forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 515

Ultras
Advanced Member



Serbia
10035 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 14/10/2010 : 00:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote




"Nova tema sredom!"






Gručo & vicevi






Koliko puta nas je nasmejao svojim hmm... šalama, koliko puta smo poželeli da ga ućutkamo zauvek...

Jedan i neponovljivi

Gručo !!!

Ne treba trošiti reči u objašnjavanju potrebe da njegov lik bude sveprisutan u serijalu (o tome drugi put)
ono što ćemo sada pokušati je da se prisetimo njegovih viceva i lucidnih dosetki...
Postojao je (postoji još uvek) i topik na tu temu:

Link

Kao što biva sa dobrim topicima i on brzo potone

Zato prionimo na težak zadatak - dodajmo na ovaj topik po pet omiljenih Gručovih viceva

Ko napiše i više od pet nećemo mu ništa




O čemu smo do sada pisali:




____________________________________

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter

Edited by - Ultras on 11/12/2010 11:28:27
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
704 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 14/10/2010 : 01:24:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message  Reply with Quote
3.Ljubav je kao pismeni test;prvo ide kemija,pa biologija,i sve je ostalo povijest.
2.I baš mi je drago...što odlazim,hoću reći.
1.I ako mislite skoknuti do Londona,skočite s Big Bena.

Ostalo dvoje ću dodati kad se još budem sjetio.
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 14/10/2010 : 15:29:14  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Go to Top of Page

azra x.
Junior Member



Serbia
492 Posts

Member since 18/09/2010

Posted - 14/10/2010 : 16:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit azra x.'s Homepage  Send azra x. a Private Message  Reply with Quote

Is that a gun in your pocket or are you just happy to see me? o.o
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 14/10/2010 : 16:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Nikad nisam razumio opis Grouchovih viceva kao loših. Naročito u nekim prvima pričama vicevi uopće nisu loši. No s vremenom su izgleda novi scenaristi možda baš zbog tog opisa počeli pisat sve lošije viceve i igre riječima.
Nije me možda uvijek nasmijao do suza ali je svakako izmamio osmijeh ako ništa drugo onda svojom pojavom.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 14/10/2010 : 16:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA



Metuzaleme,ziv si

Meni najjaca fora sa
'Jednom sam imao psa koji je znao reći svoje ime. Zvao se vau.'
i cuvena :
-Mama, postoje li vukodlaci?
-Naravno da ne, sine... A sad počešljaj lice, idemo u trgovinu.


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 14/10/2010 : 17:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Jedna od meni odličnih (može da se primeni i u startovanju cica)
"Srećan rođendan!!"
"Ali meni danas nije rođendan."
"Nije ni meni, kakva slučajnost."
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 14/10/2010 : 17:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/10/2010 : 20:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
meni je dobra ona iz org. 241/242:
Dylan panično bjezi pred hordom zombija, istrcava iz sobe i užasnuto vice: "Zatvaraj ta vrata!!!", a Groucho smireno dobacuje: "A da ostavim da se malo izlufta?"
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 15/10/2010 : 22:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
"Upoznao sam tipa sa jednom rukom po imenu Dejvid. Druga se zvala Piter".

"-Dobar dan, hocete li mi pozirati goli?
-Ali ja nisam model!
-Nema veze, ni ja nisam slikar".

"Ukrali su auto! Moram pod hitno prijaviti policiji, tako lopova nece uhvatiti danas umesto da ga ne uhvate sutra".

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 17/10/2010 : 17:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmajstor

a zasto pratite italijanske novitete kad ih mi ne mozemo citati, zar nije bolje pratiti one koje izlaze na nasim kioscima pa da ih svi mogu komentarisati? Ovako mozemo komentarisati samo naslovnu stranu, sto usled svekolikog truda da bude - nije bas nesto interesantno :)

Mi ih mozemo citati

Meni je dobar Groucho kad izbaksuzira udar groma i zaglavljivanje u blato u epizodi u Crnoj Sumi

Moram da ovde stavim moju omiljenu scenu iz filma

http://www.youtube.com/watch?v=8ZvugebaT6Q




Edited by - Sneaksie Thiefsie on 17/10/2010 18:00:32
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2508 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 20/10/2010 : 22:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Mali offtopic - Da li je neko vidio profil sliku Paole Barbato na facebooku? Luda je skroz!

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 20/10/2010 : 22:41:09  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
"Je l' čekate dete?"
"Me jok, to mi je od piva."
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10035 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 20/10/2010 : 23:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
  • Hvala svima na učešću u prethodnoj temi, idemo dalje . . .


  • Dylan Dog na albanskom jeziku




  • Zahvaljujući Tornadomasteru videli smo FB sliku Paole Barbato




  • Gručo u "Ubica veštica"












  • Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
    Go to Top of Page

    Ultras
    Advanced Member



    Serbia
    10035 Posts

    Member since 17/10/2008

    Posted - 21/10/2010 : 00:04:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote




    "Nova tema sredom!"

    by







    "Freak like me"



    S obzirom na aktuelno "Groblje nakaza", bilo bi dobro da se potsetimo jednog zanimljivog subplota.
    "Dzoni nakaza" i "Dzonijevo srce", epizode koje su zajednički odradili Sklavi i Markezeli.
    Prvu je sam Ticijano često isticao kao jednu od najdramatičnijih, dok su mišljenja fanova (gle čuda) podeljena.
    Dok jedni smatraju da je reč o odličnim pričama, drugi im pripisuju "tevenovela" patetičnost...

    Kakvo je vaše mišljenje ?
    Još i više: Koga smatrate "freakom"?

    Sklavi nam je, između ostalog, pokazao da ovakve titule dele uglavnom osobe kojima bi se itekako moglo prišiti nekoliko imenica (huligani, psiho-sociopatska Dzonijeva porodica, paparaci...).

    Ko su za vas "nakaze" i zbog čega ?

    Da li uopšte bilo ko zaslužuje takvu etiketu ?

    Ako ne, zašto ?


    Recenzije:
    Johnny Freak
    Johnnyjevo srce



    O čemu smo do sada pisali:





    Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
    Go to Top of Page

    Sandman.
    New Member



    Serbia
    209 Posts

    Member since 21/10/2008

    Posted - 21/10/2010 : 15:42:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Sandman. a Private Message  Reply with Quote
    Johnny Freak mi je odlicna i veoma dirljiva epizoda.Ima malo patetike ali nema veze.
    Nastavak je bio sasvim nepotreban,i potpuno prosecna epizoda,ali zato kada je crtez u pitanju predstavlja jedan od najboljih Casertanovih radova.
    Go to Top of Page

    dessa
    Advanced Member

    Serbia
    4353 Posts

    Member since 19/11/2008

    Posted - 21/10/2010 : 15:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
    Meni bi za ovu temu trebalo jedno žešće obnavljanje gradiva.
    Džonija sam najskorije čitao, pre nekih 2-3 godine i nisam bio nešto posebno oduševljen. Mislim da mi se od svih epizoda koje su zajedno potpisali Sklavi i Markezeli priča o Džoniju najmanje dopala. Čak me ni (skoro) uvek prisutna Markezelijeva patetika nije "uradila".
    Ne znam, možda su mi bila prevelika očekivanja...
    Džonijevo srce sam čitao pre njegovog prethodnika, pre nekih 10 godina i blage veze nemam o čemu se tu radi.
    Definitivno mi je potrebno potsećanje.

    Dok ne stignu "Groblje nakaza" može da se spomene i, kako neko reče, preteča Džoni Frika i meni draži "frik" - Gor.


    Go to Top of Page

    morrison
    Advanced Member



    Serbia
    5142 Posts

    Member since 29/01/2008

    Posted - 21/10/2010 : 21:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
    Mala napomena: ko je citao Marcelov uvod u 'Groblje nakaza' primetice, mozda, par slicnosti sa najavom ove teme (koju je posle ogromnih umnih napora osmislila moja malenkost). Svaka slicnost je slucajna, jer sam najavu napisao pre citanja stripa, cisto da ne pomislite da sam plagijator.

    There ain't no grave gonna hold my body down.
    Go to Top of Page

    Ultras
    Advanced Member



    Serbia
    10035 Posts

    Member since 17/10/2008

    Posted - 21/10/2010 : 22:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote



    Svedočim u Morisonovu korist (uz odgovarajuću novčanu nagradu) i tvrdim da je sve što je rekao istina i samo istina

    Moje viđenje priče "Johnny Freak" se umnogome razlikuje od viđenja italijanskih fanova koji je smatraju vrhom DD opusa. Čitajući komentare na reckama vidim da imam dosta istomišljenika ovde na forumu. "Johnny Freak" je OK ali samo toliko. Mislim da je preterana patetičnost ubila esenciju priče

    Složio bi se sa recenzentom (Biljana Malesevic):


    "Ovde postoji preterana granica između «dobrih» i «loših» likova u tako često jednodimenzionalnim crno/belim epizodama."




    Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
    Go to Top of Page

    morrison
    Advanced Member



    Serbia
    5142 Posts

    Member since 29/01/2008

    Posted - 21/10/2010 : 22:44:59  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
    quote:
    Originally posted by Ultras




    Svedočim u Morisonovu korist (uz odgovarajuću novčanu nagradu) i tvrdim da je sve što je rekao istina i samo istina

    Moje viđenje priče "Johnny Freak" se umnogome razlikuje od viđenja italijanskih fanova koji je smatraju vrhom DD opusa. Čitajući komentare na reckama vidim da imam dosta istomišljenika ovde na forumu. "Johnny Freak" je OK ali samo toliko. Mislim da je preterana patetičnost ubila esenciju priče

    Složio bi se sa recenzentom (Biljana Malesevic):


    "Ovde postoji preterana granica između «dobrih» i «loših» likova u tako često jednodimenzionalnim crno/belim epizodama."











    Jel dosta?

    There ain't no grave gonna hold my body down.
    Go to Top of Page

    acestroke
    stripovi.com suradnik



    USA
    11652 Posts

    Member since 16/04/2009

    Posted - 22/10/2010 : 22:53:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
    Novi Dylan Dog Gigant u Italiji, broj 19, izlazi 5 Novembra


    http://www.acestroke.blogspot.com
    Go to Top of Page

    Rogan
    New Member



    Serbia
    297 Posts

    Member since 12/04/2005

    Posted - 23/10/2010 : 02:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message  Reply with Quote
    Hajde da i ovde najavim, iako svi zainteresovani vech verovatno znaju :



    "Predgrupa" su Veseli momci iz Veselog chetvrtka, koji che predstavljati svoja nova izdanja i prichati o Dilanu.

    More info : http://www.facebook.com/event.php?eid=143615459018582

    "There is no Devil, it's just God when he's drunk"

    -- Tom Waits
    Go to Top of Page

    Barker
    Advanced Member



    Fyro Macedonia
    4643 Posts

    Member since 10/10/2003

    Posted - 23/10/2010 : 14:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
    zvuci odlicno! nadam se da ce tako i biti :)

    Bistro i duboko nebo utociste pruza!
    Go to Top of Page

    docA
    Advanced Member



    8104 Posts

    Member since 14/09/2008

    Posted - 23/10/2010 : 18:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
    Estetika referencijalnosti: Andjelo Stano i Dilan Dog! :O
    Steta jer sam sprecen pa ne mogu da budem na sajam...a tako me ovo interesuje! Bilo bi lepo kad bi neko snimio pa da okaci na you tube... ;)
    Nego, primetih da je na plakatu samo sest ruku...ne znam sto je ovaj dizajner izbacio sedmu ruku , ovu skroz dole desno...ona je jako bitna, tj. broj ruku (7)

    ;)

    Go to Top of Page

    Rogan
    New Member



    Serbia
    297 Posts

    Member since 12/04/2005

    Posted - 24/10/2010 : 05:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message  Reply with Quote
    Ruka je izbachena iz podlih, demonskih namera, kako bi ih bilo 6(66). ;)

    Zapravo, dizajner (tj. ja) nije uspeo da nadje sken u pristojnoj rezoluciji na kojem preko te ruke nije bila cena ili logo izdavacha, pa je morala da leti. Zarad estetike (referencijalnosti).

    Najave za ostale dogadjaje mozhete videti ovde : http://www.facebook.com/event.php?eid=143615459018582&index=1

    "There is no Devil, it's just God when he's drunk"

    -- Tom Waits
    Go to Top of Page
    Page: of 515  Topic Next Topic  
    Previous Page | Next Page
     New Topic New Poll New Poll
     Reply to Topic
    Jump To:
    forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
    This page was generated in 0.84 seconds. Snitz Forums 2000