojkan Jocić i trubač Andrej Jakuš koji je isto bio član i Chuia i Mangroovea a sudjelovao je i na soundtrack albumu Nesreća pa ćemo vjerovatno odsvirati nešto i s tog albuma. Ulaznice su na entriu https://www.entrio.hr/event/toni-staresinic-koncertna-promocija-albuma-survival-kit-15093?fbclid=IwAR3Zhrd6fc9OMpH04EVZkUNXTOj_XjcJfabVCMuggRTQ3FxJpBZJe_wLMxo

album Survival kit možete preslušati ovdje https://youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_kRjgseSXCgmpCIBRgGv5h_Gs-XK9lxEsY&si=BErx58qFfUH5iigJ


Večeras je ovo, startamo u 21:00
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15726 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/09/2023 : 14:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ide li netko, (a bez ljutnje na pitanju, poznaje li tko i slusa li), na izvanredni bend the Hangmen, u Hard Place? Treceg desetog, ZG?

https://youtu.be/egeBNcV2ZJ4

Evo malo oglednog primjera...

https://youtu.be/9VI0KQas5Uo

Meni je ovo izvanredan bend, i ne mogu vam opisati, koliko drag bend te se mislim lako se ovo ne smije preskociti. Tko zna hoce li ikad vise doci do nas iz Los Angelesa...

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 29/09/2023 14:44:52
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15726 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/09/2023 : 13:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
FOREST RAY
29.09.2023.
Baraka, Split

Ajmo prvo malo o 'baraci'...

Dakle Baraka je kvazi okupljaliste 'urbanih' likova koji ne slusaju pizdarije. Bar kako oni to misle i percepiraju. No u krivu su. Los im je đir!
Sama Baraka je pretrpana simbolima Rocka, (stotinu gitara, americka zastava od 7 metara, Harley...) jer to je to, ti si na 'pravom' mjestu. Zivo pretjerivanje. Nesto poput Johnny Deppa kad ga vidis nakicenog i pretjeranog na pozornici s gitarom, a odaje dojam kao da ne zna gdje je i ne zna sto bi u Hollywood Vampiersima. Miljama je Baraka od rockerskog stanja duha, ali to je moj grad, koji je jebiga, takoder miljama dalek od Rock'n Rolla, gdje je bitno samo da panjevi naganjaju balun po ledini. I to je bolna cinjenica vec 35 godina. A po svemu je stanje svijesti da se nikada promjeniti nece.

U 2023oj, u vrijeme oglasavanja na drustvenim mrezama, Baraka do predvecer koncerta nema ni jednu jedinu obavjest o nastupu ovog izvrsnog benda iz Seattlea. Nema ni jednog jedinog plakata i flyera po gradu. Sto supruga, sto ja, zovemo njihovu tkz. PR managericu, koja zbunjeno dvije sedmice prije koncerta ne zna tko joj dolazi u prostor svirati. Necuveno! I ne zna ni slijedecih desetak poziva i desetak dana. Ne zna u stvari nista. Ne zna ni gdje je, ni ko joj glavu nosi. Ne pise im nista ni na 'instakolikogramu', ni na 'licuknjige'...

I tako, dolazimo sinoc nas dvoje na lice mjesta i odmah prepoznam clanove benda, koji lezerno piju pivu. Dobro je na pravom smo mjestu, kazemo si. Tu su. Van prostora po stolovima je dvadesetak ljudi, unutra, (brojim), 16. Sesnaest!!! Od toga 5, (prepoznajem ih), rodbina pjevaca. Standardni splitski đir se ponavlja. Naime nema svirke prije 22 i 30, ne bi li se sto popilo... te mi kasne svirke tako nemilo idu na jetru, u mom gradu da se to ne da opisat. I ono malo, sto na 'kapaljku' dobijemo. Alo ljudi! 16 posjetitelja, ne racunajuci konobare.

Uglavnom, Forest Ray startaju malo poslje 22 i 30, i ja nemam sto tu vise kazati. Odlicni. Sve mozete procitati u izvjestaju iz Makarske, ali sinoc su svirali za 16 ljudi, a u Makarskoj za bar 200. Okej, nije bilo cijene ulaznica, bilo je besplatno, ali 16 posjetitelja... Ej!?!
Svi oni koji su bili vani nisu ni usli. Dvije djevojke, jako mlade, unutra su sjedile okrenute ledima pozornici i tipkale po mobitelu. Par 'nabildanaca', koji su totalno falili đir su bili u dnu sale i nisu ni primjecivali koncert. Dakle ja i supruga, jedan kosijaner, par slucajnih turista i rodbina pjevaca... zalosno.

Forest Ray su odsvirali sat i 30 minuta, znaci 'po ure' manje od svirke iz Makarske, prije 20 dana. Toliko je valjda ekvivalent tih 30 minuta, ali mjeren u godinama, koliko je Split kulturoloski iza. Znaci, bar 30 godina iza. I to dobro iza svih mjesta i gradova u Dalmaciji. Bendu nikakve zamjerke. Dobri. Profesionalni. Nas nekolicima im je pljeskala, ali ne vjerujem da ce ikad vise svirati za manje ljudi. Ovo je zaista bilo necuveno. Zavrsilo je s Keep on Rockin in the Free World, za koju je Peter, mozda zeleci pecnuti malo, kazao mozda cete prepoznati pjesmu, mozda i necete... sto je meni osobno dovoljno kazalo.

Veceras su u Dubrovniku. Sutra u Opuzenu. Zelim im bolju zabavu, i vecu posjecenost, sto ce sigurno se i dogoditi. Sigurno. Manje ljudi nego je bilo sinoc u Splitu ne moze vise ni biti. A dosli bi. Barem onih 50-100 istih faca koje idu na sve, (daj sto das), koncerte u Splitu, da su imali obavjest. Ja sto pratim sve, nisam mogao dobiti pravu informaciju iz prostora do 12 sati prije koncerta. Ono, ludilo...

Sviraju sestog desetog u Sibeniku, i ozbiljno se mislim poci ih pogledati i treci put. Dati im pun suport, i malo se nagustati pravog Rocka i dobre retro svirke u Kresimirovom gradu.

Samo ne znam kako cu do tamo. Dvojim, da li frezom ili traktorom...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/09/2023 : 18:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Šuška se da će dogodine u Zagrebu svirati Tygers of Pan Tang.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/10/2023 : 18:17:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nisam odavno najavio ništa koncerata u Splitu, a evo sad kad vidim šta ima, nekako mi dođe da se smijem, al od žalosti

15.10. - System of a Down tribute bend + Machine Head tribute bend, Kocka
21.1. - Queen Symphony Sensation tribute bend, Gripe

Evo ovo je realnost Splita ko grada za koncerte, tribute bendovi
Zagreb, Šibenik, Kutina, Rijeka, Pula... Čak i u Koprivnici od svih mogućih gradova uskoro sviraju metal bendovi iz Perua i Australije, dok mi ovde lipo imamo eto tribute bendove i to je to. Šaka jada.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 03/10/2023 18:20:41
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13397 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 03/10/2023 : 18:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
U Beogradu je najezda tribute bendova tako da možemo da se pobratimimo
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4925 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/10/2023 : 20:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Nisam odavno najavio ništa koncerata u Splitu, a evo sad kad vidim šta ima, nekako mi dođe da se smijem, al od žalosti

15.10. - System of a Down tribute bend + Machine Head tribute bend, Kocka
21.1. - Queen Symphony Sensation tribute bend, Gripe

Evo ovo je realnost Splita ko grada za koncerte, tribute bendovi
Zagreb, Šibenik, Kutina, Rijeka, Pula... Čak i u Koprivnici od svih mogućih gradova uskoro sviraju metal bendovi iz Perua i Australije, dok mi ovde lipo imamo eto tribute bendove i to je to. Šaka jada.



U Zagrebu možda ima relativno solidan broj non-tribute koncerata (ni približno onoliko koliko prije 10-20 god), ali su slabije posjećeni od tribute bendova. Ti koncerti su kroz tjedan, a petak i subota su rezervirani za cover bendove. Čak i najveće atrakcije u malo većim dvoranama, Boogaloo, Tvornica, Cibona, Lisinski, su cover bednovi, real ovaj, experience onaj, britanski pink floyd, australski pink floyd, srpski queen, queen simfonija, abba, elvis...

A sudeći prema oglasima u Mojou, nije puno bolje ni u Londonu, o ostatku Britanije da ne pričamo.

Edited by - vukozec on 03/10/2023 21:48:02
Go to Top of Page
Page: of 34  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000